...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1780 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

ŞAVŞAT DEVLET HASTANESİNDE TEDAVİSİ YAPILAN NİHAT YILMAZ HASTALIK SÜRECİNİ ANLATTI

05 Eylül 2021 - 109 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»ŞAVŞAT DEVLET HASTANESİNDE TEDAVİSİ YAPILAN NİHAT YILMAZ HASTALIK SÜRECİNİ ANLATTI
ŞAVŞAT DEVLET HASTANESİNDE TEDAVİSİ YAPILAN NİHAT YILMAZ HASTALIK SÜRECİNİ ANLATTI

Nihat YILMAZ, Şavşat ilçesine bağlı DALKIRMAZ köyünden olup. Şavşat belediyesi eski zabıta memurlarından Habip YILMAZ ın  en büyük oğludur.

İlkokul ortaokul ve lise öğrenimi Şavşat ilçesinde yapan Nihat Yılmaz, yüksek öğrenimini sınavını kazandığı Eskişehir iktisadi ve ticari ilimler akademisinde tamamlamıştır.

Halen evlilik beraberlikleri devam eden muhterem eşleri Nevin hanımla Eskişehir de evlenmişlerdir. Bu mutlu evlilikten bir kız bir oğlan çocukları olmuştur.

Nihat YILMAZ daha sonra iş edinmek amacı ile Türk Hava Yollarına başvurmuş, açılan sınavı kazanarak Türk Hava Yollarında göreve atanıyor. Daha sonrada Türk Hava Yolları genel müdürlüğüne atanıyor, bu görevde iken de çok sayıda işsiz insanları Türk Hava Yolları bünyesinde iş sahibi etmiştir.

Görevini başarı ile tamamlayan Nihat YILMAZ 2000li yıllında emekli oldu.

Nihat Yılmaz, İstanbul da ev edinerek İstanbul a yerleşti. Ama doğup büyüdüğü çocukluk ve gençlik yıllarını yaşadığı Şavşat ilçesini ve Dalkırmaz köyünü bir türlü unutamıyor. Akraba ve arkadaş çevreleri burnunun ucunda tütüyor. Maddi durumu da müsait olan Nihat YILMAZ hem Şavşat ilçe merkezinde hem de Dal kırmaz köyünde güzel evlerin sahibi oluyor. Kış mevsimini İstanbul’da yaşarken ilkbahar ve yaz aylarını da doğal güzelliklerine, suyuna , havasına meftun olduğu için Şavşat ta yaşamayı tercih ediyor.

Muzdaripi olduğu rahatsızlığından dolayı İstanbul un önemli hastanelerine başvuruda bulunan Nihat YILMAZ hem Doktorlar hem de hastaneler personellerince de iyi muamele görüyor. Ama tedavisi halen yapılamadı.

Nihat YILMAZ ,  ilkbahar ve yaz ayları yaşantısı için Şavşat’a geliyor. Şavşat’ta Dal kırmaz köyündeki evinde yaşarken aynı hastalığından komaya giriyor. Nihat YILMAZ gece yarısı hastanenin ambulansı ile Şavşat devlet hastanesinde dahiliye servisinde yatırıldı. İyi olabilmek için mücadelesini sürdüren  Nihat YILMAZ, hastanesinde başhekimi olan dahiliye uzman doktoru Sayın Ceren Özcan, Nihat YILMAZ ı sağlığına kavuşturarak,  ambulans ile Daldırmaz köyündeki evine gönderdi.

 Sevincine doyamayan bu insan üstü doktoru nasıl onure ederim? Ve diyor ki Osman ALTUNa telefon edeyim de doktorum Ceren hanımı gazetedeki köşesine yazsın. Bende yazımı hemen kaleme aldım ama benim anladığım anlatacağımdan daha çoğunu Şavşat’ın halkı tanımış ve anlamıştır. Doktorumuz Ceren hanım bir Lokman hekimdir, Ceren hanım bir İbn-i sinadır. Ceren hanım bir Hipokrat tır. Bu ünlülerin hangisin yanına koysam yanılmam.

Nihat YILMAZ bey hastanede kaldığı sürece başta başhekim hanıma, diğer doktorlara, beyaz pelerinli can dostu hemşirelere, hasta bakıcılara, tüm hizmet erbabına, memurlarına saygı, sevgi hürmet ve şükranlarını sunuyor.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika
Teknik Destek