...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1758 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Şavşat Dernekleri Federasyonu Olağan Kongresini Yaptı

06 Aralık 2016 - 1.592 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Şavşat Dernekleri Federasyonu Olağan Kongresini Yaptı
Şavşat Dernekleri Federasyonu Olağan Kongresini Yaptı

Şavşat Dernekleri Federasyonu Olağan Kongresini Yaptı

Şavşat Dernekleri Federasyonu 1. Olağan Kongresi’ni Ataköy Yunus Emre Kültür Merkezi’nde İstanbul’daki STK’ların ve Köy Denekleri temsilcilerinin katılımıyla yaptı.

Kongre başkan İsamettin Turan’ın Federasyonun kuruluş amacının anlatımı ile açılışı yapıldı. Kurucu üyelerden Av. Halis Yıldırım federasyon süreci ile ilgili bir sunum yaptı.

Yıldırım federasyon süreci ile ilgili yaptığı sunumda; “Federasyonun kurulumu ile İstanbul’daki Artvin STK’ları içerisinde hizmet yarışında önemli bir görev alacağını düşünüyorum. Özellikle Artvin’de yapılması düşünülen “Madencilik, HES” gibi faaliyetlerin Artvin için ne kadar tehlike yarattığını, bununla ilgili örgütlü bir mücadele edeceğini düşünüyorum. Bunu da Federasyon çatısında başaracaklarına inanıyorum. Yönetime, üyelere ve Artvin Birlikteliği içindeki her-kese hayırlı olsun. Başarılar diliyorum” dedi.

Şavşat Dernekler Federsayon’unu oluşturan dernekler şöyle: “Şavşat Derneği, Pınarlı Köyü Derneği, Veliköy Derneği , Ciritdüzü Köyü Derneği, Ilıca Köyü Derneği , Küplüce köyü derneği , Savaş köyü Derneği , Çavdarlı Köyü.

Katılımcılar; DİSK Genel Sekreteri Arzu Atabek Çerkez oğlu,  Türk Tabipleri Birliği Merkez Konseyi Üyesi Prof. Dr. Taner Gören, Validebağ Gönüllülerinden Şengül Kılıç, HADİG Başkanı Şenol Kolçak, Diş Hekimi Hüseyin Özkahraman.

Yeni Yöetim Kurulu;   Halis Yıldırım, Mehmet Yazıcı, Gülseren Biber Özcan, Fuat Yüksek, Cumhure Doğan, İsmail Altun, Ertan Taştan, Alimerdan Aymelek,  Fuat Özkan, Yener Torunler, Mustafa Faruk Altun.

Denetleme Kuruluna; Naci Demir, Kayhan Altun, Türker Ünlü Seçildiler.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika
Teknik Destek