...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1719 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Şavşat Çok Programlı Anadolu Lisesi Mezuniyet Töreni Düzenledi

07 Haziran 2016 - 1.587 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Şavşat Çok Programlı Anadolu Lisesi Mezuniyet Töreni Düzenledi
Şavşat Çok Programlı Anadolu Lisesi Mezuniyet Töreni Düzenledi

Şavşat Çok Programlı Anadolu Lisesi Mezuniyet Töreni Düzenledi

Şavşat Çok Programlı Anadolu Lisesi’nden Mezun Olan 52 Öğrenci İçin Mezuniyet Gecesi Düzenlendi

Şavşat Çok Programlı Anadolu Lisesi son sınıf öğrencileri dört yıllık hatıralarını geride bırakarak mutlu gelecekleri için okullarına veda ettiler.

2015-2016 eğitim öğretim yılı Şavşat Çok Programlı Anadolu Lisesi mezuniyet töreni 3 Haziran Cuma günü Şavşat Belediye Düğün Salonu’nda gerçekleşti. Düzenlenen mezuniyet törenine Şavşat Garnizon Komutanı J.Yzb. Cüneyt Yüksel, Askerlik Şubesi Başkanı Per.Ütğm. Kayhan Sercan Haklı, Kaymakamlık Yazı işleri Müdürü Murat Kaya, Şavşat Çok Programlı Anadolu Lisesi Müdürü Nahit Temel, İlçe Müftüsü İdris Yavuzyiğit, diğer okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan mezuniyet töreninde günün anlam ve önemi ile ilgili konuşmayı okul müdürü Nahit Temel yaptı. Temel, bu yıl okulun 52 mezun ile birlikte bu güne kadar toplamda 6278 öğrencinin mezun olduklarını belirterek; “Çok Programlı Anadolu Lisesi Şavşat’ta en köklü ve geniş aile olma unvanını devam ettirmektedir. Mezunlarımızın bir çoğu akademisyen, bürokrat, öğretmen ve yönetici olmak üzere bir çok meslek alanında yer almaktadırlar. İşte sizler de bu ailenin birer ferdisiniz. Yıl içerisinde sizlerle güzel ve başarılı bir yıl geçirdik. Okulumuz her alanda geometrik büyümeler sergiliyor ve  bu başarılar bizleri gururlandırırken, herkesin takdir ve şaşkınlığını da çekiyor. “dedi.

Okul müdürü Nahit Temel konuşmasının devamında; “Bugün ÇPAL’deki eğitiminizin son gününe geldiniz. Başlangıçta çok uzun geçeceğini sandığınız lise eğitiminiz biliyorum ki çok hızlı bir sürede sona erdi. Gelmez sandığınız mezuniyet günü, kısa sürede geldi. Umarım burada geçen günlerinizi iyi değerlendirmişsinizdir, geleceğe iyi hazırlanmışsınızdır. Çünkü bugün bir son olduğu kadar bir başlangıçtır da. Artık lise öğrencisi değilsiniz. Gerçek birer yetişkinsiniz ve okulumuzda aldığınız eğitim olgun ve gerçek bir yetişkin olmanızda, içinde yaşadığınız toplumu ve çevreyi tanımanızda sizlere yardımcı oldu. Bu kazanımlar hayatınızın geri kalanında mutlaka sizlerin en önemli yardımcısı olacaktır. Dünya artık sürekli eğitim çağına girdi. Doğumdan ölüme kadar süren bir eğitim sürecinden bahsetmemiz mümkün. Ve bizler de ÇPAL olarak sizleri Üniversitelerde ve çeşitli kurslarla takviye etmeniz konusunda güçlü bir şekilde cesaretlendiriyoruz. Burada aldığınız eğitimi ve öğretimi asla yeterli görmeyiniz. ÇPAL’li olmanın bir özelliği de bilgiye hürmet etmek ve ömür boyu eğitime inanmaktır. Kısacası birçoğunuz ÇPAL’den sonra da başka eğitim kurumlarına devam edeceksiniz. Ancak Lise eğitiminin yeri hala apayrıdır. Bu nedenle Şavşat ÇPAL’ni asla unutmayacaksınız, unutamayacaksınız” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Okul müdürü Nahit Temel’in konuşmasının ardından öğrencilerin hazırladığı slayt gösterisi izlendi. Ardından, öğrencilere sembolik diplomaları verildi. Daha sonra öğrenciler keplerini konfeti eşliğinde havaya atarak mezuniyet coşkusunu yaşadılar. Gece geç saatlere kadar devam eden mezuniyet töreninde öğrenciler orkestranın çaldığı müzikler eşliğinde aileleri ve öğretmenleriyle birlikte doyasıya eğlendiler.

Tören, mezun olan öğrencilerin aile ve öğretmenleriyle birlikte hatıra fotoğrafı çekilmesinin ardından son buldu.

Haber: Caner Altunkaya

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika
Teknik Destek