...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1719 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Şavşat Çocuk Belediyesi’nden “Sevgi Duvarı”

07 Haziran 2016 - 1.072 kez okunmuş
Ana Sayfa » Öne Çıkanlar»Şavşat Çocuk Belediyesi’nden “Sevgi Duvarı”
Şavşat Çocuk Belediyesi’nden “Sevgi Duvarı”

Şavşat Çocuk Belediyesi’nden “Sevgi Duvarı”

Geçtiğimiz Yıl Kurulan Şavşat Çocuk Belediyesi İlçemiz İçin İlklere İmza Atmaya Devam Ediyor

Çocuk Belediye Meclisi tarafından alınan kararla ilçemizdeki duvarlar renklendirilmeye başladı. Şavşat Terminalinin duvarları düzenlenen “Hayallerimi Resmediyorum” etkinliği ile rengârenk oldu. Terminal alanında düzenlenen etkinliğe Kaymakam Mesut Gazi Ambarcı, Garnizon Komutanı J.Yzb. Cüneyt Yüksel, Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk, Milli Eğitim Şube Müdürleri Soner Gögerçin ve Fatih Bilici, daire amirleri, okul müdürleri, belediye meclis üyeleri, vatandaşlar, Şavşat Çocuk Belediye Başkanı Emirkan Durmuş ve Çocuk Belediye Meclis üyeleri katıldı.

Sevgi Duvarı Fırçaların Özgürlüğüne Açıldı

Resim çizimlerini Köprüyaka Yatılı Bölge Okulu Resim Öğretmeni Yusuf Karataş ve Atatürk Ortaokulu Resim Öğretmeni Merve Sürmen ve öğrencilerinin yaptığı duvarlar, yapılan etkinlikle renklendirildi. Çocukların birlikte büyüdükleri çizgi film kahramanlarını boyarken yaşadıkları sevinç ve heyecan dikkatlerden kaçmadı.

Şavşat Kaymakamı Mesut Gazi Ambarcı, Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk, Garnizon Komutanı J.Yzb. Cüneyt Yüksel ve beraberindekiler Çocuk Belediyesi “Sevgi Duvarı”nda ki karakterleri boyayarak etkinliğe katkıda bulundular.

 

Etkinlikle ilgili bir açıklama yapan Şavşat Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk ilçedeki duvarlara renk katmak istediğini belirterek “Beton rengi ya da beyaza boyalı boş duvarlar yerine, çeşitli motif ve resimlerle anlam yüklenen ya da grafiti gibi içten gelen bir coşkunun dışa vurulduğu rengarenk çalışmalarla ilçemize güzellik katmak istiyoruz. Bundan sonra da Çocuk Belediyesi ile beraber ilçemizdeki duvarları renklendirmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

 

Ayrıca Şavşat Çocuk Belediyesi logosunun da duvara çizilmesi ve boyanması en dikkat çekici detay olarak göz doldurdu. Boyaması yapılan duvara “Sevgi Duvarı” ismi verildi. Etkinlik çektirilen hatıra fotoğrafı ile sona erdi.

 

 

Haber: Caner Altunkaya

 

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika
Teknik Destek