...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1758 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Şavşat Çocuk Belediyesi ve Orman Köylüleri Orman Haftasını Unutmadı

07 Nisan 2018 - 787 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Şavşat Çocuk Belediyesi ve Orman Köylüleri Orman Haftasını Unutmadı
Şavşat Çocuk Belediyesi ve Orman Köylüleri Orman Haftasını Unutmadı

Şavşat Çocuk Belediyesi ve Orman Köylüleri Orman Haftasını Unutmadı

Orman Haftası Etkinlikleri Çerçevesinde İlçemize Bağlı Aşağı Koyunlu Köylüleri Şavşat Çocuk Belediyesi Ve Şavşat Orman İşletme Müdürlüğü İle Birlikte Fidan Dikimi Gerçekleştirdiler.

Orman Haftası nedeniyle Şavşat Orman İşletme Müdürlüğü tarafından düzenlenen fidan dikme programları devam ediyor. Aşağı Koyunlu Köy Derneği ve Köy Muhtarlığı’nın girişimleri ile Aşağı Koyunlu Köyü’nde fidan dikme programı düzenlendi. Köy muhtarlığın da düzenlenen programa Şavşat Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk, Gıda Tanın ve Hayvancılık Artvin fi Müdürü Dursun Okur, Şavşat Orman İşletme Müdürü Mustafa Kesici, İşletme Müdür Yardımcısı Murat Durmuş, Şavşat Aşağı Koyunlu Köyü Turizm Kalkındırma ve Güzelleştirme Derneği Yönetim Kurulu Başkanı ikram Bahçeci, Köy Muhtarı Aşkın Gümüş, Şavşat Çocuk Bele-diyesi Meclis üyeleri ve köy sakinleri katıldı.

Programda kısa bir konuşma yapan Şavşat Beledi-ye Başkam Ahmet Sinan Öztürk; “Cittaslow markasını aldığımız günden bu güne kadar bu markanın önemini in-sanlarımıza anlatmaya çalıştık. Bugün burada görüyoruz ki Aşağı Koyunlu Köyü Cittaslow’un temel mantığı olan kültürün ve geleneklerin yaşatılması mantığını uygulayan bir köy durumunda. İnşallah bütün köylerimiz sizler kadar Cittaslow markamıza sahip çıkar. Biliyorsunuz bizim Türkiye’de sadece iki tane olan bir Çocuk Belediyemiz var. Geleceğimizin teminatı çocuklarımızı da bugün bura ya getirdik. İnşallah ?’den 70’e hep birlikte fidanlarımızı dikerek fazlasıyla doğal güzellikleri olan Aşağı Koyunlu Köyü’nün bu güzelliklerini gelecek nesillere de taşıması için katkıda bulunacağız. Katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Artvin Tarım İl Müdürü Dursun Okur; “Köy halkının ve Şavşat Çocuk Belediyesini bu tür bir çalışına içerisin de olması bizleri çok mutlu etti. Eskiden beri var olan imece kültürünü çok önemli bir iş yapılarak yaşatılması herkesi memnun etmiştir. Bu konuda müdürlük olarak herkese desteğimiz olacaktır. Bütün katılımcılara teşekkür ediyorum” dedi.

Şavşat Orman İşletme Müdürü Mustafa Kesici de yapmış olduğu kısa konuşma da fidan dikmenin ve ormanların bu ülke için ve insanlığın yaşamı için ne kadar önemli olduğunu anlatarak bu konuda talepleri olan herkese yardımcı olacaklarını destek vereceklerini ifade etti.

Etkinlikte Köy Muhtarı Aşkın Gümüş yapmış olduğu açıklamada böylesine önemli ve güzel bir etkinliğin kendi köylerinde yapılmasının mutluluğunu yaşadığını ifade ederek köyü hakkında bilgiler verdi ve katılımcılara teşekkür etti.

Aşağı Koyunlu Köyü Dernek Başkanı İkram Bahçeci: “Öncelikle programımıza katıldığınız için çok teşekkür ediyoruz. Aşağı Koyunlu Köyü gerek geçmişte yaptığı çalışmalarla gerekse bugün yaptığı çalışmalarla örnek köy olma yol-unda hızla ilerliyor. Bugün burada gördüğünüz insanlarımız dört mevsim bu köyde yaşayan, zaman zaman köyün tanıtım çalışmalarında zaman zamanda köyümüzün ihtiyaçlarını gidermede hep el ele oldu, hep birlikte çalıştı. Onun için hepsine tekrar tekrar teşekkür ediyorum. Bizleri kırmayıp bugün bu programımıza gelen Belediye Başkanımıza, Gıda Tarım ve Hayvancılık Artvin İl Müdürümüze, Orman İşletme Müdürü ve Müdür Yardımcımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından köy sakinleri tarafından hazırlanan yöresel yemekler katılımcılara ikram edildi. İkramların ardından ile Orman İşletme Müdürlüğü tarafından getirilen meyve fidanlarının dağıtımı yapıldı. Dağıtımın ardından fidan dikme çalışmasının yapılacağı alana geçildi. Alanda protokol, Şavşat Çocuk Belediyesi ve köy sakinleri Orman İşletme Müdürlüğü tarafından hazırlanan akasya ve çam fidanların dikimini gerçekleştirdi. Program tüm fidanların dikilmesi ile sona erdi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika
Teknik Destek