...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1706 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Şavşat Çocuk Belediyesi Sokak Hayvanlarına Sahip Çıktı

13 Ocak 2017 - 1.305 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Şavşat Çocuk Belediyesi Sokak Hayvanlarına Sahip Çıktı
Şavşat Çocuk Belediyesi Sokak Hayvanlarına Sahip Çıktı

Şavşat Çocuk Belediyesi Sokak Hayvanlarına Sahip Çıktı

Şavşat Çocuk Belediyesi “Uzat Elini Onlarda Yaşasın” Sloganıyla İlçedeki Sokak Kedileri İçin Kedi Evleri İle Mama Ve Su Kapları Dağıttı

Şavşat çocuk Belediyesi almış olduğu karar gereği “Yuva ve kap bizden su ve yemek sizden” Sloganıyla yola çıkarak İlçemizde ki sokak kedileri için kedi evleri ile mama ve su kapları dağıttı.

Kedi Evi Dağıtım Etkinliğine Şavşat Belediye Başkanı A.Sinan ÖZTÜRK, Şavşat Belediyesi Yazı İşleri Müdürü Filiz Özcan, Şavşat Çocuk Belediye Başkanı Kadir Durmuş, Çocuk Belediyesi Meclis Üyeleri, Toplum Sağlığı Hekimi Aybike Kınık Uysal, Şavşat’ın Sesi Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Erdoğan Kör, İlçe Tarım Müdürlüğü Veteriner Sağlık Teknisyeni Gökcan Çalışkan, Gönüllü Hayvan Hakları Savunucusu ve Hayvan Hakları Şavşat Temsilcisi Özlem Aydın ve Belediye Başkanlığı görevlileri katıldı.

Belediye Başkanlığı tarafından temin edilen kedi evleri ile mama ve su kapları İlçe Merkezinde kedilerin karınlarını doyurabileceği ve bakımlarının yapılabileceği uygun yerlere dağıtımı yapıldı.

Çocuk Belediye Başkanı Emirkan Kadir DURMUŞ ve Çocuk Belediye Meclis Üyeleri yaptıkları açıklamada;  Tüm canlıların yaşam haklarının korunması biz çocukların sorumluluk alanlarımızdan birini oluşturuyor. Sokak hayvanlarının sokakta yaşama hakkı var.  Yemek ve su verilmezse hayvanlar sokakta ölümle karşı karşıya kalıyorlar. Sahipsiz sokak hayvanlarına sahip çıkmamız ve karınlarını doyurmak için bir ev, bir kap yemek bir bardak su vererek onların yaşamalarına katkı sağlamalıyız. Bu her bireyin vatandaşlık görevidir. Biz Çocuk Belediyesi olarak bu konuya dikkat çekmek üzere girişimde bulunduk ve aynı duyarlılığı büyüklerimizden bekliyoruz dediler.

Şavşat Çocuk Belediyesi Meclis üyeleri ile birlikte kedi evi mama ve su kabı dağıtımı etkinliğine katılan Belediye Başkanı A.Sinan ÖZTÜRK ise yaptığı açıklamada;

“Bizim bir sözümüz var “Çocuk Aklı Deme, Çocuk Haklı” Çocuk Belediyesi Meclis üyelerimiz duyarlı bir davranış sergileyerek kedi evleri, mama ve su kaplarını dağıtıyorlar. Biz büyüklere de örnek oluyorlar. Kendilerini her konuda destekliyoruz.

Merhametli olmak, mükemmel olmaktan çok daha iyidir. Sokak hayvanlarımıza sahip çıkmak insanlık görevimizdir. ÖZTÜRK açıklamasının devamında;  Sokak hayvanlarına kış şartlarında sahip çıkılması gerektiğini belirterek, “Doğal yaşamını sokakta sürdüren, sokak hayvanlarımız var.  Şavşat Belediyesi olarak sokak hayvanlarına yönelik çalışmalarımız devam ediyor. Bu anlamda kedi evleri temin ettik ve dağıtımını gerçekleştiriyoruz.

Dağıtılan kedi evlerine, mama ve su kaplarına vatandaşlarımızın sahip çıkacağına ve kapları boş bırakmayacağına inancım sonsuzdur.

Bir konuya daha dikkat çeken Belediye Başkanı A. Sinan Öztürk Belediye Başkanlığımız tarafından Sahipsiz sokak hayvanlarının barınması için barınak yapılması girişimlerde bulunduk ve yakın zamanda faaliyete geçireceğiz.

Artık yemekler, ekmekler israf olmadan yapacağımız çalışmalarla sokak köpeklerine ve kedilerine can verecek açıklamalarında bulundu. Başkan Öztürk ayrıca, Şavşat Çocuk Belediyesi üyelerini ve programa katılan hayvan sever gönüllüleri duyarlı davranışlarından dolayı tebrik etti ve kedi evlerinin çoğaltılarak dağıtımının yapılacağının sözünü verdi.

Kedi evlerinin dağıtımı sırasın da bir açıklama yapan Toplum Sağlığı Hekimi Dr.Aybike Kınık Uysal, “Havaların aşırı soğuması nedeniyle sokaktaki kedilerimiz köpeklerimiz için hayvan sever dostlarımla kedi köpek evleri yapmaya karar verdik. Beledi-yemiz bu evleri atmasın diye konuşmaya gittiğimizde ise Şavşat Belediyesi’nin de bu yönde bir çalışma hazırlığında olduğunu öğrendik ve çeşitli kurumlardaki hayvan sever dostlarımız, Türkiye’deki 2 çocuk belediyesinden biri olan Şavşat Çocuk Belediyemizle güçlerimizi, fikirlerimizi birleştirmeye karar verdik. Yaptığımız çalışmalar sonunda ilk 15 kedi evimizi Şavşat’ımızda kedilerin yoğunlukta olduğu yerlere bıraktık. Artık Cittaslow’un hayvan sever halkının desteğiyle sokak canlarımız daha güvenli daha mutlu olacaklar. Ve tabiki çalıştığım yer olan Şavşat TSM’nin bahçesine de kedi evimizi koymayı ihmal etmedik. Sadece insanlarımızın sağlığı için değil çevremizdeki tüm canlıların sağlığı için elimizden geleni yapıyoruz. Çalışmalarımız devam edecek” dedi.

İlçemizin duyarlı vatandaşları ise;  Belediyenin bu hizmeti sayesinde bizlerde büyük sevap kazanıyoruz. Özellikle kış mevsimi ve soğuk hava muhalefetinin yıpratıcı olduğu dönemlerde kedi evi, mama ve su kabı dağıtımının öne-mli bir davranış olduğunu belirterek bu davranışlarından dolayı Belediye Başkanı A.Sinan Öztürk’ e, Çocuk Belediyesi Meclis Üyelerine ve programa katılan hayvan sever gönüllülere teşekkür ederek, dağıtılan kedi evleri ile kaplara sahip çıkacaklarının ve boş bırakmayacaklarının sözünü verdiler.

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika
Teknik Destek