...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1758 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Şavşat Çocuk Belediyesi Başkanlık Seçimini Yaptı

28 Şubat 2016 - 1.304 kez okunmuş
Ana Sayfa » Öne Çıkanlar»Şavşat Çocuk Belediyesi Başkanlık Seçimini Yaptı
Şavşat Çocuk Belediyesi Başkanlık Seçimini Yaptı

Şavşat Çocuk Belediyesi Başkanlık Seçimini Yaptı

Geçtiğimiz yıl Artvin’in ilk Çocuk Belediyesi unvanı ile kurulan Şavşat Çocuk Belediyesi ikinci başkanını seçmek üzere bir araya geldi.

Atatürk İlkokulu Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen seçime, Belediye Başkan Vekili Mehmet Ali Baba, Başkan Yardımcısı Özcan Arslan ve Belediye Meclis Üyesi Fatma Çelik katıldılar.

Çocuk Belediyesi üyesi 60 öğrenciden 47’sinin hazır bulunduğu toplantı renkli görüntülere sahne oldu. Başkan adayı olmak isteyenlerin isimlerini yazdırmasıyla başlayan toplantıda 20 çocuğun başkan adayı olması dikkatlerden kaçmadı. Şavşat Belediyesi Yazı işleri Müdürü Filiz Özcan, Çocuk Belediyesi hakkında bilgilendirmelerde bulundu ve seçimin nasıl yapılması gerektiğini anlatmak üzere Yüksek Seçim Kurulu tarafından görevlendirilen Nazan Aydın’a söz verdi. Nazan Aydın, belediye meclisi üyesi çocuklarımıza seçimin nasıl yapılacağı konusunda bilgilendirmede bulundu. Bilgilendirmelerin ardından Çocuk Belediye Başkanı adayları tek tek söz alarak kendilerini tanıttılar ve projelerini paylaştılar. Yapılan konuşmaların ardından başkan seçimi için oy kullanma işlemi başladı.

Yapılan oylama sonucunda en çok oy alan Emirkan Kadir Durmuş Çocuk Belediye Başkanı seçildi. Ayrıca kullanılan oylardan en çok oy alan Eray Işık, Yiğit Yalduz, Yusuf Emre Çelik, Nehir Tekin, Tuğçe Nisan Yılmaz, Melek Çelik, Emir Eminağaoğlu, Eren Durmuş ve Seher Özbek Belediye Meclis Üyesi olarak seçildiler. Seçim sonuçları ardından yeni başkan ve meclis üyeleri Belediye Başkan Vekili Mehmet Ali Baba’yı makamında ziyaret ettiler. Belediye Başkan Vekili Mehmet Ali Baba ile makamında bir süre sohbet ettikten sonra belediyeden ayrıldılar.

Çocuk Belediyesi Neden Kuruldu?

Şavşat Belediyesi bünyesinde kurulan Çocuk Meclisi çocuklarımızın kent yönetimindeki rolünün güçlendirilmesi ve yönetime aktif olarak katılabilmeleri, istek ve önerilerini dile getirmede özgüven sahibi olabilmeleri, kendi kültürel ve ahlaki değerlerini öğrenebilmeleri ve geleceğe güvenle bakabilmeleri amacıyla oluşturulmuş demokratik bir platform.

Şavşat Çocuk Belediyesi’nin Görevleri Nelerdir?

Şavşat’ta yalayan çocukların sorunlarını tespit edip, çözümleri için öneriler getirmek, yaşadıkları kentin sorunları ile ilgilenmelerini sağlayarak iyi bir çevre bilinci edinmelerini temin etmek, kendilerini ifade edecek bir ortam meydana getirmek, geleneklerine, göreneklerine ve tüm toplumsal değerlerine sahip çıkan bir kuşağın yetişmesi için her türlü çalışmayı yapmak asıl hedefi oluşturmak.

 

Şavşat Çocuk Belediyesi Hangi Projeleri Gerçekleştirdi?

İlçemizde bulunan kaldırımları boyatarak çehrenin değişmesini sağladılar. Resmi kurumlara ve okullara kağıt atıklarını toplamak üzere geri dönüşüm kutuları dağıtarak bunların yeniden dönüştürülmesi için gerekli çalışmayı yaptılar.

Çocuk Belediyesi Neler Yapabilir?

İlçede ve okullarda temizlik ile ilgili broşürler asılarak bilgilendirmeler yapabilir, eğitime yönelik kurslar açabilir, çocuk korosu kurabilir ve konserler verebilir, açılış ve ölüm gibi olayları takip edip, hediye, kutlama ve başsağlığı mesajları gönderebilir, yardım kampanyaları ve organizasyonlar yapabilir kültürel geziler düzenleyebilir, özel gün ve haftalar kutlanabilir, çocuk meclisi dergisi çıkararak faaliyetler ve yapılan icraatlarını medya aracılığı ile duyurulmasını sağlayabilir, çeşitli kampanyalar düzenleyebilir.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

TemaFabrika
Teknik Destek