...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1758 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Şavşat Çocuk Belediye Meclisi Ve Belediye Meclisi Birlikte Toplandı

15 Kasım 2016 - 831 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Şavşat Çocuk Belediye Meclisi Ve Belediye Meclisi Birlikte Toplandı
Şavşat Çocuk Belediye Meclisi Ve Belediye Meclisi Birlikte Toplandı

Şavşat Çocuk Belediye Meclisi Ve Belediye Meclisi Birlikte Toplandı

Şavşat Çocuk Belediyesi Meclis Üyeleri Belediye Meclisi Toplantısına Katılarak  Aldıkları Kararların Uygulanmasını İstediler.

Belediye meclisinin Kasım ayı toplantısının gündem maddelerinde çocuk Belediye Meclisinin aldığı kararların değerlendirilmesi maddesi yer aldı.

Şavşat Çocuk Belediye Meclisi yazılı talepleri ile aldıkları kararların Kasım Ayı gündemine alınmasını istediler ve kendileri-ne ait gündem maddesinin görüşüldüğü sırada Meclis Toplantısına katılarak meclis üyeleri ile birlikte aldıkları kararları değerlendirdiler.

Çocuk Belediye Başkanı Emirkan Kadir DURMUŞ toplantı sırasında aldıkları kararları okudu ve kararlar madde madde değerlendirildi.

Alınan Kararlar karşısında açıklama yapan Belediye Başkanı A. Sinan ÖZTÜRK “ İyi ve güzel bir gelecek oluşturmak için geleceği oluşturacak çocukları iyi yetiştirmeliyiz”  sözünden yola çıkarak insanlığın ortak umudu, bu günün neşesi, geleceğin teminatı olan çocuklardan oluşan Çocuk Belediyesinin kurulmasının ne kadar doğru bir karar olduğuna vurgu yaptı.

Toplantı sırasında Meclis üyelerinden Recep TEMUR söz alarak; Bu güne kadar yaptığımız meclis toplantılarının en anlamlısını bugün yaptık. Çocukların aldıkları kararlar takdire şayan dedi. Yöneticisi olduğu Yavuz konut sitesinde çocukların almış olduğu kararları uygulamaya hemen başlayarak alınan kararları destekleyeceğini söyledi.

Toplantıda hazır bulunan diğer meclis üyeleri de alınan her kararın İlçemiz için ayrı bir önem taşıdığını “çocuktan al haberi” niteliğinde olduğunu söyleyerek yaptıkları çalışmalardan dolayı teşekkür ettiler. Bundan sonra yapacakları her faaliyette ve sosyal sorumluluk projesinde yanlarında olacaklarının sözünü verdiler.

Çocuk Belediyesi Meclis üyeleri aldıkları kararların içerisin de bulunan yenilenebilir enerji kaynaklarından olan güneş enerjisinin kullanımına dikkat çekmek üzere Belediye Başkanı A. Sinan ÖZTÜRK’e güneş enerjisi ile çalışan gece lambası hediye ettiler ve yine güneş enerjisi ile ilgili hazırlamış oldukları bildiriyi üyelere dağıttılar.

Çocuk Belediyesi Meclis üyeleri tarafından hazırlanan bildiri okundu:

HEPİMİZİN EVİNE GÜNEŞ DOĞSUN

Çatılarımızı Güneş Enerji Panelleriyle donatarak, İlçemizde parlayan güneşin altında enerji bağımsızlığı ile biz çocuklarınız için sağlıklı ve güzel bir ilçe yaratın. Yaşadığımız çevreyi korumak hepimizin görevidir.

Ne kömür, ne petrol, ne nükleer! Güneş bize yeter.

Bilindiği üzere dünyada yaşanan hızlı nüfus artışı ve kentleşme ile birlikte enerji ihtiyacı gün geçtikçe artmaktadır. Ekonomik ve sosyal gelişmenin en temel ihtiyaçlarından biri olan enerjiyi sürdürülebilir, güvenilir temiz ve ekonomik yoldan temin etmenin yollarını ararken ülkemizde de yenilenebilir enerji alanında önemli yatırımlar yapılmaya başlandı.

Çocuk Belediyesi olarak bu kaynaklardan faydalanma yönün de adımlar atmanızı istiyoruz. Karşılıksız hibe programlarından faydalanarak;

İlçemizde; Belediye Parkı Üzerindeki kapalı alanın çatısına, Efkâr Tepe’de yapılan yeni Binanın çatısına, Yeni İtfaiye Binasının Çatısına, Siz Meclis üyelerinin uygun göreceği belediyemiz binalarının çatılarına güneş enerji panelleri konularak kendi enerjimizi kendimiz üretebiliriz, hatta fazlasını satarak belediyemize gelir getirebiliriz. Yaptığımız araştırmalara göre bu konuda yapılan projeler öncelikli olarak desteklemektedir.

Adım 1: Belediyemizin aylık elektrik tüketim miktarını,

Adım 2: Elektrik ihtiyacımızı karşılamak için ne büyüklükte bir güneş enerji sistemine ihtiyacımız olduğunu,

Adım 3: Satın alacağımız sistemin maliyetinin ne kadar olduğu, kurulumun kimin yapa-bileceği ve sistemin kendini kaç yılda amorti edeceğini öğrenerek işe başlayabiliriz.

Güneşli günler görmek ve güneş ilçesi Şavşat olmayı ümit ediyoruz.

“Her Şeyi Çözebilecek Biri Yoktur Ama Herkes Bir Şeyler Yapabilir”

Bildiri okunduktan sonra; Çocukların Kent Yönetimindeki rolünün güçlendirilmesi, yönetime aktif olarak katılabilmeleri, istek ve önerilerini dile getirme de özgüven sahibi olabilmeleri için oluşturulan Çocuk Belediyesinin bütün üyelerine ve onların düşüncelerini karara bağlayan Çocuk Belediyesi Meclis üyelerine teşekkür edilerek görüşülen konuların uygulanmasına Çocuk Belediyesi ve Belediye Meclisi üyeleri oy birliği ile karar verdiler.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika
Teknik Destek