...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1780 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Şavşat Çocuk Belediye Meclisi ve Belediye Meclisi Birlikte Toplandı

24 Nisan 2018 - 1.106 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Şavşat Çocuk Belediye Meclisi ve Belediye Meclisi Birlikte Toplandı
Şavşat Çocuk Belediye Meclisi ve Belediye Meclisi Birlikte Toplandı

Şavşat Çocuk Belediye Meclisi ve Belediye Meclisi Birlikte Toplandı

Çocuk Belediyesi Meclis Üyeleri Belediye Meclisi Toplantısına Katılarak Aldıkları Kararların Uygulanmasını İstediler

Şavşat Belediye Başkanlığı makamında yapılan toplantıya Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk, Beledjye Meclis Üyeleri Fatma Acar Çelik, Mithat Altun, Halis Çelik, Mehmet Ali Baba, Ertuğrul Kayaoğlu, Yener Pehlivan, Recep Temur, Naşit Aydın, Şavşat Çocuk Belediye Başkanı Osman Güner ve Çocuk Belediyesi Meclis Üyeleri katıldı.

Belediye meclisinin Nisan ayı toplantısının gündem maddelerin de Çocuk Belediye Meclisinin aldığı kararların değerlendirilmesi maddesi yer aldı. Şavşat Çocuk Belediye Meclisi yazılı talepleri ile aldıkları kararların Nisan ayı gündemine alınmasını istediler ve kendilerine ait gündem maddesinin görüşüldüğü sırada meclis toplantısına katılarak meclis üyeleri ile birlikte aldıkları kararları değerlendirdiler.

Çocuk Belediye Başkanı Osman Güner ve Meclis Üyesi Yiğit Yalduz toplantı sırasında aldıkları kararları okudular ve kararlar madde madde değerlendirildi.

Alınan kararlar karşısında bir açıklama yapan Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk “Çocuk aklı dememek lazım, çocuklar her zaman haklı” iyi ve güzel bir gelecek oluşturmak için geleceği oluşturacak çocukları iyi yetiştirmeliyiz” sözünden yola çıkarak insanlığın ortak umudu, bu günün neşesi, geleceğin teminatı olan çocuklardan oluşan Çocuk Belediyesinin kurulmasının ne kadar doğru bir karar olduğuna vurgu yaptı.

Toplantı sırasında Meclis üyelerinden Recep Tem ur söz alarak; “Bu güne kadar yaptığımız meclis toplantılarının en anlamlısını bugün yaptık. Çocukların aldıkları kararlar takdire şayandır. Şavşat Yavuz Konut Sitesi Yönetim Kurulu olarak çocukların almış olduğu kararları uygulamaya başlayacağız. Kendilerine desteklerimiz devam edecek.” dedi.

Toplantıda hazır bulunan diğer meclis üyeleri de alınan her kararın ilçemiz için ayrı bir önem taşıdığını “Çocuktan al haberi” niteliğinde olduğunu söyleyerek yaptıkları çalışmalardan dolayı teşekkür ettiler. Bundan sonra yapacakları her faaliyette ve sosyal sorumluluk projesinde yanlarında olacaklarının sözünü verdiler.

Yapılan toplantıda Şavşat Çocuk Belediye Meclisi Kararları ise şu şekilde sıralandı.

1-Belediyemiz tarafından üretilen projelerin küresel ısınma faktörleri göz önünde bulundurularak biz çocukların geleceğine yönelik daha yaşanabilir bir çevre, yeşil alan ve doğayı koruyan projeler olmasına özen gösterilmesi.

2- Şavşat’ımızın Çocuk Dostu Kent olarak tescillenmesi için gerekli müracaatların yapılması.

3-Çocuk Belediyesi faaliyetlerinin yer alacağı broşür basılarak çocuk meclisi üyelerince dağıtımının yapılması.

4- Kağıt, Bitkisel ve Madeni Yağ, Pil, Ambalaj atıklarının geri dönüşümde kullanılması için kentin izin uygun yerlerine üzerinde çocuk belediyesi yazılı atık kutularının temin edilerek yerleştirilmesi.

5- Çevre ve Şehircilik il Müdürlüğünden Çevre Mühendisi istenilerek Atıkların geri dönüşüme kavuşturulması konusunda duyarlı davranılması bakımından ilçe halkına bilgilendirme toplantısı yapılmasının sağlanması.

6-Çocuk Belediyesi üyeleri ile birlikte çalışma yapmak üzere Belediye Bünyesinde çevre birimi oluşturulması.

7-Çöp atma sorununun çözümü için çöp konteynırlarının üzerine çöp atına saatlerinin yazılması.

8-Hazırladığımız atık broşürünün bastırılarak her eve ulaşacak şekilde Çocuk Belediyesi üyeleri aracılığı ile dağıtımının yapılması.

9-Orman Haftasında oluşturduğumuz Çocuk Belediyesi hatıra ormanında dikilen ağaçların Orman işletme Müdürlüğü ile görüşülerek temizliğinin yapılması, kuruyan ağaçların yerine yenilerinin dikilmesi ayrıca diktiğimiz ağaçların belirli aralıklarla sulamasının yapılması.

10-İlçemizde ki okullarda uygun görülecek serbest saatlerde Cittaslow felsefesinin anlatılması isteğimizin İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden talep edilmesi.

11-Çocuk Belediyesi Web ve Facebook sayfası ile billboardlarda yapılan faaliyetlerin ve çocuk belediyesi duyurularının yayınlanması.

12-İlçenin çirkin görünümlü duvarların sıva ve boyalarının yapılarak Çocuk Meclisi üyeleri tarafından resimleme çalışmalarına hazırlanması.

13-Kentimizde yeni yapılan ve yapılacak olan parklar ve caddelerin güneş enerjisinden faydalanılarak aydınlatılması ayrıca belediye hizmet binalarının çatılarına proje üretilerek güneş paneli konulması bakımından çalışma başlatılması,

14-Uygun bir alana Cittaslow ilçesine yakışır şekilde ahşap malzeme kullanılarak çeşme yapılması ve çeşmenin “Çocuk Belediyesi Şehitler Çeşmesi ” olarak isimlendirilmesi.

15-Geri dönüşüm çalışmaların dan elde edeceğimiz gelirleri yatırarak çocuk belediyesi faaliyetlerinde kullanılmak üzere açmış olduğumuz hesabımıza bağış kabul alma çalışmalarının artırılması.

16 -Belediyesi hesabımızın her balkona bir çiçek’ projesi kapsamında değerlendirilmesi.

17-Çocuk Belediyesi faaliyetlerinde giyebilmemiz için tişört, polar ve yelek gibi kendimizi tanıtabileceğimiz kıyafetlerin temin edilmesi.

18-Kentimizin uygun yerlerine kıyafet kutularının yerleştirilmesi ve ihtiyaçlı ailelere ulaştırılmasının sağlanması.

19- Kent içindeki hız sınırının aşılması ve sesli müzik çalınmasının engellenmesi açısından gerekli önlemlerin alınmasının Emniyet Amirliğinden istenilmesi.

20- ilçemizde sahipsiz dolaşan kedi-köpek gibi hayvanların hastalıklı olanlarının tedavisi, bakım tedavileri ve aşıları yapıldıktan sonra küpeleri takılarak tekrar sokağa bırakılması.

21-Sokak Hayvanları için yemek ve ekmek atıklarının konulabileceği kapların uygun alanlara yerleştirilmesi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika
Teknik Destek