...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1780 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Şavşat Belediyesi’nin 2 Yardım Tırı Deprem Bölgesine Doğru Yola Çıktı

24 Mart 2023 - 16 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Şavşat Belediyesi’nin 2 Yardım Tırı Deprem Bölgesine Doğru Yola Çıktı
Şavşat Belediyesi’nin 2 Yardım Tırı Deprem Bölgesine Doğru Yola Çıktı

Kahramanmaraş’ta Meydana Gelen ve On İlde Yıkıma Neden Olan 7.7 ve 7.6 Büyüklüğündeki İki Depremin Ardından Şavşat Belediye Başkanı Nihat Acar’ın Yaptığı Yardım Çağrısı Karşılık Buldu.

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçelerinde Meydana Gelen Ve 10 İlde Büyük Bir Yıkıma Neden Olan 7.7 Ve 7.6 Büyüklüğündeki İki Depremin Ardından Şavşat Belediye Başkanı Nihat Acar’ın Yaptığı Yardım Çağrısı Karşılık Buldu.

Şavşat Belediye Başkanı Nihat Acar’ın girşim ve yönlendirmeleriyle başlatılan yardım kampanyasında Şavşat, depremzedeler için tek yürek oldu. Şavşat Belediyesi’nin yardım seferberliği ile toplanan malzemeler iki tır ile deprem bölgelerine gönderilmek üzere yola çıktı. 

Şavşat Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, depremin meydana gelmesinin hemen ardından sosyal medya hesaplarından çağrı yapan Belediye Başkanı Nihat Acar, tüm Şavşatlıları yardıma çağırdı. Toplanan yardımlar Şavşat Belediyesi ekipleri ve vatandaşlar tarafından paketlendi. 

Tüm Şavşatlıların tek yürek olduğu yardım seferberliğinde, deprem bölgesinde yaşam mücadelesi veren vatandaşlar için toplanan malzemeler, 2 tırla depremzedelere ulaştırılmak üzere yola çıktı. Ayrıca deprem bölgesindeki vatandaşların ihtiyaçların temini ve arama kurtarma çalışmalarına katılmak üzere Şavşat Belediyesi Ekipleri ve bazı Sivil toplum kuruluşları deprem bölgesine hareket etti. 

Yardım çalışmalarını koordine eden Şavşat Bele-diye Başkanı Nihat Acar;
“Belediyemizin ve halkımızın seferberlik bilinciyle hareket ederek bölge halkına destek olduğu yardım kampanyalarımız, yola çıkan tırlarımızın yanı sıra birkaç gün sonra da intikal ettirilecek tırlarla sürecek. Şavşat’ımız depremzedeler için tek yürek oldu. Yardım kampanyamıza destek veren tüm Şavşatlı hemşerilerimize teşekkür ediyorum. Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum.” dedi. 

Acar; Deprem bölgesinde ki vatandaşlarımızın yaraları sarılana kadar tamamının yanındayız. Şavşat Belediyesi ve Şavşat halkı olarak ne gerekiyorsa yapmaya hazırız. Şimdi birlik ve beraberlik zamanı bütün ülkemize geçmiş olsun” dedi.

STK’lardan Büyük Duyarlılık

İlçemizde faaliyetlerini sürdüren siyasi parti temsilcileri ile sivil toplum kuruluşları deprem bölgesinde mağdur olan vatandaşlara yardımcı olmak ve yaralarını sarmak için başta Offroad Kulübü olmak üzere bölgeye kurtarma ekibi ve yardım götürdüler. İlçe merkezinde deprem bölgesine gönderilmek üzere toplanan malzemeler Ofroad Kulübü ve bazı sivil toplum kuruluşları temsilcileri tarafından deprem bölgesine götürüldü. Şavşat’tan hareket eden ekiplerin ve yardım tırlarının deprem bölgesine ulaştığı ve ekiplerin kurtarma çalışmalarına başladığı öğrenildi. 

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler : , , ,
TemaFabrika
Teknik Destek