...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1769 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Şavşat Belediyesinden Annelere Vefa

09 Mayıs 2016 - 1.210 kez okunmuş
Ana Sayfa » Öne Çıkanlar»Şavşat Belediyesinden Annelere Vefa
Şavşat Belediyesinden Annelere Vefa

Şavşat Belediyesinden Annelere Vefa

Şavşat Belediye Başkanlığı Anneler Günü Nedeniyle Belediye Düğün Salonunda Program Düzenledi

Tüm Özel Günlerde Anlamlı Programlara İmza Atan Şavşat Belediyesi, Yine Muhteşem Bir “Anneler Günü” Etkinliğine Ev Sahipliği Yaptı.

Şavşat Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk’ün eşi Nurgül Öztürk ve Belediye Meclis Üyesi Fatma Çelik, Belediye Yazı İşleri Müdürü Filiz Özcan’ın ev sahipliği yaptığı kutlama programına Şavşatlı annelerin yoğun bir katılımı oldu.

Programın açılış konuşmasını yapan Belediye Meclis Üyesi Fatma Çelik, annelerin değerinin tartışılmaz olduğunu vurgulayarak, annelerin en ağır koşullarda üstelik de hiçbir ücret almadan dünyadaki en ağır mesleği icra ettiklerini vurguladı. En zayıf insanın bile anne olunca daha güçlü olduğunu belirten Çelik, “Annesi sağ olanlara hayırlı ve uzun ömürler, ölenlere ise Allah’tan rahmet diliyorum” dedi.

Şavşat Belediyesi’nin hazırlamış olduğu Anneler Günü kutlama programı bu yıl oldukça yoğun bir katılımla gerçekleşti.

Anneler Günü ile ilgili olarak, Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk, “Bizim için Anneler Günü önemli ama 365 günün her günü bizim için Anneler Günüdür. Annelerimizi başımızın tacı, gönüllerimizin ilacı olarak görmeliyiz. Hani eskiler ne güzel söylemişler; ‘Ana başa tac imiş/ Her derde ilaç imiş/ Bir evlat pir olsa da/ Anaya muhtaç imiş’ diye. Biz her zaman ananın şefkatine, yüzünün güzelliğine, yavrum demesine muhtacız. Onun kanatlarının altında olmaya muhtacız. Annesi hayatta olanlara şunu söylüyorum; kaybetmeden annenizin ve babanızın kıymetini bilin ve onların hayır dualarını alın. Bizleri biz yapan, bizi birbirimize kenetleyen değerlerin yeşertilip kültürümüzün ve geleneklerimizin devam ettirilmesinde; geleceğe umutla bakan, çalışkan, idealist bir neslin yetiştirilmesinde şüphesiz ki en büyük pay yine annelerimizindir. Annelerimizden gördüğümüz karşılıksız sevgi, hayat boyu bizlere rehberlik edecek yüceliktedir. Bu uğurda sıkıntılara katlanan, çocuklarının mutlu olması ve başarısı için büyük bir sabırla gayret gösteren annelerimizin üzerimizde ödenemez hakları bulunmaktadır.” şeklinde dikkat çeken Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk, yazılı bir mesaj yayınlayarak bütün annelerin bu güzel gününü kutladı.

Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk, Mesajında;

“En kutsal varlıklarımız olan annelerimiz; insanlığın var oluşunda bugüne kadar sevginin, şefkatin, mücadelenin, çilenin, özverinin sembolü olmuştur. Sadece insanoğlu için değil, doğadaki tüm canlılar için anne olmanın karşılıksız sevgiyi, şefkati, mücadeleyi, çileyi, özveriyi sembolize eden farklı özellikleri vardır. Hayatın her türlü zorluğunda anneyi görmek mümkündür. Hele hele ülkemizde, geçmişten bugüne kadar annelerimiz, çok daha büyük mücadeleler vermiş, çok daha büyük yüklerin sorumluluğunu üstlenmişlerdir. Ülkemizin büyük esaretinden kurtulup, bağımsızlığını kazanmasında annelik duygularını, vatanseverlik duyguları ile pekiştiren, özdeşleştiren de yine annelerimiz olmuştur. Ailede asıl yükü taşıyan annelerimiz, maalesef geçmişten bugüne kadar toplumda ezilmişliğin ve sıkıntının da sembolü olmuşlardır. Büyük fedakârlıklara katlanan annelerimizi daha da yüceltmek, annelik duygularını doya doya yaşamalarını sağlamak, onlara toplum içinde gereken değeri vermek, onların gurur duyacağı evlatlar olabilmek hepimizin ortak sorumluluğu ve görevidir.

Anneler Günü de bu görevlerimizi, sorumluluklarımızı unutmamak ve pekiştirmek açısından önemli bir fırsattır. Annelerimize ne kadar hizmet etsek yeterli değildir. Çünkü onlar, sevginin, saygının, hizmetin, onurun, gururun en büyüğüne layıktır.

İlk terbiye verilen yerin ana kucağı olduğu düşünülürse, bu görevin önemi ve annelik görevinin ne kadar kutsal oluğu daha iyi anlaşılır. Bu duygu ve düşüncelerle, çocuklar için fedakârlıkların en büyüğünü gösteren, varlıklarıyla hayatımıza anlam katan, dünyamızı zenginleştiren, hayat boyu yol göstericimiz, baş tacımız olan bütün annelerimizin Anneler Günü’nü kutluyor, saygılarımı sunuyorum. Ebediyete intikal etmiş annelerimize de Allah’tan rahmet diliyorum.” dedi.

Yılın Anneleri Seçildi

Şavşat Belediye Başkanlığı tarafından yapılan Anneler Günü programında yılın anneleri seçildi. Genç yaşta eşini kaybeden, iki çocuğu ile dul kalan ve evlenmeden iki çocuğunu kendi mücadelesi ile üniversitede okutan Gülser Dursun ve iki engelli üvey çocuğuna bakan Resmiye Gümüş yılın anneleri seçildi. Seçilen yılın iki annesine Şavşat Kaymakamlığı ve Şavşat Beledi-ye Başkanlığı tarafından hazırlanan hediyeler verildi. Resmiye Gümüş’ün hediyesini Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk’ün eşi Nurgül Öztürk, Gülser Dursun’un hediyesini ise Bele-diye Meclis Üyesi Fatma Çelik verdi.

Şavşat Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu İkinci Konserini Verdi

Anneler Günü nedeniyle hazırlanan programda Şavşat Belediye Başkanlığı Türk Halk Müziği Korosu üyeleri ve solistleri de yer aldı. Koro üyelerine bağlamada Cihangir Gülcan, Armağan Ekinci, orgda Barış Aydın, kavalda Özgür Genç, perküsyonda Volkan Çeliktaş, ney ve zurnada ise Serdar Dursun eşlik etti. Birbirinden güzel türkülerin yorumlanıp seslendirildiği gecede koro dinleyicileri mest etti.

Çeşitli oyunların oynandığı kutlamalarda yöresel oyunlar eşliğinde anneler halay çekip horon oynadılar.

Belediye düğün salonunda gerçekleşen etkinlikte Şavşatlı anneler eğlenceli vakit geçirdiler.

Çeşitli aktivitelerle gerçekleşen etkinliklerde müzik eğlence programın da Şavşatlı anneler doyasıya eğlendiler.

8 Mayıs Pazar günü gerçekleştirilen etkinlikler çerçevesinde Şavşat Belediyesi’nin yapmış olduğu “Anneler Günü Kutlama Programı”, Şavşatlı anneler tarafından büyük beğeni kazandı.

Belediye Başkanından Annelere Karanfil

Program sırasında tüm katılımcılara ve annelere, günün hediyesi olarak Şavşat Belediye Başkanlığı tarafından karanfil ve çanta hediye edildi.

Annelerden Başkana Teşekkür

Düzenlenen programın sonunda anneler, Şavşat Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk ve eşi Nurgül Öztürk’e ve emeği geçenlere teşekkür ettiler.

 

Haber: Caner Altunkaya

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

TemaFabrika
Teknik Destek