...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1769 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Şavşat Belediyesinden Annelere Vefa

26 Mayıs 2022 - 41 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Şavşat Belediyesinden Annelere Vefa
Şavşat Belediyesinden Annelere Vefa

Şavşat Belediyesi Tarafından Düzenlenen Anneler Günü Etkinliği Yoğun Bir Katılım ile Gerçekleşti

Şavşat Belediye düğün salonun da gerçekleştirilen kutlama programına Belediye Başkanı Nihat Acar, Eşi Sevgi Acar, Belediye Meclis Üyesi Suzan Gündüz Altun ve ilçemizin kadınları katılım sağladı. Programa katılanları kapıda karşılayan Belediye Baş-kanı Nihat Acar’ın eşi Sevgi Acar ve Başkan Yardımcısı Ümit Coşkunoğlu’nun eşi Esra Coşkunoğlu, tüm masaları tek tek ziyaret etti.

Sevgi Acar: “Her Fedakârlığı Karşılık Beklemeden Yapan Tek Canlı Varlık Annedir”

Programın açılış konuşmasını yapan Sevgi Acar: “Bu özel ve anlamlı gündesizlerle birlikte olmaktan mutluluk duyuyorum. Bilindiği gibi tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi nedeniyle her türlü etkinlikler yasaklanmış veya bazı zorunlu sınırlamalar getirilmişti. Bu nedenle 2 yıldır özel günleri hep birlikte kutlayamıyoruz. Pandemi yasaklarının kalkması ile birlikte yeniden bir araya gelmekten çok mutluyum. Kadın en kutsal varlıktır. Doğurgan, üretken ve fedakârdır. Cennet annelerin ayakları altındadır. Annelerimizin kıymetini sadece anneler gününde veya özel günlerde hediye alarak değil her gün hal ve hatırlarını sorarak gönüllerini hoş tutmalıyız. Çünkü her fedakârlığı karşılık beklemeden yapan tek canlı varlık annedir. İyi günde, kötü günde çocuklarının yanında olan, canları yandığında ölüp ölüp dirilen biz anneler değil miyiz? Çocuklarımızın iyi eğitim alması; aileye, topluma ve millete faydalı insanlar olması için yemeyip yediren, giymeyip giydirdiğimiz yavrularımızdan istediğimiz tek şey saygı ve sevgi değil midir? Biz kadınların sevgisi, merhameti ve ilgisi sayesinde dokunduğumuz her şeyi güzelleştiriyoruz. Siz kıymetli anneleri saygıyla, hürmetle ve sevgimle kucaklıyor, büyüklerimin ellerinden öpüyorum. Ayrıca buradan anneciğimin de anneler gününü kutluyor, ellerinden öpüyorum” dedi.

Suzan Gündüz Altun: “Annelerin Mutluluğu, Hem Evlatlarının Hem de Toplumun Mutluluğudur”

Sevgi Acar’ın konuşmasının ardından kürsüye gelen Belediye Meclisi Üyesi Suzan Gündüz Altun: “Annelik, Karşılıksız ve koşulsuz bir sevgiye dayanan, hiçbir değerle kıyaslanamayacak kadar yüce bir duygudur. Onlar karşılıksız sevgileri, şefkatleri ve sonsuz özverileri ile başımızın tacıdırlar. Bizi biz yapan değerleri barındıran annelerimiz, varlıklarıyla bizleri onurlandırmakta, geleceğimizi ellerinde şekillendirmektedirler. Şüphesiz ki, onlara olan vefa borcumuzu hiçbir şekilde ödeyemeyiz. Kaldı ki dünya da anne sevgisinin yerini dolduracak başka bir sevgi de yoktur. Çünkü onlar dünyanın en değerli ve kutsal varlıkları oldukları gibi, onlara layık evlat olmak da bizlerin yerine getireceği en önemli görevdir. Annelerimizin bu mutlu günlerinde evlatlarını bağrına basamayan, onları kucaklayamamanın hüznünü yaşayan, yüreği yaralı tüm şehit annelerimizin her zaman yanlarındayız. Onlar; yüreğimizde sonsuza kadar yaşayacak kahraman şehitlerimizin bize emanetidir. Her çocuk annesini mutlu görmek ister. Çünkü annelerin mutluluğu, hem evlatlarının hem de toplumun mutluluğudur. Mutlu ve huzurlu bir toplum için en büyük dileğimiz bütün annelerimizin mutluluğudur. Bu duygu ve düşüncelerle, varlıklarıyla hayatımıza anlam katan bütün annelerimizin barış dolu bir dünya dileği ile Anneler Gününüzü kutluyor iyi eğlenceler diliyorum” dedi.

Nihat Acar: “Onlar, Sevginin, Saygının, Hizmetin, Onurun, Gururun En Büyüğüne Layıktır”

Cenaze törenine katıldığı için programa sonradan katılan Şavşat Belediye Başkanı Nihat Acar: “Belediyemiz tarafından düzenlenen bu programa katılımlarınızdan dolayı çok teşekkür ediyorum. İki yıldır pandemi nedeniyle sizlerden uzak kaldık, affınıza sığınıyoruz. En kutsal varlıklarımız olan annelerimiz; insanlığın var oluşundan bugüne kadar sevginin, şefkatin, mücadelenin, çilenin, özverinin sembolü olmuştur. Sadece insanoğlu için değil, doğadaki tüm canlılar için anne olmanın karşılıksız sevgiyi, şefkati, mücadeleyi, çileyi, özveriyi sembolize eden farklı özellikleri vardır. Hayatın her türlü zorluğunda anneyi görmek mümkündür. Hele hele ülkemizde, geçmişten bugüne kadar annelerimiz, çok daha büyük mücadeleler vermişler, çok daha büyük yüklerin sorumluluğunu üstlenmişlerdir. Ülkemizin düşman esaretinden kurtulup, bağımsızlığını kazanmasında, annelik duygularını, vatanseverlik duyguları ile pekiştiren, özdeşleştiren de yine annelerimiz olmuştur. Ailede asıl yükü taşıyan annelerimiz, maalesef geçmişten bugüne kadar toplumda ezilmişliğin ve sıkıntının da sembolü olmuşlardır. Büyük fedakârlıklara katlanan annelerimizi daha da yüceltmek, annelik duygularını doya doya yaşamalarını sağlamak, onlara toplum içinde gereken değeri vermek, onların gurur duyacağı evlatlar olabilmek, hepimizin ortak sorumluluğu ve görevidir. Anneler Günü de bu görevlerimizi, sorumluluklarımızı unutmamak ve pekiştirmek açısın-dan önemli bir fırsattır. Annelerimize ne kadar hizmet etsek yeterli değildir. Çünkü onlar, sevginin, saygının, hizmetin, onurun, gururun en büyüğüne layıktır. Çocukları için fedakârlıkların en büyüğünü gösteren, varlıklarıyla hayatımıza anlam katan, dünyamızı zenginleştiren, hayat boyu yol göstericimiz, baş tacımız olan bütün annelerimizin Anneler Günü’nü kutluyor, Saygılarımı sunuyorum. Ebediyete intikal etmiş annelerimize de Allah’tan rahmet diliyorum” dedi. Konuşmasının ardından programa katılan tüm kadınlara karanfil dağıtan Başkan Nihat Acar ve eşi Sevgi Acar, ilçe kadınları ile bol bol sohbet etti, taleplerini dinledi. Anneler günü kutlama programı yapılan yarışmalar ve halk oyunları ile sona erdi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika
Teknik Destek