...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1653 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Şavşat Belediyesi’nden Annelere Özel Program

19 Mayıs 2017 - 1.057 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Şavşat Belediyesi’nden Annelere Özel Program
Şavşat Belediyesi’nden  Annelere Özel Program

Şavşat Belediye Başkanlığı Tarafından Her Yıl Düzenlenen Anneler Günü Programı Bu Yıl Farklı Bir Şekilde
“Özel Annelere Özel Anneler Günü” Adıyla Gerçekleştirildi

 

Şavşat Belediyesi tarafından her yıl düzenlenen Anneler Günü programı bu yıl farklı bir şekilde “Özel Annelere Özel Anneler Günü” başlığıyla gerçekleştirildi.
Şavşat Ülkü Ulusoy Kadın Yaşam-Eğitim Merkezi toplantı salonunda gerçekleştirilen Anneler Günü programına Şehit ve Gazi anneleri, engelli anneleri ve Yaşlı Bakım Merkezi’ nde ki anneler katıldı. Programın ilk bölümüne katılan Şavşat Kaymakamı Mesut Gazi Ambarcı, Şavşat Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk ve Yargıtay Başkanı Özel Kalem Müdürü Yücel Küçükaltun kısa birer konuşma yaptılar.
Programın açılış konuşmasını Şavşat Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk Yaptı. Öztürk konuşmasında; “Her yıl eğlence şeklinde düzenlediğimiz Anneler Günü programında bu yıl bir değişiklik yaparak özel annelere özel anneler günü düzenledik. Özel diyorum çünkü şuanda burada olan annelerimiz şehit ve gazi anneleri, engelli anneleri ve yaşlı bakım merkezinde ka lan annelerimiz var.
İlk terbiye verilen yerin ana kucağı olduğu düşünülürse, bu görevin önemi ve annelik görevinin ne kadar kutsal olduğu daha iyi anlaşılır. Bu duygu ve düşüncelerle, çocukları için fedakârlıkların en büyüğünü gösteren, varlıklarıyla hayatımıza anlam katan, dünyamızı zenginleştiren, hayat boyu yol göstericimiz, baş tacımız olan bütün annelerimizin Anneler Günü’nü kutluyor, Saygılarımı sunuyorum. Ebediyete intikal etmiş annelerimize de Allah’ tan rahmet diliyorum. Tüm annelerimizin ve sizlerin anneler gününü kutluyorum ve ellerinizden öpüyorum. Biz Şavşat Belediyesi olarak her zaman yanınızdayız lütfen bunu hiçbir zaman unutmayınız. Katılımlarınız için teşekkür ediyorum.” dedi.
Başkan Ahmet Sinan Öztürk’ün konuşmasının ardından, Şavşat Kaymakamı Mesut Gazi Ambarcı da programda kısa bir konuşma yaptı. Kaymakam Ambarcı; “Anneler, insanlığın var oluşundan bugüne kadar sevginin, şefkatin, merhametin, mücadelenin, çilenin ve özverinin sembolü olmuş, dünyadaki en yüce varlıklardır. Bizlerden hiçbir şeyi esirgemeyen, hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan annelerimizi, yılın sadece bir gününde değil, 365 gününde de hatırlayarak sevgi, saygı, ilgi ve alaka göstermek, her evlat için bir hak ve görevdir. Anneler Günü vesilesiyle tüm annelerimizin Anneler Gününü kutlar sağlık ve esenlikler dilerim.” dedi.
Kaymakam Ambarcı ve Belediye Başkanı Öztürk’ün konuşmalarının ardından hemşehrimiz Yargıtay Başkanı Özel Kalem Müdürü Yücel Küçükaltun’un annesine yazdığı şiiri okurken programda duygulu anlar yaşandı.

Ülkü Ulusoy’a Programdan Canlı Bağlantı
Konuşmaların ardından Şavşat Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk, Kadın Yaşam Merkezi’ni Şavşat’a kazandıran hayırsever Ülkü Ulusoy’a telefon ile canlı bağlantı yaptı. Programa katılan tüm annelerin anneler gününü kutlayan Ülkü Ulusoy, “Gönül isterdi ki bugün orada sizlerle birlikte olalım. Ancak ne yazık ki aradaki mesafe bunu zorlaştırıyor. Bu programda yanınızda olamasam da gönlüm de kalbim de sizlerle birlikte. İnşallah bir başka programda mesafeleri de göze alarak Şavşat’ı ziyaret ederiz ve sizlerle birlikte oluruz. Orada bulunan tüm annelerin anneler gününü kutluyorum, hayırlı ömürler diliyorum.” dedi.
Anneler günü programı okunan Kur’an-ı Kerim ve duaların ardından ikramlarla sona erdi.IMG_6620 IMG_6624

IMG_6611 IMG_6629 IMG_6636

Bu haberi değerlendirin
[ Oylayan kişi sayısı: 0 Ortalama Puan: 0]

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika
Teknik Destek