...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1758 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Şavşat Belediyesi’nde Devir Teslim Töreni

09 Nisan 2019 - 173 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Şavşat Belediyesi’nde Devir Teslim Töreni
Şavşat Belediyesi’nde Devir Teslim Töreni

 

31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi’nden

Şavşat Belediye Başkanı Seçilen Nihat Acar Belediye Hizmet Binasında

Düzenlenen Devir Teslim Töreninin Ardından Görevine Başladı

 

31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi’nden Millet İttifakı adayı Şavşat Belediye Başkanı seçilen Nihat Acar belediye hizmet binasında düzenlenen devir teslim töreninin ardından mazbatasını alarak göreve başladı.

 

 

Dün saat 14:00 de Şavşat İlçe Seçim Kurulundan mazbatasını alan Nihat Acar daha

sonra beraberindekilerle birlikte görevi teslim almak için Şavşat Belediyesi’ne gittiler. Belediye önünde personel ve partililer tarafından karşılanan Belediye Başkanı Nihat Acar daha sonra Belediye başkanlık makamına çıktı. Yapılan devir teslim törenine, CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, Şavşat Belediye Başkanı Nihat Acar, eski Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk, CHP Artvin il Başkanı Ahmet Biber, siyasi parti temsilcileri, eski ve yeni belediye meclis üyeleri, partililer ve çok sayıda vatandaş katıldı.Konuşmayı eski Şavşat Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk yaptı. Öztürk, seçimi kazanan CHP’li Belediye Başkanı Nihat Acar’ı tebrik ederek başarılar diledi.

 

Öztürk; “Bu yarışın kazananı, kaybedeni yok. Bu bir hizmet yarışıdır. 2014 yılında halkımızın teveccühü ile dönemin başkanı Naci Bey’den görevi devir almıştım. Bir Belediye Başkanı olarak aldığım görevi iki belediye başkanı olarak Nihat Bey’e devir ediyorum. Bizler, hepimiz Şavşat’a hizmet etmek için uğraşıyor, çalışıyoruz. Önemli olan gök kubbede hoş bir seda bırakmaktır. Bu makama oturduktan sonra siyasi kimliğimi bıraktım. Herkese eşit davrandım. Siyasi düşüncesi ile hiçbir personele ayrımcılık yapmadım, kimsenin ekmeği ile de uğraşmadım. Yapmış olduğumuz hizmetlerin devam edeceğini daha güzel işler yapılacağına inanıyorum.” Dedi.

 

Eski Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk Şavşat Belediyesi’nin borcu ile ilgili bilgi verdi.

 

Ak Partili eski Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk ’te Belediyenin borcu ile ilgili bir açıklama yaptı. Öztürk;

 

“Yaklaşık piyasa borcunun 4 milyon Tl olduğunu alacaklarının ise 1,5 milyon olduğunu söyleyerek bu alacakların tahsil olunmasından sonra mevcut borcun yaklaşık 2,5 milyon olduğunu belirtti. Öztürk; “Çalışan

belediyenin borcu olur bizde 2014 yılında belediyeyi devir alırken borçla aldık, bu borcuda Nihat Başkanımız öder” dedi. Şavşat Çocuk Belediyesi ile ilgili olarak ta konuşan eski

Başkan Öztürk; “Bugün Sayın Başkana bir değil, iki belediye teslim ediyoruz. Birisi Şavşat Belediye Başkanlığı, diğeri ise Şavşat Çocuk Belediyesi Başkanlığıdır.” Diyerek yeni seçilen Belediye Başkanı Nihat Acar’a teşekkür ederek başarılar diledi.

 

Görevi devir alan Şavşat Belediye Başkanı Nihat Acar ise; Eski Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk’e teşekkür ederek, “Yarım kalan ve kendimizin hayata geçireceğimiz

projeleri tamamlamak için çalışacağız. Bu bir bayrak yarışıdır, bugün halkımız bu görevi

bize tevdi etti. Bizde bu görevi en iyi şekilde yapmaya çalışıp Şavşat halkına hizmet edeceğiz. Bana bu görevi layık görüp destek veren bütün Şavşat halkına teşekkür ediyorum. Asla partizanlık yapmayacağım.” dedi. Yapılan konuşmaların ardından Başkan Nihat acar ve beraberindekiler eski Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk’ü kapıya kadar uğurladılar. Belediyenin çok amaçlı salonunda Belediye Başkanı Nihat Acar ve beraberindekiler belediye personeli ile birlikte verilen kokteyl de biraraya geldiler. Burada Milletvekili Uğur Bayraktutan ve İl Başkanı Ahmet Biber yapmış olduğu konuşmalarda Artvin ve Şavşat yakışanı yapmıştır. Atatürk’ün partisine yönetimi teslim etmiştir dediler.

Uğur Bayraktutan yapmış olduğu konuşmada eski Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk’ teşekkür ederek,

“Ben yıllarca devir teslim törenlerine katılıyorum. Katıldığım devir teslim törenlerinde en mütevazi en nazik Belediye Başkanı olarak Ahmet Sinan Öztürk olarak gördüm. Nezaketinden ve ilçeye yapmış olduğu çalışmalardan dolayı kendisine çok teşekkür ediyorum. “ dedi.

Bir gazetecinin Artvin genelinde böyle bir sonuç bekliyormudunuz? bu başarının

altında ne var sorusuna Uğur Bayraktutan, “Açıkça söylemek

lazım. Bende bu sonucu beklemiyordum. Ben 9-0 bekliyordum bir belediyeyi kaptırdık

bir belediyede de belirsizlik devam ediyor. Başarının sırrı ise sevgi saygı, samimiyet olmuştur” dedi. Başkanlık makamına oturan Nihat Acar misafirlerini makamda ağırlayarak tebrikleri kabul etti.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika
Teknik Destek