...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1764 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Şavşat Belediyesinde Çalışmalar Hız Kazandı

26 Aralık 2021 - 48 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Şavşat Belediyesinde Çalışmalar Hız Kazandı
Şavşat Belediyesinde Çalışmalar Hız Kazandı

2020 Yılı İtibari ile Altyapı ve Doğalgaz Çalışmaları ile ilçe Merkezinde Bozulan Cadde ve Sokaklar Yenileniyor

2020 Yılı İtibari İle Altyapı Ve
Doğalgaz Çalışmaları İle İlçe Merkezinde Bozulan Cadde Ve Sokaklar Yenileniyor. İlçe merkezinde 2020 yılı itibari ile başlayan yağmur suyu ve kanalizasyon çalışmalarının büyük bir kısmı tamamlandı. Şavşat Belediye Başkanı Nihat Acar’ın girişimleri ile başlayan doğalgaz çalışmaları ise hızla devam ediyor. Şavşat Belediyesi’nin Eylül ayında gerçekleştirdiği ihale ile altyapı ve doğalgaz çalışmalarının tamamlandığı cadde ve sokaklarda kilit parke taşı ve kaldırım yapım çalışmaları da hızlı bir şekilde devam ediyor. Fatih Caddesi ile başlayan üst yapı çalışmaları Okullar Caddesi, Kazım Karabekir Caddesi, Adil Aydın Caddesi, Yeni Cadde, İnönü Caddesi ve Atatürk Caddesi’nde ile devam etti.

Çalışmalar hakkında bilgi veren Şavşat Belediye Başkanı Nihat Acar: “İlçemiz halkına daha yaşanabilir bir Şavşat hazırlamak ve hizmete sunmak yolunda emin adımlarla ilerliyoruz. Sağlıklı bir şehir ancak sağlıklı bir altyapı üzerinde inşa edilir. Geleceğimize yatırım yaparak büyük bir altyapı yatırım hamlesi başlattık. Şavşat’a kalıcı yatırımlar kazandırmaya çalışıyoruz. Altyapısı tamamlanan caddelerin hızlı bir şekilde üst yapısını yapıyoruz. Bu şehir bize emanet edildi ve yaptığımız yatırımların kalıcı olması çabasındayız. Sağlıklı bir şehir ancak sağlıklı bir altyapı üzerinde inşa edilir. Geleceğimize yatırım yaparak büyük bir altyapı yatırım hamlesi başlattık. Şavşat’a kalıcı yatırımlar kazandırmaya çalışıyoruz. Altyapısı tamamlanan caddelerin hızlı bir şe-kilde üst yapısını yapıyoruz. Bu şehir bize emanet edildi ve yaptığımız yatırımların kalıcı olması çabasındayız.

Gördüğümüz her eksiği düzeltmeye, daha iyisini yapmaya çalışıyoruz Şavşat’ımızın geleceğini belirlemek için attığımız adımları, yaptığımız yatırımları siyasi çekişmelerin içine çekmeye çalışanlara kulak tıkadık. Biz işimizi yapacağız, Şavşat’ ımıza hizmet edeceğiz dedik ve bu doğrultuda çalışmalarımızı sürdürdük. Bu çizgimizi bozmadık ve bundan sonra da bozmadan hizmet etmeye devam edeceğiz. Tüm Şavşat gönüllüleri ile birlikte şantiye haline gelen ilçemizde zahmeti çok olan alt-yapı ve doğalgaz çalışmaları sırasında ister istemez yollar bozuldu, toz oldu, sular kesil-di trafik aksadı. Şavşat’ta yaşayan ve gurbetten gelen vatandaşlarımızla birlikte çok zahmetler çektik. Her şeyin bir bedeli var elbette ve bu bedeli haklı olarak hep birlikte ödüyoruz. Vatandaşlarımızı daha fazla mağdur etmeden altyapısı ve doğalgaz bağlantıları tamamlanan caddelerde hemen üst yapıya başladık. Bildiğiniz gibi Şavşat’ta inşaat mevsimi çok kısa. İmkânlarımız ölçüsünde çalışıp çabalıyoruz. Halkımızı daha fazla mağdur etmeden üst yapı çalışmalarımızı elimizden geldiğince, şartları zorlayarak çok hızlı ve seri bir şekilde yapıyoruz. Yapmış olduğumuz hizmetler sırasında kendilerine vermiş olduğumuz rahatsızlıktan dolayı sabır gösteren tüm Şavşatlı hemşerilerimden bir kez daha özür diliyorum. Şavşat’ımızın hak ettiği yatırımlara devam ederek vatandaşlarımın emanetlerine toz kondurmadan çektikleri sıkıntıları unutturacağız. Eylül ayı itibari ile başlamış olduğumuz üst yapı çalışmalarında Fatih Caddesi, Okullar Caddesi, Kazım Karabekir Caddesi, Adil Aydın Caddesi, Yeni Cadde, İnönü Caddesi ve Atatürk Caddesi’ nin kilit parke taşı döşenmesi tamamlandı. Bu süreçte üst yapısına başladığımız caddelerde kaldırımlarımızı da tamamen söktük. Kaldırımlarda bulunan elektrik ve internet alt yapısı ile birlikte cadde aydınlatmaları içinde gerekli alt yapı çalışmamızı yaptık. Karayolları Bölge Müdürlüğü Cumhuriyet Caddesi’ne asfalt döküm çalışmasını başlattı. Hava durumuna göre en azından Cumhuriyet Caddesi’nin bir kısmında asfaltlama çalışmalarına başladık. Belediyemiz imkânları doğrultusunda 2022 yılının sonuna kadar ilçe merkezimizdeki tüm cadde ve sokaklarımızın üst yapısını tamamlamayacağız. sonuna kadar ilçe merkezimizdeki tüm cadde ve sokaklarımızın üst yapısını tamamlamayacağız. Şavşat’ımızın ihtiyacı olan yatırımları bir bir hayata geçirdiğimiz bu süreçte yatırımlarımıza desteğini, ilgisini ve samimiyetini esirgemeyen, katkı sağlayan hizmet insanlarına ve Şavşat gönüllülerine, tüm vatandaşlarıma, paydaş kurumlara, bütün çalışmalara özveriyle katılan Meclis Üyelerimize ve Belediye Emektarlarına teşekkür ediyorum” dedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika
Teknik Destek