...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1779 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Şavşat Belediyesi Muharrem Ayı Dolayısıyla Aşure Dağıtımı Yaptı

18 Ekim 2016 - 1.090 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Şavşat Belediyesi Muharrem Ayı Dolayısıyla Aşure Dağıtımı Yaptı
Şavşat Belediyesi Muharrem Ayı Dolayısıyla Aşure Dağıtımı Yaptı

Şavşat Belediyesi Muharrem Ayı Dolayısıyla Aşure Dağıtımı Yaptı

Şavşat Belediyesi Muharrem Ayı Dolayısıyla İlçenin Üç Ayrı Yerinde Vatandaşlara Aşure Dağıttı

Şavşat Belediyesi Tarafından Muharrem Ayı Olması Nedeniyle Şavşat Merkez Kemalpaşa Cami Çıkışın da Cami Cemaatine, Şavşat Naime-İsmail Yılmaz Yaşam Yerleşkesinde Kalan Yerleşke Sakinlerine ve Artvin Çoruh Üniversitesi Şavşat Meslek Yüksek Okulunda Öğrenim Gören Öğrencilere Aşure Dağıttı.

Şavşat Merkez Kemalpaşa Camii önünde yapılan Aşure dağıtımına Şavşat Kayma-kamı Mesut Gazi Ambarcı, Şavşat Belediye Başkan Vekili Oktay Yılmaz, Şavşat Cumhuriyet Savcısı Hasan Turkut, Şavşat Belediye Başkan Yardımcısı Özcan Arslan, Belediye Meclis Üyeleri, daire amirleri, öğretmenler ve vatandaşlar katıldı.

Şavşat Belediyesinden yapılan açıklamada; Muharrem ayı dolayısıyla ilçenin üç ayrı yerinde vatandaşlara aşure dağıtıldığı belirtildi. Aşure Günü dolayısıyla Şavşat Belediye Başkan Vekili Oktay Yılmaz bir açıklama yaptı. Yılmaz; “Bugün Cuma Namazı çıkışında, Naime İsmail Yılmaz Yaşam Yerleş-kesinde ve Şavşat Meslek Yüksek Okulunda aşure dağıtıyoruz. Bunu gelenek haline getirdik. Muharrem ayı, İslam tarihi çerçevesinde birbirinden önemli olayların cereyan ettiği ve mukaddes sayılan dört aydan birisidir. Muharrem ayı paylaşmak demektir. Şükretmek demektir. Bereket demektir. Bunun için biz bugün halkımızın ulaşabileceği bir şekilde aşure dağıtımı yaptık. Biz paylaşmaya devam edeceğiz. Vatandaşlarımıza en iyi şekilde hizmet etmek için var gücümüzle çalışacağız. Bu vesileyle bütün Şavşatlı hemşerilerimizin Aşure Günü’nü kutluyorum.” dedi.

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika
Teknik Destek