...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1754 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Şavşat Belediyesi Çocuk Meclisi’nden Fidan Dikimi

03 Nisan 2016 - 1.360 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Şavşat Belediyesi Çocuk Meclisi’nden Fidan Dikimi
Şavşat Belediyesi Çocuk Meclisi’nden Fidan Dikimi

Şavşat Belediyesi Çocuk Meclisi’nden Fidan Dikimi

Şavşat Belediyesi Çocuk Meclisi, Son Dönemlerde Yaptığı Sosyal Etkinliklerde, Çorak Toprakları Fidanlarla Buluşturdu

1 Nisan 2016 Cuma günü Şavşat Çocuk Belediyesi Meclis üyelerinin Orman Haftası nedeniyle ilçemiz Söğütlü Mahallesi Anadolu Lisesi Erkek Öğrenci Yurdu bahçesinde bir program düzenledi. Program saygı duru-şu ve İstiklal marşıyla başladı. Programa Şavşat Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk, Artvin Orman Bölge Müdürü Sedat Ecevit, Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Zafer Şimşek, Orman İşletme Müdürü Mustafa Kesici, Müdür Yardımcısı Murat Durmuş, Şavşat Orman İşletme Müdürlüğünde görevli Orman Mühendisleri, İlçe Emniyet Amiri Eray Çınar, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Yokuş ve Şube Müdürleri Soner Gögerçin, Fatih Bilici, İlçe Daire Amirleri, Okul Müdürleri, siyasi parti başkanları, sivil toplum kuruluşları, Çocuk Belediye Başkanı Emirkan Kadir Durmuş, Belediye Meclis ve Çocuk Belediyesi Meclis Üyeleri, Belediye çalışanları ile Çocuk Belediyesi üyeleri, Yaşlılar yaşam yerleşkesi görevlileri, yerleşkede kalan yaşlılar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Başkan Öztürk; “Ağaç Hayırlı Evlat Gibidir.”

Fidan Dikim Programının açılış konuşmasını Belediye Başkanı A.Sinan Öztürk yaptı. Öztürk; “Belediye Başkanlığı olarak Çevre bilincini ve çevre sevgisini gelecek nesillere aktarmak için çalışmalarımızı devam ettiriyoruz. Minik yüreklerin aldığı büyük kararlardan örnek alarak; Orman Bölge Müdürlüğü ve Orman İşleteme Müdürlüğü katkıları ile fidanlarımızı toprakla buluşturacağız. Çevreye katkı sağlayacak faaliyetlerimiz bundan sonra da devam edecek. Bizden sonraki nesillere bırakacağımız oksijen dolu alanlar oluşturma çabasındayız.

Ağaç hayırlı evlat gibidir. Eğer yetiştirip ilgi gösterirseniz o ağaçta size ilgi gösterir size meyvelerini verir.

Toplumumuz için çocuklarımız gençlerimiz ne kadar önemliyse ülkemizin toprakları için fidanlar o kadar önemlidir. Bu-gün rahat bir nefes alıyorsak, uçuşan kelebekler böcekler görebiliyorsak bunların olmazsa olmazı ağaçlardır.

Bugün buraya diktiğiniz fidanlarda sizinle birlikte büyüyecek ve gelecekte belki de bu fidanların gölgesinde piknik yapacaksınız. Çocuk Meclisimiz, son zamanlarda çok güzel etkinliklerle dikkat çekmeye başladı.

Çocuklarımız toplumun geleceğidir, fidanıdır. Miniklerimizin bu konuda bilgili olması geleceğimizi garantiye aldığımız noktasında büyük bir imzadır” dedi.

Orman İşletme Müdürü Mustafa Kesici; Çocuk Belediyesinin Talebini Yerine Getirdik

Programda konuşma yapan Orman İşletme Müdürü Mustafa Kesici ise Çocuk Belediyesi tarafından yapılan Hatıra Ormanı oluşturma talebini yerine getirmekten duydukları mutluluğu dile getirerek; “Bizler Orman Teşkilatı olarak adeta vatan savunması anlayışı ile ormanlarımızı koruyup kollarken aynı bilinçlenmenin toplum düzeyinde olması halinde ormanlarımız gelişecek ve gelecek nesillere taşınacaktır” dedi. Kesici,   Şavşat ilçemizde 66.846 Hektar orman alanı mevcut olup bu oran % 52’ye denk gelmektedir bilgisine vurgu yaparak, ormanların faydalarını ve Orman İşletme Müdürlüğü tarafından yapılan ağaçlandırma ve orman yolu çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

Programın devamında ise Şavşat Çocuk Belediye Başkanı Emirkan Kadir Durmuş bir konuşma yaptı. Durmuş konuşmasında; “Çocuk Belediyesi olarak ilçemizde fidan dikim ve yeşillendirme çalışmalarını sürdüreceğiz. Ve Çocuk Belediyesi Meclisinde aldığımız kararları hayata geçireceğiz. Belediye Başkanımız Ahmet Sinan Öztürk’ten aldığımız destekle çevre çalışmalarımız devam edecek” dedi.

Şavşat Çocuk Belediye Meclisi Tarafından Alınan Karar Gereği Çocuk Belediyesi Hatıra Ormanı Oluşturularak Fidan Dikildi

Çocuk Belediyesi tarafından resmi yazı ile yapılan müracaat sonucunda Şavşat Orman İşletme Müdürlüğü ve Belediye Başkanlığı tarafından hazırlanan Söğütlü Mahallesindeki Çocuk Belediyesi Hatıra Ormanı Sahasında yapılan resmi törenin ardından fidan dikimi gerçekleştirildi.

Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk’e Velilerden ve Vatandaşlardan Teşekkür

Artvin ilinde tek Şavşat ilçesinde Çocuk Belediyesi kurulduğu ve kent yönetiminde aktif rol oynamaları, istek ve önerilerini dile getirmede özgüven sahibi olmalarına imkan sağlandığı için Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk’e veliler ve vatandaşlar tarafından teşekkür edildi.

Programda öğrenciler günün anlam ve önemi ile ilgili hazırlamış oldukları kompozisyon ve şiirlerini okudular. Program halk oyunları gösterisi ve ödül töreninin ardından hatıra fotoğrafların çekiminin ardından son buldu.

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

TemaFabrika
Teknik Destek