...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1780 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Şavşat Belediyesi Alt Yapı ve üst Yapı Çalışmalarını Tamamladı

07 Şubat 2023 - 22 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Şavşat Belediyesi Alt Yapı ve üst Yapı Çalışmalarını Tamamladı
Şavşat Belediyesi Alt Yapı ve üst Yapı Çalışmalarını Tamamladı

Şavşat Belediyesi Son 2-3 Yıldır Yapmış Olduğu Önemli Çalışmalar İle Alt Yapı Ve Üst Yapı Çalışmalarını Tamamladı

Şavşat Belediyesi özellikle içme suları, kanalizasyon, mahalle aralarında ki yollar, parke taşı döşeme, asfalt yapımı ve yine bu süreçte doğalgaz yapımında bozulan yolların yeniden onarımı tamamlanarak hizmete girdi. Şavşat Belediyesi ekipleri, yapmış olduğu hummalı bir çalışma yürütüyor. Şavşat Belediyesi ekipleri tarafından geçtiğimiz yıl başlanan içme suyu depoları, içme suyu hatları ve alt yapı çalışmaları 2022 yılının son günlerinde tamamlandı. Alt yapı çalışmaları tamamlandıktan sonra şehir merkezi ve mahallelerinde üst yapı çalışmalarının da büyük bir kısmı tamamlanarak hizmete girdi. 

Şavşat Belediyesi ekiplerinin uyumlu çalışması neticesinde ilçe merkezi ve mahalleleri içinde caddelerde yapılan ışıklandırmalarda ilçeye farklı bir görünüm kazandırdı. Yapıla çalışmalar içinde parke ve asfalt çalışmaları da büyük ölçüde tamamlanarak şehir içerisinde ki yollarda doğalgaz yapımından kaynaklanan bozulan yollar da büyük ölçüde tamamlanarak olumsuzluklar giderildi. 

Belediye Başkanı Nihat Acar, “İlçenin birçok noktasında başlatılan altyapı, yağmur suyu ve kanalizasyon çalışmaları mahallelerde devam ederken ilçe merkezimizdeki cadde ve sokaklardaki çalışmalarımızın büyük bir bölümünü tamamladık. Özellikle iki yıldır Doğalgaz da yapımından kaynaklanan yolların bozulan bölümleri halkımızı sıkıntıya soktu. Doğal çalışmalarının tamamlanmasının ardından yollarımızı ve caddelerimizin üst yapısını ve ışıklandırma sistemini tamamen yapıp ilçemizin görünümüne renk kattık. Elbette bu hizmetleri yaparken sıkıntılarımız, sorunlarımız oldu. Bu sıkıntılarımızı vatandaşlarımızla, belediye çalışanlarımız ile birlikte çözüp hizmete kavuşturduk. 2023 yılı hepimize rahat bir nefes alacağımız bir yıl olduğunu düşünüyorum. Belediye olarak kalan eksiklerimizi ve siz değerli halkımızın isteklerini de buradan sonra yerine getirmeye devam edeceğiz.” dedi. 

Şavşat Belediye Başkanı
Nihat Acar
(2019-2022) Tarihleri Arasında Gerçekleştirilen Diğer Yatırım Ve Çalışmalarını ise Şöyle Sıraladı;

1.  Alt yapı ve üst yapı yatırımlarında kullanılmak üzere İl Özel İdare Müdürlüğünden 5 yıllığına kum ocağı kiralanarak üretim yapılmış ve Belediyemiz yatırımlarının kum ve çakılı buradan temin edilmiştir. 

2. İmar planlarındaki hataların düzeltilmesi için revizyon imar planları yaptırılmış ve yaşanan sorunlar çözüme kavuşturulmuştur. 

3.  Ağır borç yüküne karşı yapısal reformlar belirlenmiş ve mali disiplin sağlanarak tasarruf tedbirleri uygulamaya koyulmuştur. Sadece akaryakıt giderlerinde %65 tasarruf sağlanmıştır. 

4. Belediye çalışanlarının ücretlerinde günün ekonomik şartlarına göre iyileştirmeler yapılmış olup, azda olsa enflasyona karşı ezilmelerinin önüne geçilmiştir. 

5. Ağır ve pasif belediyecilik yerine çözüme odaklı “Yeni Nesil Belediyecilik” uygulaması sistematik olarak hayata geçirilmeye başlamış ve 7 gün 24 saat faal olan ve canlı görüşme imkânı tanıyan 153 Hizmet Hattı devreye alınmıştır. 

6. Mezbahane yapımı tamam lanmış olup, ruhsatlandırılarak kesim işlemlerine başlanılmıştır.

7. Yöresel ürünler üretim, paketleme ve depolama tesisinin kapasite artışı için ekipman finansı sağlanarak üretime başlanmıştır.

8. Hayvan barınağı, mezbahane ve paketleme tesisinin enerji ihtiyacını sağlamak için bir adet yüksek gerilim, 1 adet de alçak gerilim enerji nakil hattı bağlantı çalışmaları yapılan girişimler ile çözülmüştür. 

9. Geleneksel Şavşat Sahara Kültür ve Sanat Festivali için gerek saha gerekse içerik değişiklikleri yapılarak, belediye bütçesine olan yükü azaltılarak nitelikleri arttırılmıştır.

10. İlçemiz su kaynaklarının bulunduğu Nazlıkara Mevkii’nde diğer su kaynaklarının da isale hattına aktarılması ve su miktarının artırılması için gerekli yazışmalar yapılmış olup takibi yapılmaktadır. 

11. Halkın yoğun olarak zaman geçirdiği noktalar belirlenerek 5 adet Ücretsiz İnternet Noktası oluşturulmuştur. Nokta sayısının artırılması için gerekli çalışmalar devam etmektedir. 

12. Doğalgaz, yağmursuyu ve kanalizasyon çalışmaları ile birlikte telefon, internet ve Elektrik alt yapılarının yenilenme çalışmaları da proje ile birlikte tamamlanmıştır. 

13. Kadın Yaşam ve Eğitim Merkezi Üniversite öğrencilerinin konaklaması için öğrenci yurdu olarak tahsis edilmiştir ve 40 öğrencinin barınmasına açılmıştır. 

14. Sıfır Atık çalışmalarına başlanmış ve gerekli bilgilendirme çalışmaları tamamlanmıştır. Çocuk Belediyesi tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında ilçemizdeki tüm geri dönüşüm malzemeleri toplanarak, ayrı ayrı depolaması sağlanarak, lisanslı firmalara teslimatı devam etmektedir. 

15. Belediyemiz ve Çocuk Belediyesi faaliyetleri kapsamında ilçemizin uygun alanlarında ağaçlandırma, yeşillendirme ve yöresel meyvelere sahip çıkılması bakımından fidan dikimi çalışmaları devam etmektedir. 

16. Üyesi bulunduğumuz Cittaslow Uluslararası birliğinden Belediyemize ve Artvin Valiliğine gönderilen uyarı mektubu doğrultusunda üyeliğimizin tehlikeye düşmemesi bakımından Çevre Bakanlığı ve Artvin Valiliğine gerekli yazışmalar yapılarak ilçemizde yapılması planlanan HES ve taş ocakları projelerinin iptali ile Şavşat Evlerine sahip çıkılması ve yerel mimarinin bozulmaması için, İl Özel İdare tarafından örnek proje üretimi çalışması başlatılması konusunda gerekli girişimlerde bulunularak takibi yapılmaktadır. 

17. Mahallelerimizde tehlikeli yollar ve virajlarda çalışma yapılarak herhangi bir can ve mal güvenliği yaşanmaması bakımından trafik akışına uygun hale getirildi. 

18. Armutlu Mahallesi ulaşım yollarının parke ve betonlama çalışmaları tamamlanmıştır. 

19. Sosyal projeler kapsamında Belediyemiz sosyal hizmet aracı ile Diyaliz Ünitesinde tedavi gören hastaların evleri ile hastane arasındaki ulaşımları sağlanarak tedavi süreçleri kolaylaştırılmaktadır  

20. Ramazan aylarında ilgili kurumlar ile birlikte iftar yemekleri düzenlenerek, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza gıda desteklemeleri yapılmıştır.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

TemaFabrika
Teknik Destek