...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1764 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Şavşat Belediye Binasına Borç Tablosu Asıldı

30 Nisan 2019 - 220 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Şavşat Belediye Binasına Borç Tablosu Asıldı
Şavşat Belediye Binasına Borç Tablosu Asıldı

 

Şavşat Belediye Başkanı Nihat Acar Belediyenin Borç Tablosunu Hizmet Binasına Astırdı

Şavşat Belediye Başkanı Nihat Acar Önceki Yönetimden Kalan Borç Durumunu Gösteren Tabloyu Belediye Hizmet Binasının Her İki Tarafına Astırarak Halkın Bilgisine Sundu.

Millet İttifakının CHP’li Şavşat Belediye BaşkanAdayı Nihat Acar 31 Mart’ta yapılan Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde Şavşat Belediye Başkanlığını kazanmasının ardından 3 Nisan 2019 tarihinde mazbatasını alarak göreve başlamıştı. Belediye Başkanı Nihat Acar görevi aldıktan sonra, önceki dönem Ak Partili Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk’den devraldığı Şavşat Belediyesine ait borç durumunu dev bir afiş hazırlatıp Belediye Hizmet Binasının her iki tarafına astırarak Şavşat halkına duyurdu. Toplam borcun ise 15.116.045.00 TL olduğu görüldü.

 Konu ile ilgili açıklama yapan Şavşat Belediye Başkanı Nihat Acar “Biz seçim dönemimizde halkımıza şeffaf bir Belediyecilik sözü vermiştik. Bu şeffaflıktan kastımız şu; Belediyemize baktığımız da aynen bir cam gibi olacak buradan baktığınızda arkasını göreceksiniz demiştik bu sözümüzü yerine getirdik Belediyeyi devraldığımızda toplam borcumuzun 15.116.045.00 TL olduğunu tespit ettik bunuda Şavşatlı hemşehrilerimizle paylaştık. Hiç kimseyle bir kaos ortamı yaratma gibi bir isteğim yok. Kimseyi zan altında bırakmak istemiyorum amacım bu değil, amacım insanların Şavşat Belediyesini şeffaf görmesi. Önceki dönem Belediye Başkanımız Ahmet Sinan Öztürk devir teslim töreninde bizlere Şavşat Belediyesinin iki buçuk milyon TL borcu olduğunu beyan etmişti fakat hesap işlerinden borç dökümanını aldıktan sonra gördük ki toplam borcun iki buçuk milyon TL değil, 15.116.045.00 TL. Bu tabloyu halkımızla paylaşmayı uygun gördük. Biz artık döndürebilir şeffaf bir bütçeye sahip olmak istiyoruz. İnşallah bunuda başaracağız. Borç yükümüzü azaltıp döndürülebilir bir bütçeyi hedefliyoruz. Kısım kısım borçlarımızın ödenmesi için projelerimizi hayata geçirerek biran önce Şavşat Belediyesini önceki dönemden kalan borç batağından kurtaracağız. Bu vesileyle tüm Şavşatlı hemşehrilerime sevgilerimi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler : , , ,
TemaFabrika
Teknik Destek