...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1769 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Şavşat Belediye Başkanlığı Tarafından Kutlu Doğum Haftası Programı Düzenlendi

24 Nisan 2016 - 1.460 kez okunmuş
Ana Sayfa » Öne Çıkanlar»Şavşat Belediye Başkanlığı Tarafından Kutlu Doğum Haftası Programı Düzenlendi
Şavşat Belediye Başkanlığı Tarafından Kutlu Doğum Haftası Programı Düzenlendi

Şavşat Belediye Başkanlığı Tarafından Kutlu Doğum Haftası Programı Düzenlendi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Daire Başkanlığı Tasavvuf Musikisi Topluluğu Şavşat’ta

Şavşat Belediye Başkanlığı tarafından organize edilen ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Daire Başkanı Adem Avcı’nın katkılarıyla 21 Nisan 2016 Perşembe günü saat 20.30’da Şavşat Belediye Düğün Salonunda Kutlu Doğum Haftası programı düzenlendi.

Düzenlenen programa Şavşat Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk, İstanbul Büyükşehir Bele-diyesi Mezarlıklar Daire Başkanı Adem Avcı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Daire Başkanlığı Tasavvuf Musikisi Topluluğu, ilçe Emniyet Amiri Eray Çınar, Şavşat Müftüsü İdris Yavuzyiğit, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Yokuş, Gençlik Hizmetleri Spor İlçe Müdürü Hilmi Atasever, Komiser Bünyamin Şeker, İmam Hatip Lisesi Müdürü Akif Yalduz, Şavşat’ın Sesi Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Erdoğan Kör, Şavşat Ak Parti İlçe Başkanı Sedat Demir, Yusufeli Ak Parti İlçe Başkanı Ahmet Sönmez, Belediye Meclis üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Ardından Dünya Birincisi olan Hafız Alpcan Çelik tarafından Kur’an-ı Kerim okundu. Programın sunuculuğunu ise İstanbul Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Daire Başkanlığı Arnavutköy Bölge Müdürü Halil İbrahim Kurşun yaptı.

Gecede günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Şavşat Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk yaptı. Öztürk, kutlama programına katılan davetlilere teşekkür ederek katılımcıların kutlu doğum haftasını kutladı. Başkan Öztürk; “Rahman ve Rahim olan, insanoğlunu ve bütün kâinatı rahmetiyle var eden, Allah’a hamd olsun. Biz seni ancak alemlere rahmet olarak gönderdik” hitabının büyük muhatabı, Efendiler Efendisine, Hz.Muhammed (S.A.V) sevgililer sevgilisine selam olsun. İnsanlığı şefkat ve merhametle tanıştıran, ilmek ilmek sevgi ile dokuyarak, şefkat ile örerek bir rahmet toplumu inşa eden, yüce Peygambere selam olsun.

Başkan Öztürk; “Her Şeyin En İyisini ve En Güzelini, O Rahmet Peygamberinden Öğrendik”

Başkan Öztürk; “Bizler; İyiyi kötüden ayırt etmeyi, birbirimizi sevmeyi, paylaşmayı, yardımlaşmayı, ahlakın güzelliklerini, dürüstlüğü, doğruluğu, erdemli olmayı, hoşgörünün en mükemmelini, insana saygının en yücesini, şefkat ve merhametin sınır tanımayan boyutunu, adaletin en güzel tatbikatını, kısacası her şeyin en iyisini ve en güzelini, O Rahmet peygamberinden öğrendik. Hayatımızı anlamlı kılan değerlerimizi, dünya ve ahiret dengesini, insan onuruna uyan yaşama sanatını bizlere hep o gösterdi. O bize hayat verecek şeylere çağırmıştı. O bize sevgi ve barış dini olan İslam’ı tebliğ etmişti. Bir cahiliye toplumundan medeni bir millet oluşturmanın sırlarını öğretmişti. İnsanların birbirini göz kırpmadan boğazladığı bir dönemde barış içerisinde yaşamanın yollarını insanlığa sunmuştu. Birbirine düşman olan toplulukları, grupları, kabileleri kardeş yapmış, yüreklere çökmüş kin ve nefret tohumlarının yerini sevgi ve hoşgörü duygularını ekmişti. Bütün dünyaya hak ve adaleti öğreten, gerçek insanlığı gönüllere kazıyan, İslam’ ı anlatan sevgili Peygamberimiz (s.a.v) eşsiz örnek olarak daima kalbimizdedir. Bu bakımdan ondan uzak kalmak, onun sünnetini terk etmek, O’nun rahmet ve müjdesine koşmamak, bir Müslüman için felaketlerin en büyüğüdür. O rahmetin adıdır,  O Müjdenin adıdır, O Merhametin adıdır, O Kardeşliğin adıdır. O, Allah’ın öyle bir resulüdür ki, O’nun örnek ahlakı, günler, aylar, seneler geçse de eskimeyecek ve bütün insanlara tek örnek ve önder olarak ebediyen yaşayacaktır. O sadece bir kavme veya millete değil bütün insanlığa peygamber olarak gönderilmiştir Ve bütün insanlığın huzuru ve mutluğu için çaba göstermiştir. Her şeye rağmen ruh ve mânâ kökleri sağlam,  fıtratlarındaki saflığı temizliği barındıran insanoğlu er geç, Peygamberimiz Hz Muhammed (S.A.V) in şefkat ve merhamet ikliminde yeni bir dirilişe erecek ve dünyaya sevgiyi, kardeşliği, barışı getirecektir.”

Öztürk konuşmasının devamın da; “Ne Mutlu Onu Tanıyanlara, Ne Mutlu Onu Okuyup Yaşayanlara… Sevgili Peygamberimiz Hazreti Muhammed Mustafa (SAV)’in kutlu doğumunun, cennet vatanımızın huzur ve mutluluğuna, milletimizin birlik ve beraberliğine, insanlarımızın samimi kardeşliğine, bütün insanlığın hidayetine, Müslümanların da peygamber ahlâkına ve yaşantısına yönelmesine vesile olmasını Cenab-ı Hak’ tan diliyor, sözlerimi bitirirken, en kalbi duygularımla kutlu doğum haftanızı kutluyor, hepinizi Allah’ a emanet ediyor saygılar sunuyorum.”dedi.

Tasavvuf Musikisi Topluluğu Birbirinden Güzel İlahiler Okudular

Başkan Öztürk’ün konuşmasının ardından programda İstanbul Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Daire Başkanlığı Tasavvuf Musikisi Topluluğunda yer alan Hafız Alpcan Çelik, Bünyamin Araz, Burak Yıldız, Mevlidhan Süleyman Özer, Abdullah Çolak, Gökhan Ergün, Mustafa Çiçek sahne aldı. Tasavvuf Musikisi Topluluğu ilahiler söyleyip şiir ve kaside okudular.

Programın devamında ise Şavşat Müftüsü İdris Yavuzyiğit tarafından dua ettirildi. Dua edilmesinin ardından İstanbul Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Daire Başkanı Adem Avcı’ya ve Tasavvuf Musikisi Topluluğuna Şavşat Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk tarafından hediye takdim edildi.

Gecenin sonunda ise katılımcılar duymuş oldukları memnuniyeti dile getirerek; “İstanbul Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Daire Başkanlığı Tasavvuf Musikisi Topluluğunu Şavşat’a getirerek Kutlu Doğum Haftası etkinliklerinde bizlerle buluşturan başta ilçemiz Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk’e ve katkılarından dolayı İstanbul Büyükşehir Belediyesi Mez

rlıklar Daire Başkanı hemşehrimiz Adem Avcı’ya çok teşekkür ediyoruz.”dediler.

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

TemaFabrika
Teknik Destek