...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1758 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Şavşat Belediye Başkanı Öztürk’ten Kardeş Belediye Başkanına Ziyaret

11 Aralık 2017 - 597 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Şavşat Belediye Başkanı Öztürk’ten Kardeş Belediye Başkanına Ziyaret
Şavşat Belediye Başkanı Öztürk’ten Kardeş Belediye Başkanına Ziyaret

Şavşat Belediye Başkanı Öztürk’ten Kardeş Belediye Başkanına Ziyaret

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin İstifası İle Bursa İnegöl Belediye Başkanı Bursa Büyük Şehir Belediye Başkanlığına Seçilmesi Sonrası Bursa İnegöl Belediye Başkanlığına da Hemşerimiz Alper Taban Seçildi.

Alper Tabanın Bursa İnegöl Belediye Başkanlığına seçilmesi ilçemiz ve Bursa da yaşayan Şavşatlılarda büyük sevinç yarattı. Daha önce İnegöl Belediyesi ile kardeşi belediye olan Şavşat belediyesi Başkanı Ahmet Sinan Öztürk İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban’ı makamında ziyaret etti.

Ziyarette İnegöl Şavşatlılar Derneği Başkanı Durmuş Aydın ve yönetim kuruluda hazır bulundu.

İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban ziyaretten duymuş olduğu memnuniyeti dile getirerek, “1300 km den kardeş Belediye Başkanımızın ve İnegöl’de yaşayan Şavşatlılar Dernek Başkanının ziyaretleri beni oldukça memnun etmiştir. Bizler her ne kadar memleketlerimizden uzak olsak da memleketimizin o temiz insanlarının ve muhteşem doğasının her zaman hafızlarımızda olduğunu hatırlatmak isterim. Bizlere verilen bu görevi en iyi şekilde yapacağız. Başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere asla bizleri bu göreve layık görenleri asla mahcup etmeyeceğiz. İnegöl halkının ve bütün ülkemizin emrindeyiz” dedi.

Yeni seçilen İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban’a hayırlı olsun dileklerini ileten Başkan Ahmet Sinan Öztürk; “Alinur Aktaş başkanımızı Şavşat’ta daha önceden misafir ettik. O dönem sizlerde geldiniz. Ama İnegöl Belediye Başkanı olduktan sonra sizlerden de bir ziyaret bekliyoruz. Kardeş Belediye Başkanlığına bir hemşerimizin seçilmiş olması bizler için daha önemli ve anlamlıdır. İnegöl de yaşa-yan çok sayıda hemşerimiz mevcuttur. Bu hemşerilerimiz de sizlerin bu göreve gelişinden ve ayrıca da Şavşat halkı da bu yeni görevinizi oldukça büyük bir sevinçle karşıladılar.

Bu seçimlerde Şavşat’ımız da olmamıştır ama Şavşat’ı çok yakından ilgilendiren bir seçim olmuştur. İnşallah sizleri de   en kısa zamanda Cittaslow Şavşat’ta misafir etmek istiyoruz” dedi.

Bursa İnegöl Şavşatlılar Derneği Başkanı Durmuş Aydın’da Alinur Aktaş’ın Bursa Büyük Şehir Belediye Başkanlığına Alper Taban’ın İnegöl Belediye Başkanlığına seçilmesi bizler için oldukça memnuniyet verici olmuştur. Bursa da yaklaşık 700 bin Artvinli İnegöl de ise 20 bin Artvinli vardır. Bu bölgede yaşayan Artvinlilerin ise büyük bir çoğunluğu Şavşatlıdır. Doğduğumuz şehir  Şavşat ile doyduğumuz şehir  iki güzel yer Şavşat ve İnegöl kardeş şehir ve kardeş belediyelerdir. Biz İnegöl’de faaliyet gösteren Şavşatlılar Derneği olarak İnegöl ve Şavşat arasında her zaman köprü vazifemizi yerine getireceğiz. İnegöl Şavşatlılar Derneği olarak İnegöl Belediye Başkanımız Sayın Alinur Aktaş beyin Bursa Büyükşehir Belediye başkanlığı görevine getirilmesi ve yine Yerine İnegöl Belediye Başkanlığı görevine hemşerimiz Alper Taban beyin getirilmesi bizleri Son derece memnun etmiştir. Bu gün  Şavşat belediye Başkanımız Sayın Sinan Öztürk bey kardeşliğin gereği İnegöl ve Bursa belediye başkanlarımızı tebrik edip hayırlı olsun demek amacıyla aramızda bulunmaktadır. Şavşat belediye başkanımıza derneğimiz ve İnegöl’deki hemşerilerimiz adına hoş geldiniz diyorum.” dedi.

Ziyaret hatıra fotoğraf çekimi ile son buldu.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika
Teknik Destek