...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1779 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Şavşat Anadolu Lisesi’nde Mezuniyet Töreni

05 Haziran 2016 - 1.912 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Şavşat Anadolu Lisesi’nde Mezuniyet Töreni
Şavşat Anadolu Lisesi’nde Mezuniyet Töreni

Şavşat Anadolu Lisesi’nde Mezuniyet Töreni

Şavşat Anadolu Lisesi Son Sınıf Öğrencileri Dört Yıllık Hatıralarını Geride Bırakarak Mutlu Gelecekleri İçin Okullarına Veda Ettiler

Şavşat Anadolu Lisesi’nden mezun olan 56 öğrenci için okul bahçesinde mezuniyet töreni düzenlendi. Mezuniyet törenine İlçe Jandarma Bölük Komutanı Jan. Yzb. Cüneyt Yüksel, Şavşat Anadolu Lisesi Müdürü Selahattin İşçi, Şavşat Çok Programlı Anadolu Lisesi Müdürü Nahit Temel, Şavşat İmam Hatip Müdürü Akif Yalduz, İlçe Müftüsü İdris Yavuzyiğit, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Hilmi Atasever, Halk Eğitim Merkezi ve ASO Müdürü İsa Yılmaz, Kütüphane Müdürü Necati Hürdoğan, öğrenciler, öğretmenler ve veliler katıldı.

Okul bahçesinde düzenlenen mezuniyet töreni okul müdürü Selahattin İşçi’nin açılış konuşması ile başladı. İşçi, günüm anlamını ve okulun kuruluşunun sekizinci yılında beşinci dönem mezunlarını vermenin sevincini yaşadıklarını belirterek, “Değerli veliler sizlerin bu akşamki duyguları herkesinkinden çok farklı. Dünyaya geldikleri andan itibaren üzerine titrediğiniz, emek verdiğiniz, özenle ve zorluklarla zaman zaman kaygı duyarak yetiştirdiğiniz gözbebekleriniz evlatlarınızı yaşam mücadelesinin içine, başarılı olacaklarını umut ederek uğurlamanın vakti geldi. Ama içinizde onların istikballeriyle ilgili bir korku duymayın, bugüne kadar yaptıklarıyla bizim hep takdirimizi kazandılar. Hedefleri için zamanı ve olanakları çok iyi planladılar. Yarışmalara katıldılar, pek çok ödüller ve övgüler aldılar. Ortaya koydukları dayanışma ile yürüttükleri çalışmalarıyla gerek sizin gerekse hocalarının emeklerinin boşa gitmediğini hepimize ispatladılar. Onlarla gurur duyabilirsiniz ve biliyoruz ki bundan sonrada onların yaptıklarını bizlerle birlikte onurla izleyeceksiniz. Evlatlarınızı yaşamlarının bir döneminde bizlere emanet ettiniz, çok titiz çalışan idare, öğretmen memur ve hizmetli desteğiyle kadromuz olağanüstü bir çaba ile onları şekillendirdi eğitti, bilgilerle donatarak yarınlara hazırladı.” Dedi.

Okul Müdürü Selahattin İşçi, konuşmasının devamında öğretmenlere teşekkür ederek “Çok kıymetli öğretmenlerim, kurumumuza ayak bastığınızdan beri inci gibi işlediğiniz sevgili öğrencilerinizi iş yaşamlarında, sosyal yaşamlarında çeşitli başarılara imza atacak bireyler olarak yetiştirerek bugüne getirdiniz. 5. dönemde yaklaşık 56 mezunumuzu uğurluyoruz. Hepinize katkılarınız için sonsuz teşekkürlerimi sunarım. Onlara sadece ders bilgileri öğretmekle kalmadınız, aynı zamanda bir birey olarak sorumluluklarını, bir ekibin parçası olarak paylaşmayı ve dayanışmayı, bir lise mezunu olarak topluma karşı görevlerini öğrettiniz ve onlar için yaşamları boyu örnek alacakları bir model oldunuz. Gece gündüz demediniz ders verdiniz, kurs verdiniz nöbet tuttunuz yüzünüz hep güldü, her zaman da gülsün. Çabalarınız için hepinize şükranlarımızı sunarım.” Dedi.

Selahattin İşçi öğrencilere hitaben yaptığı konuşmada ise “Sevgili öğrencilerim, size son kez öğrencilerim diye hitap ediyorum. Bugün sizin için çok farklı bir anlam taşıyor. Yaşamınızın bir dönemini kapatıyor ve ondan aldığınız güçle bir başka dönemin başlangıcını yapıyorsunuz. Yaşamdan, zorluklardan ve çalışmaktan korkmayın. Aileleriniz sevgisi, ilgisi ve desteğiyle yetişen gençler olarak bugün buradasınız. Öğretmenlerimiz sizi ülkemiz koşullarına göre oldukça çok kısıtlı olanaklar içinde bilgilerle donattı. Toplumun çok farklı kesimlerinden gelen arkadaşlarınız oldu, birbirinize saygı duyarak, hoşgörü göstererek karşılıklı bir şeyler öğrenerek sosyal yaşamınızla ve geleceğinizle ilgili kendi görüşlerinizi oluşturdunuz. Dürüst, ahlaklı, kendini bilen, kendine inanan ve güvenen ülkesini milletini vatanını bayrağını seven gençler olarak sizin için yakınlarınız için ülkeniz için yapabileceğiniz çok şeyler olduğunu biliyorsunuz, biz de biliyoruz. Kontrollü, kararlı, sabırlı ve sebatlı gençler olarak gelecekte de pek çok güzelliğe katkıda bulunacağınıza inanıyorum. Başardıklarınızın sonraki mezunlarımıza açılacak kapıların anahtarı, sunulacak olanakların nedeni olacaktır.

Değerli öğrencilerim, Şavşat Anadolu Lisesi olarak öğrencilerimizin toplumun değerlerine ve kültürüne sahip çıkan uygar insanlar olarak yetişmesini arzuluyoruz. Sizlerin çağdaş ve bağımsız bir toplumun yaşatılmasında katkınız olsun istiyoruz. Ancak bilmelisiniz ki sahip olduğunuz bu diplomalar size önemli sorumluluklar yüklüyor. Dünyada ve ülkemizde olup bitenleri izleyerek kendinizi yenilemek yeni bilgiler öğrenmek bunlardan biridir. Diğer bir sorumluluğunuz çevrenize ve yakınlarınıza çalışma arkadaşlarınıza iyi ve çalışkan bir insan olmanın gereklerini davranışlarınızla göstermek ve örnek olmaktır. Onlara insan olmanın değerini bilmeyi ve korumayı Şavşat Anadolu Öğretmen Lisesi mezunu örnek bireyler olarak öğreteceksiniz. Sadece çalışkan olmak tek başına yetersiz kalabilir. Sizler yeni yaşamınızda kendinize hedefler koyarak geleceğinizi planlayın. Ancak hedeflerinizin gerçekçi olmasına dikkat edin. Size ve koşullarınıza, toplumun ihtiyaçlarına uygun hedefler seçin. Hedefiniz toplumsal görevlerinize uygun olsun. İşinizi zamanında ve doğru yapmak, disiplinli ve düzenli çalışmak, yaşam felsefenizin bir parçası olsun. Hiç unutmayın dürüstlük, çalışkanlık ve üretkenlik en önemli insani bir değerdir. Sevgili öğrencilerim sizi iyi bir üniversitede görmek dileğimle yolunuz ve bahtınız açık olsun. Hayat boyu başarılar ve mutluluklar dilerim.” Diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Törende, öğrencileri temsilen 12-B sınıfı öğrencisi İrem Yüksel, velileri temsilen ise Erol Kara birer konuşma yaptı. Konuşmaların ardından mezun olan öğrencilere mezuniyet belgeleri, mezun olan öğrencilerin gelecek yıl 12. sınıfa devam edecek öğrencilere bayrak ve flamanın devir teslim töreni ve öğrencilerin geleneksel sembolik diploma töreni ile devam etti.

Program devir teslim töreninin ardından öğrenciler tarafından hazırlanan slayt gösterisi ve yerel oyunların oynanmasının ardından mezuniyet töreni, hatıra fotoğrafı çekimi ile son buldu.

 

Haber: Caner Altunkaya

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

TemaFabrika
Teknik Destek