...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1706 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Şavşat 26. Sahara Kültür ve Sanat Festivaline Hazırlanıyor

12 Temmuz 2016 - 1.923 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Şavşat 26. Sahara Kültür ve Sanat Festivaline Hazırlanıyor
Şavşat 26. Sahara Kültür ve Sanat Festivaline Hazırlanıyor

Şavşat 26. Sahara Kültür ve Sanat Festivaline Hazırlanıyor

  1. Şavşat Sahara Kültür Ve Sanat Festivali’nin 26.Sı 13-17 Temmuz Tarihlerinde Yapılacak.

Bu yıl 26’cısı düzenlenecek olan Sahara Kültür ve Sanat Festivali hazırlıkları başladı. 13-17 2016 tarihlerinde gerçekleşecek olan Sahara Kültür ve Sanat Festivali için ilçemizin dört bir yanında itinalı çalışma sürdürülüyor.

  1. Şavşat Sahara Kültür ve Sanat Festivali 13 Temmuz 2016 Çarşamba günü şehir merkezinde 10:00’da olan 2.Şavşat Çalıştayı Şavşat Kadınları Sanatsal Etkinlikleri ile Ülkü Ulusoy Kadın Sosyal Yaşam Yerleşkesinde düzenlenecek olan etkinlikle başlayacak.

14 Temmuz Perşembe günü şehir merkezinde kortej yürüyüşü, çelenk töreni, açılış konuşmaları, festival halayları ve halk oyunları gösterileri ile devam edecek. Ardından 13:00’da Kültür Gezisi düzenlenecek.

15 Temmuz Cuma günü şehir merkezinde 09:00’da Halk oyunları topluluklarının gösterileri, Toplu sünnet merasimi, 10:00’da Çiçek Nene Paneli adı altında Şavşat Florası Prof. Dr. Özgür Eminağaoğlu, Doç. Dr. Temel Göktürk; Biyokaçakçılık Yrd. Doç. Dr. Sevim İnanç; Şavşat’ta Ekoturizm Yrd. Doç. Dr. Hilal Surat tarafından Şavşat halkına panel düzenlenecek. Aynı gün saat 15:00’da yapımı tamamlanan Şavşat Belediyesi Ülkü Ulusoy Kadın Sosyal Eğitim Merkezi’nin açılışı gerçekleştirilecek. Etkinlikler kültür gezisi, Halk konseri ve havai fişek gösterisi ile devam edecek.

Cıttaslow Reyonu Sergilenecek

16 Temmuz Cumartesi günü Sahara Milli Parkı Festival alanında etkinlikler devam edecek. 10:00’da açılış ve konuşmaların ardından halk oyunları topluluklarının gösterileri, el sanatları ve Şavşat fotoğraf sergisi, 5-8 yaş arası yöresel kıyafetle güzellik yarışması yapılacak. Ayrıca etkinlikler kapsamında festival alanında Cıttaslow Reyonu açılarak ilçemizin tanıtımı yapılarak devamında etkinlikler kültür ve yöresel yemeklerin tanıtımı ve ikramı ile devam edecek.

  1. Şavşat Sahara Kültür ve Sanat Festivali, çeşitli yarışmalar ve sergilerle devam ederken 16 Temmuz Cumartesi günü 15:00’da halk konserleri ve gecenin sonunda havai fişek gösterileri ile son bulacak.

Festivalin son günü olan 17 Temmuz Pazar günü ise halk oyunları gösterisi, yöresel halk müziği amatör ses yarışması, halk konserleri düzenlenecek. Ve şenlik yöresel enstrümanlar eşliğinde halaylar ile devam edecek.

 

Haber: Caner Altunkaya

 

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika
Teknik Destek