...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1758 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Savaş Köylüler Savaşmak İçin Dilekçe Verdi

12 Şubat 2018 - 943 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Savaş Köylüler Savaşmak İçin Dilekçe Verdi
Savaş Köylüler Savaşmak İçin Dilekçe Verdi

Savaş Köylüler Savaşmak İçin Dilekçe Verdi

İlçemize Bağlı Savaş Köyü Halkı Afrin’de Savaşmak İçin Gönüllü Oldular

İlçemize bağlı Savaş Köyü köy ihtiyar heyeti ve köy halkı TSK’nın Suriye’nin Afrin kentindeki PKK/YPG terör örgütüne yönelik başlattığı ’Zeytin Dalı Harekâtı’na” katılmak için gönüllü olarak askere alınmaları konusunda Şavşat Kaymakamlığı’na ve Şavşat Askerlik Şubesi Başkanlığına dilekçe ile başvuruda bulundular.

Savaş köylü sakinleri köy camisi önünde Cuma namazı sonrası köy muhtarı Enis Torun ve köy ihtiyar heyeti ile bir araya gelerek Afrin’de ki harekâta destek olmak için karar aldılar.

Savaş Köyü Muhtarı Enis Torun ve ihtiyar heyeti, köy halkı adına aldıkları bu kararı dilekçe ile beraber Şavşat Kaymakamlığı’na başvuruda bulundu.

Şavşat Kaymakamı Emre Yalçın yapılan başvuru ile ilgili olarak bir açıklama yaptı. Kaymakam Yalçın yaptığı açıklamada; “Terör örgütlerine karşı Afrin’de başlatılan Zeytin Dalı Operasyonunda Kahraman Askerlerimize destek olmak adına gönüllü askerlik için Savaş Köylü vatandaşlarımızı temsilen Muhtarımız Enis Torun’un Kaymakamlık Makamına sunmuş olduğu dilekçe bizleri oldukça duygulandırmış ve memnun etmiştir. Milletimizin sahip olduğu bu iman ve vermiş olduğu destekler olduğu sürece ülkemizin varlığı ilelebet devam edecek ve hürriyetimize yapılan her türlü saldırı bertaraf edilecektir. Bu duygu ve düşüncelerle vatandaşlarımızın vermiş oldukları bu anlamlı destekten dolayı hepsine içtenlikle teşekkür eder sağlık ve afiyetler diliyorum.” dedi.

Şavşat Kaymakamlığına verilen dilekçenin içeriği ile ilgili olarak bir açıklama yapan Savaş Köyü muhtarı Enis Torun, tüm terör unsurlarının yok edilene kadar operasyonların sürdürülmesi gerektiğini söyleyerek Türk Ordusu’nun yanında olduklarını göstermek için böyle bir karar aldıklarını belirtti. Torun; “Hepimiz vatani görevini yapmış kişileriz. Ancak yeniden askere alınmak için başvuru da bulunuyoruz. Terörle mücadele tüm insanlığın görevidir. Türkiye yıllardır terör örgütleriyle mücadele ediyor. Artık bıçak kemiğe dayandı. Zeytin Dalı Harekâtı ile terör örgütleri tamamen etkisiz hale getirilecek. Bayrağımız, vatanımız, polisimiz, askerimiz  ve devletimiz için canımız feda olsun. Biz Savaş Köyü Halkı olarak genç, yaşlı ve tüm köylülerimizin güveni ve desteği tam olmakla birlikte Savaş Köyü Halkının daha fazla fedakârlık yapabilmesi için devam eden Mehmetçiğimizin destan yazdığı başarılardan başarılara koştuğu Zeytin Dalı Harekâtına maddi manevi ve fiili olarak bizzat köy halkı ile birlikte kanımızın son damlasına kadar mücadele etmek üzere bayrağımızın altında Mehmetçiğimiz ile birlikte operasyona katılmak istiyoruz. Tabi ki Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve yetkili makamların emir ve müsaadeleri ve uygun görüşleri olursa Savaş Köyü Halkı olarak biz bu göreve hazırız.” dedi.

Vatandaşların Afrin’e gitmek için talep dilekçesini alan Kaymakam Emre Yalçın ilgili dilekçeyi Şavşat Askerlik Şubesine havale etti.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika
Teknik Destek