...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1780 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Sakin Şehir Şavşat’da Millet Parkı Açılışı Yapıldı

23 Mart 2019 - 199 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Sakin Şehir Şavşat’da Millet Parkı Açılışı Yapıldı
Sakin Şehir Şavşat’da Millet Parkı Açılışı Yapıldı

Sakin Şehir Şavşat’da Millet Parkı Açılışı Yapıldı

 

ŞAVŞAT BELEDİYESİ’NDEN

‘DR. İSRAFİL KIŞLA

MİLLET PARKI’ AÇILIŞI

Sakin Şehir

Şavşat Belediyesi Tarafından Oluşturulan ‘Dr. İsrafil Kışla Millet Parkı’ Hizmete Açıldı.

 

Yeni hastane yapılmasından sonra hazine arazisi olarak kayıtlı olan eski hastanenin yeri daha sonra Şavşat Belediyesi’ne tahsisi yapılarak bu yerde yapılan parkın açılışı dün gerçekleşti. Açılışa Artvin Valisi Yılmaz Doruk, AK Parti Artvin Milletvekili E. Erkan

Balta, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Dr. İsrafil Kışla, Artvin Çoruh Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Fahrettin Tilki, Şavşat Kaymakamı Musa Göktaş, Şavşat Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk, bazı daire amirleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

 

 

‘Dr.İsrafil Kışla Millet Parkı’açılışında konuşan Vali Yılmaz Doruk Şavşat’ın doğal güzelliklerinin çok önemli olduğunu ifade ederek; “Böylesine güzel bir ilçemizin içerisinde halkının oturup sohbet edebileceği bir yerin eksikliğini bu ilçe her zaman yaşamıştır. Şu anda bu parkın açılışlı ile

bu sorun çözülmüş oldu. Bunu düşünerek yapan ve yapımında emeği olan herkese teşekkür ediyorum. Ayrıca Türk İslam kültüründe vefa vardır. Şavşatlı idareciler ve Şavşat halkı almış olduğu kararla yıllarca kendisine hizmet etmiş olan ve ilçenin bütün sorunlarını bilerek çözümünü yapan Cumhurbaşkanı Baş danışmanımız Dr. İsrafil Kışlanın isminin verilmesi de çok önemliydi.” Dedi.

 

AK Parti Artvin Milletvekili E.Erkan Balta da konuşmasında;

 

“Her türlü hizmeti yapmak yıllardan beri daimi milletvekilimiz İsrafil Kışla’ya nasip oldu. Bıraktığı yerden şu anda biz bu hizmetleri yapmaya devam ediyoruz. Doğası güzel havası bu şirin ilçemiz ile hep övündü. Şavşat Artvin iftiharı bir ilçemiz. Şavşat’ın her köşesi cennetten bir parça. Şavşat bugün bu açılışını yapacağımız bu Millet Parkı ile doğal güzellikleri ile örtüşen bir güzelliğe büründü.

Yapımında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

 

Parka kendi adının verilmesinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Cumhurbaşkanı Baş danışmanı Dr. İsrafil Kışla’ da konuşmasında; “Yıllarca Milletvekili

olarak görev yaptım. Yaptığımız güzel hizmetlerin onuru ve gururunu hep birlikte yaşadık. Siyasetler

gelip geçicidir. Önemli olan gök kubbede hoş bir seda bırakmaktır. Bizim derdimiz millete hizmet etmektir. Geçmişten de örnek aldı önemli olan gönüllerde yer almaktır.” Dedi.

KIŞLA’DAN ESKİ BAKAN HASAN EKİNCİ’YE VEFA

 

 

Kışla; “Daha öncede bildiğiniz gibi Hasan Ekinci beyin belki bir yerde ismi konulmamıştır ama Hasan Ekinci’yi hizmetlerinden dolayı Artvinli asla unutmaz ve hayırla yad ederler. Önemli olan o gönüllerde yer edinmektir.” Dedi.

 

Kışla; “Bu parkın açılışında karar organı olan Şavşat Belediye Başkanı ve Belediye encümenlerine teşekkür ediyorum. Bu konuda Belediye Başkanımızın çok önemli bir inadı oldu.O inadından dolayı Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Şavşat’ın şehir merkezinde oturacak bir yerleri yoktu. Şimdi bu yere kavuştular. Şavşat Belediyesi kendi imkanları ile bu yeri hazırlaması çok güzel oldu Başkanımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk ise; “Mevcut olan bütün yerlerde hamdolsun parklarımızı çocuklarımızın, ailelerimizin, kadınlarımızın ve gençlerimizin hizmetine açtık. Sizlerin mutlu ve huzurlu olması için, çocuklarımızın oyunlarını çamurlu yollarda değil de bu güzel parklarda oynasınlar ve sağlıklı bir nesil yetiştirelim diye biz bu parklarımızın hepsini bir bir açıyoruz. Bunun için gece gündüz çalışmaya söz veriyoruz. İnşallah Ak Belediyecilikle hizmetlerin sayısını artıracağız. Çünkü biz burada tabiri caizse çıraklık dönemini yaşadık. Şimdi ustalık dönemi. Ustalık döneminde daha da büyük mega projeleri Şavşat’a kazandıracağız. İnsanoğlu tecrübe kazanıyor ve bu tecrübeleri, bu projeleri Şavşat’a kazandırmaya, hizmetkarlığa talibiz. İnşallah sizlerin destek vermesi halinde biz bu hizmetin daha büyüğünü, daha güzellerini çok kısa sürede kazandıracağız. Ben bu anlamda bu parkın oluşturulmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyor, parkın Şavşat halkına, ilçemize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi. Millet Parkı açılışında parkın yapımından açılışına kadar geçen süreci anlatarak bütün katılımcılara teşekkür eden Başkan Ahmet Sinan Öztürk; “Kent merkezinde yeşil yaşam olmazsa olmaz bir yatırımların arasındaydı. Çok şükür bugün burada memleketimiz için önemli olan bu yatırımı belediyemiz imkanları ile yaptık. Şavşat’ımıza Kent Parkı ve yeşil yaşam alanı olarak yeni bir vizyon kazandıran park projesini hayata geçirmenin haklı gururunu yaşıyoruz. Vatandaşlarımızın refah içinde yaşamaları bakımında rutin belediyecilik hizmetleri dışına çıkarak sosyal hayatı canlandıracak önemli projeler hayata geçirdik. Bizlere bu konuda destek olan Cumhurbaşkanı Başdanışmanı sayın İsrafil Kışla’ya, Valimize, Milletvekillerimize ve herkese teşekkür ediyorum” dedi. Park açılışına katılan yaşlı vatandaşlar ve çocuklar, “Her tarafı yeşilliklerle dolu ilçemizin şehir merkezinde oturup çay içip sohbet edebileceğimiz çocukların oynayabileceği bir yer yoktu. Parkın yapılışında emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz.” Dediler. Şavşat Belediye Meclisi kararı ile ismi ‘Dr. İsrafil Kışa Millet Parkı’ Şavşat Belediyesi kendi kaynakları ile yapılarak 2830 metrekare alana kuruldu. Park yaklaşık olarak 970 bin tl ye mal oldu.

Yapılan açılış ve konuşmalar sonrası bütün katılımcılar idareciler ile birlikte davul zurna eşliğinde halay çekip horon oynadılar

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika
Teknik Destek