...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1706 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

ŞAİRLER VE ŞİİRLER ARTVİN’E VE ŞAVŞAT’A ÇOK YAKIŞTI

25 Mayıs 2016 - 1.634 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»ŞAİRLER VE ŞİİRLER ARTVİN’E VE ŞAVŞAT’A ÇOK YAKIŞTI
ŞAİRLER VE ŞİİRLER ARTVİN’E VE ŞAVŞAT’A ÇOK YAKIŞTI

ŞAİRLER VE ŞİİRLER ARTVİN’E VE ŞAVŞAT’A ÇOK YAKIŞTI

Artvin’de ilk kez Artvin 08 Turizm Kültür ve kalkınma Derneği’nin hazırladı, Artvin Valiliği, Artvin Belediyesi Şavşat ayağında Şavşat Kaymakamlığı ve Şavşat Belediyesi’nin desteğiyle 13-14 Mayıs tarihlerinde  yapılan ve büyük beğeni toplayan 7 İklim 7 Bölge Şiir Şöleni etkinliği, geceye katılan  şairler tarafından değerlendirilmeye devam ediyor.

Gecenin Artvin’den katılan 3 şairden birisi olan Şair Çiçek Köse, hem Artvin’ hem Şavşat’taki programı değerlendiren bir yazı ve o günün anısına şiir kaleme aldı.  Şair Çiçek Köse,

BÖYLESİNE MUHTEŞEM BİR GECEDE YER ALMAK BENİM İÇİN BÜYÜK ONURDU

“Artvin’de ilk kez düzenlenen muhteşem bir şiir şöleni programında yer almak benim için onur vericiydi. 14 ilden ve Azerbaycan’ı temsilen gelen şairlerimizle hem Artvin’de hem de Şavşat’ta çok güzel anlar yaşadık. Benim gözlemlerimi ve fikirlerimi açıklamam gerekirse, “Böylesine önemli ve büyük etkinlikler kamu desteği olmadan yapılmaz. Çünkü bu etkinliklerin maddi boyutu var. Burada Artvin valiliği, Artvin Belediyesi, Şavşat’ta Şavşat kaymakamlığı ve Şavşat belediyesi bu organizasyona maddi katkılarıyla büyük destek verdiler.

ÇOK BAŞARILI BİR SUNUM YAPILDI. SUNUCULARIMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUM..

Programın hazırlanış ve sunuş aşamasında Dernek başkanımız Halk Şairi Gülden Taş, Program sunucularımız Gazeteci Sami Özçelik ve Öğretmen Züleyha Saral’ın  çok güzel sunumlarıyla gece bambaşka bir  güzellik kazandı. Şair konuklarımızı ahenk içinde öyle güzel sundular, sahneye o kadar güzel davet ettiler ki, daha şairlerimiz sahneye çıkmadan mutluluğu yaşadılar. Ben kendilerine teşekkür ediyorum. Böyle başarılı sunucularımız olduğu sürece daha çok güzel programlar yapacağız diye düşünüyorum.

Şairlerimiz, şiirleriyle Artvin’de gönülleri fethetti.  Öyle ki Artvinliler Şavşatlılar şiirleri can kulağıyla dinlediler. Şair arkadaşlarımızla kısa sürede çok güzel dostluklar kurduk. Gelen misafirlerimiz Artvin’den bizlerden memnun ayrıldılar.

KONUK ŞAİR ARKADAŞLARIMIZLA İKİ GÜNDE KAYNAŞTIK DOST OLDUK

İlk afişler asıldığında bizleri çok büyük heyecan sarmıştı. Yıllardır yazdığımız şiirleri halkımıza kendi sesimizle canlı olarak okumanın gururu içindeydik. İlk gün şair arkadaşlarımızı Artvin’de gezdirdik. Belediye Başkanımız bizimle yakından ilgilendi. Kısa sürede şair arkadaşlarımızla  birbirimizi tanıdık her biri o kadar sıcak kanlıydık ki, o anlar çok özeldi. Şairler bir araya gelince ne olur sorusuna cevap o gün yaşadığımız şairane sohbetler ve güzel sözlerdi.

Akşam program saati yaklaştıkça heyecan fazlalaşıyordu. Onlar belki alışkındı, çok programlara çıkıyorlardı.  Ama esas heyecan Artvinli şairlerde vardı ve sırasıyla şiirlerimizi okuduk solon her zamanki gibi doluydu.

ŞAVŞAT ŞAİR ARKADAŞLARIMIZ ADETA BÜYÜLEDİ

Ertesi günü Şavşat’a doğru yol aldık.  Yolda arkadaşlarımızla sohbet ederek şiirler okuyarak Şavşat Kalesi’ne geldik ve kaleyi gezdik.  Şavşat, doğa, Hava her şey ama her şey çok güzeldi.

 

Dünyanın doğa harikalarından birisi olan Kara Göl’e  ve Şavşat’ın köylerini de  gezdik. Konuklarımız gördükleri güzellik karşısında adeta büyülendiler. Hatta , “bugüne kadar çok yere gittik, çok yeşil gördük. Ama Şavşat Yeşili diye bir rengin olduğunu bugün gözlerimizle gördük. Cennetin yeşili dedikleri her halde bu” dediler. Şavşat evinde yöresel yemeğimizi yedikten sonra Yaşlılar Konukevi’ni ziyaret etik. Programın yapılacağı salona gelirken sanki gökten bardaktan boşanırcasına aniden başlayan yağmur bizi korkuttu. Yolları bozmasın taşlar düşmesin diye. Ama kısa süre yağdı ve geçti. Yağmur’dan salona zor ulaştık. Şavşat Halkı güzel bir şiir gecesi yaşadı.  Salonda gencinden yaşlısına her yaşta dinleyici vardı. Bu da biz şairleri onurlandırdı.

 ŞAVŞAT KAYMAKAINDAN TEŞEKKÜR BELGESİ ALDIK

Program bittikten sonra Şavşat Kaymakamı sayın Mesut Gazi Ambarcı bize teşekkür belgesi takdim ettiler. Program bittikten sonra tekrar Artvin’e doğru yola koyulduk.  Geceyi onurlandıran “Otomotik Gelinler” şiirinin şair, Ercişli Genç Şair Gökmen Sakin ayakta kalınca, “gel sen benim oğlumsun, Benim yanıma otur dedim. O da bana abla sen benim anneme çok benziyorsun deyince, bende Artvin’de de bir annen olsun. Benim oğlum yok. Dedim. Çok saygılı sevgi dolu, bir insan. Ona buradan selamlarımı gönderiyorum. Diğer şair arkadaşlarıma saygı ve  sevgilerimi sunuyorum.

ŞAİR ARKADAŞLARIMIN HEPSİNİ ŞİMDİDEN ÖZLEDİM

Şair arkadaşlarımın Hepsini şimdiden özledim. Güzel bir etkinlikti, Baki kalan dostlukları inşa etti. Doğudan batıya, güneyden kuzeye Türkiye’nin nasıl bir sevgi cenneti olduğunu gördük. Bu geceye katılmış bir şair olduğum için gururluyum. Burada emeği geçen Başta Dernek başkanımız Gülden taş ve fikirleriyle yaptıkları işlerle, maddi destelerle programın gerçekleşmesini sağlayan Valimize, belediye başkanımız, Şavşat Kaymakamı ev Şavşat belediye Başkanımıza ben de kendi adıma teşekkür ediyorum.  Dilimin döndüğünce anlatmaya çalıştım. Hatam, kusurum varsa affola” diyorum.” İfadelerini kullandı.

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

TemaFabrika
Teknik Destek