...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 15 Kategoride 1649 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Sahara Yaylası, Kamp ve Karavan Turizmi İçin En Uygun Yer Arasında!

14 Ağustos 2018 - 1.252 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Sahara Yaylası, Kamp ve Karavan Turizmi İçin En Uygun Yer Arasında!
Sahara Yaylası, Kamp ve Karavan Turizmi İçin En Uygun Yer Arasında!

Şavşat ilçe merkezine 17 kilometre mesafede ki Yalnızçam Dağ-ları üzerinde yer alan ve görülmeye değer güzellikleri bünyesinde taşıyan Sahara Yaylası, kamp ve karavan turizmi için ilimizde ki en uygun yerler arasında

Şavşat ilçe merkezine 17 kilometre mesafedeki Yalnızçam Dağları üzerinde yer alan ve görülmeye değer güzellikleri bünyesinde taşıyan Sahara Yaylası, kamp ve karavan turizmi için ilimizdeki en uygun yerler arasında.
Şavşat İlçe merkezine 17 kilometre mesafedeki Sahara Karagöl Milli Parkı içinde yer alan Sahara Yaylası birçok yerli ve yabancı turistin ilgisini çekmeye devam ediyor. Kamp ve Karavan Turizmi için ilimizde ki en uygun yerler arsında yer alan sahara yaylası son yıllarda kamp ve karavan turizmi için ilimizdeki en uygun yerler arasında yer alıyor.  Saham Yaylası, Şavşat ile Ardahan arasında bulunan geniş otlakları ve soğuk suları ile Artvin’in önemli yaylaları arasında en çok rağbet görülen yaylalar arasında yer alıyor. Yer yer derin vadilerle bölünen Saham Yaylası’nın eğim değer yüksek. Yerleşimin bulunduğu düzlük alan ise 1.700-1.800 metre yükseklikte. Bu kısım Sahara Yaylası biliniyor. Bölge de ladin ve göknar ağaçları yoğun olarak yer alıyor. Alt bölgelerde ise sarıçam ağaçları da orman örtüsünü zenginleştiriyor. Bu özelliklere sahip olan Saham Yaylası turistleıin her yıl özellikle Temmuz ayı itibariyle kamp ve karavan turizmi için tercih edilen yerler arasın da olma özelliği kazandı. Öte yandan Saham Yaylası ve Karagölü ‘ü konımak için kurulan Karagöl Sahara Milli Parkı, 1994 yılında milli park statüsüne alınmıştı.

Bu haberi değerlendirin
[ Oylayan kişi sayısı: 0 Ortalama Puan: 0]

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika
Teknik Destek