...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1754 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Saadet Partisi Şavşat’ta Miting Yaptı

22 Haziran 2018 - 2.038 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Saadet Partisi Şavşat’ta Miting Yaptı
Saadet Partisi Şavşat’ta Miting Yaptı

Saadet Partisi Şavşat’ta Miting Yaptı

Saadet Partisi Artvin Milletvekili Adayı Salih Berber Şavşat’ta Vatandaşlara Hitap Etti

Saadet partisi ilçe teşkilatı 24 Haziran’da yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimleri öncesi Şavşat’ta miting düzenledi.

Düzenlenen mitinge Saadet Partisi Artvin Milletvekili adayları Salih Berber, Gültekin Soydan, Saadet Partisi ilçe Başkanı Metin Sayar, partililer ve vatandaşlar katıldı.

Miting Öncesi Milletvekili Adayları Vatandaşlarla Halay Çekti

Saadet Partisi Milletvekili adayları miting öncesinde vatandaşlarla halay çekip oyun oynadılar. Eğlencenin ardından Saadet Partisi Artvin Milletve kili adayı Av. Salih Berber vatandaşlara seslendi. Berber “Bir seçim ayındayız. Memleketimize hizmet etmiş olan, taş üstüne taş koyan bütün siyasilerimize binlerce teşekkür ediyorum. Ayrıca bütün siyasi partilerimizin Milletvekili adaylarına ülkemize hizmet etmek için, yola çıktıklarından dolayı hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Ülkemiz için çalışan herkesi saygı ile karşılıyorum. Ne iş yapıyorsanız yapın onun kurallarını bilmek zorundasınız. Kuralları bilmedikten sonra iyi niyetli de olsanız kurallara uymadığınız ve bilmediğiniz sürece kendinize de etrafınıza da zarar verirsiniz. Bunun için şuan ülkemizi yöneten ve yönetmeye devam etmek isteyen siyasi partilere buradan seslenmek istiyorum. 90 yıl önce denize döktüklerimiz, dağın ötesine ittiklerimiz bugün bize ilaç yerine zehir veriyor. Sen Avrupa Birliği’nin reçetelerini uygulayacaksan, sen Amerika’ya güvenmeye devam edeceksen, hem kendini hem de ülkeyi perişan edersin. Şuan geldiğimiz nokta budur. Çok değerli yöneticilerimiz diyorlar ki; Kurtuluş Savaşı yıllarına geldik. Etrafımız ateşten çembere döndü. Irak parçalanırken, Suriye parçalanırken Amerika teröristlere silah yardımı yaparken senin konumun neydi? Bazen iktidar tarafından öyle sözler söyleniyor ki acaba iktidar koltuğun da 16 yıldır başkası mı oturuyordu diye düşünüyorum. Faizciye bağırıyorsun, bankacıya bağırıyorsun. 15 yıldır iktidardasın, anayasayı değiştirmeye gücün var peki neden duruyor-sun? Faizcinin elinden köylüyü, esnafı neden kurtarmıyor-sun? Kredi ve faiz borçları altında vatandaş inim inim inliyor. Neden hala Amerika ile stratej ilik ortaklık arıyor ve devam ediyorsun? Ülkemiz iyi yönetilemiyor. Ekonomimiz çöktü, vatandaşlarımız ürettiğini satamaz hale geldi. Kar eden fabrikalarımız özelleştirildi. Defalarca aldatıldık diyorsunuz, yeter artık! Şu memleketin gemisinin yönünü Batılılara doğru çevirmeyin. Saadet Partisi olarak bizler ülkenin insanlarını kardeş gibi çatışmalardan uzak tutmak istiyoruz. Sağcı Solcu ayrımı kabul etmiyoruz, Türk-Kürt ayrımı kabul etmiyoruz, Alevi-Sünni ayrımı kabul etmiyoruz, inanan inanmayan ayrımı da kabul etmiyoruz. Zalim olmayan, emperyalist olmayan herkesin başımızın üs-tünde yeri var. Sömürüye hep beraber karşı durmalıyız. Bu anlamda Şavşatlı bir kardeşiniz olarak, Artvin milletvekili adayımız olarak desteğinizi bekliyorum. Artvin’in gücünü, Şavşat’ın gücünü hangi siyasi görüşten olursa olsun, Şavşat’ a, Artvin’e hizmet etme noktasında elimizden gelenin fazlasını yapacağız.

Köy Okullarımızın Durumu İçler Acısı

Saadet Partisi Artvin Milletvekili adayı Salih Berber kapanan köy okullarının durumu ile ilgili olarak da açıklamalar da bulundu. Berber vatandaşlara Kirazlı Köyü’nde ki mezun olduğu ilkokulun kullanılmaz halde ki mevcut fotoğrafını göstererek “Sevgi I i hemşerilerim, ben bu okuldan mezun olup hukuk fakültesine gittim. Bütün köy okullarımızın durumu içler acısı. Hiçbir köy okulumuz da öğrenci yok ve okullarımız kapalı. Okul binaları kullanılamaz halde. Biz göreve geldiğimiz zaman ilçemizde ki göçü duracak ve köy okullarımızda ki eğitim ve öğretim tekrar başlayacaktır. Sevgili hemşerilerim bununla beraber Şavşat’ımızdan bir tane oy çıkmasa bile, köyümüzden bir oy çıkmasa dahi bizim siyaset dargın lığımız olmayacaktır. Tekrar geldiğimiz de ağabeyimizsiniz, amcamızsınız, kardeşimizsiniz. Pazar günü yapılacak olan seçimlerin ülkemiz için, ilçemiz için hayulara vesile olmasını diliyor, hepinize saygılarımı sunuyor ve katıldığınız için teşekkür ediyorum.” dedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika
Teknik Destek