...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1764 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Resimin Ay Yüzü Aybüke Türkiye İkincisi Oldu

13 Şubat 2021 - 91 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Resimin Ay Yüzü Aybüke Türkiye İkincisi Oldu
Resimin Ay Yüzü Aybüke Türkiye İkincisi Oldu

Resimin Ay Yüzü Aybüke Türkiye İkincisi Oldu

Şavşat 8. Sınıf Öğrencisi Aybüke Çakır Görsel Kategori Dalında Türkiye 2. Oldu

Bu yıl onuncusu düzenlenen yarışmada Şavşat Atatürk Ortaokulu 8. Sınıf öğrencimiz Aybüke Çakır toplam 538.633 eserin bulunduğu yarışmanın görsel kategori dalında Türkiye 2.olarak büyük bir başarıya imza attı. Milli Eğitim Bakanlığı ve Yeşilay işbirliği ile ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik sanat aracılığıyla bağımlılığa karşı farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlenen “Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Yetenek Yarışması” online ödül töreni yapıldı. Bu yıl onuncusu düzenlenen yarışmada Şavşat Atatürk Ortaokulu 8. Sınıf öğrencimiz Aybüke Çakır toplam 538.633 eserin bulunduğu yarışmanın görsel kategori dalında Türkiye 2.olarak büyük bir başarıya imza attı. 

Online ödül törenine Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Mehmet Nezir Gül, Yeşilay Derneği Başkanı Prof. Dr. Mücahit Öztürk, İl Milli Eğitim Müdürleri, özel eğitim ve rehberlik bölümünden sorumlu yöneticiler ile ödül almaya hak kazanan öğrenci ve veliler katıldı. Ödül ile ilgili konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar ” 538.633 eser arasında ilimizi temsil ederek Türkiye 2. olan öğrencimiz Aybüke Çakır ve başarıda emeği olan öğretmenlerimizi ile öğrencimizin velisini kutlar, bizlere bu gururu yaşattığı için teşekkür ederim” dedi.

Aybüke Çakır, “Böyle bir resim yarışmasının olduğunu okulda resim öğretmenimden duydum. Çevremde neredeyse herkes özellikle teknolojiye bir şekilde bağımlıydı. Sosyal medyada bile herkes olaylara karşı tepkiler veriyor ve bunun hakkında paylaşımlar yapıyordu. Yine de kimsenin sorunu çözmeye çalıştığını görmedim. Anlık olarak beğeni almak için paylaşımlar yapılıyor ve bunun ötesine geçmiyordu. Bunu en iyi nasıl anlatabilirim diye düşündüm ve bu resmi yaptım. Resmimin beğenilmesi beni gerçekten heyecanlandırdı ve mutlu etti. Umarım resmimle bir farkındalık yaratabilmişimdir. Yeşilay’a ve öğretmenlerime teşekkür ediyorum.” Dedi.

Haber: Caner ALTUNKAYA

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler : , ,
TemaFabrika
Teknik Destek