...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1758 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Profesörlerin Şavşat Ziyareti

26 Temmuz 2017 - 987 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Profesörlerin Şavşat Ziyareti
Profesörlerin Şavşat Ziyareti

Profesörlerin Şavşat Ziyareti

Profesörlerden,“Reçetesiz Yaşamın Adresi Şavşat”

Profesörlerin Şavşat Aşkına Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk Fahri Hemşerilik Beratı Verdi

15 Yaşındayken Van’da arkadaşları ile oynarken gözüne kireç tozu kaçarak görme yeteneğini kaybeden ve birçok doktorun göremez dediği Cesim Yaşar’ın 40 yıl sonra görmesini sağlayan Profesör Doktor Ömer Kamil Doğan şimdi ise Şavşat’ın görülmesini istiyor ve Şavşat’a ışık olmaya devam ediyor.

Yıllardır defalarca ilçemizi ziyaret eden Profesörler Şavşat’ın doğal güzellikleri  ile büyülendiler. Yaklaşık 60 kişilik bir gurup ile Şavşat’a gelen doktorlar Belediye Baş-kanı Ahmet Sinan Öztürk’ten Fahri Hemşerilik beratlarını aldılar.

Yılda birkaç kez doktor arkadaş gurubunu Şavşat’a getiren Prof.Dr. Ömer Kamil Doğan, “Şavşat’a Profesörler ev doktorlar düzeyinde defalarca ziyaret ettik. Sağ olsun Belediye Başkanımız bize onur belgesi ve Artvinli olmayan ve bizlerle birlikte defalarca Şavşat’a gelen değerli Doktorlarımıza Fahri Hemşerilik Beratı verdiler. Kendilerine çok teşekkür ediyoruz. Şavşat her yönü ile çok farklı ve güzel bir ilçemiz. Tatilin doyumsuz tadının tek adı Şavşat’tır. Şavşatlı olmaktan gurur duyuyorum. Tanıtım yapıldıkça buraya gelmek isteyen daha çok kişimiz var. . Her Şavşatlı Şavşat’a giderken, uzun yıllar Şavşat’ı görmeyen bir Şavşatlıyı getirsin veya Şavşat’ı hiç görmeyen Şavşatlı olmayan bir arkadaşını getirsin. Ben bunu derneklere de, vakıflara da, herkese söylemişim. En önemlisi tanıtmaktır. Tanıtılmadıktan sonra cennet olsa ne yazar. İşte bu tanıtımı yapmak için ben elimden geleni yapmaya çalışıyorum. Bu şekilde guruplar halinde ilk gelişimiz bir kaç yıl önce sınıf arkadaşlarımı getirerek oldu. Buraya gelen arkadaşlarımız buralardan çok memnun. Şunu da ayrıca söylemek istiyorum. Bu gezilerden sonra arkadaşlarımız bireysel olarak ta gelmeye başladılar. Bu memleket bizim bizimde bu memlekete borcumuz var. Bu borcumuzu da    bu şekilde ödeyebiliyorsak ne mutlu bize. Reçetesiz yaşamın tek adresi Şavşat. Bu doğayı sevmemiz lazım. Şavşat’ı sevdirmemiz lazım” Dedi.

Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk’te Şavşat ilçesini beğenerek defalarca gelen 10 profesöre Fahri Hemşerilik Beratı verdi.

Öztürk; “Bu değerlerimiz ilçemizin tanıtımına çok büyük faydaları oldu. Özellikle yıllarca dışarıda yaşamış ve hiçbir zaman Şavşat’ı unutmamış değerli hocamız Prof. Dr. Ömer Kamil Doğan’a çok teşekkür ediyorum.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika
Teknik Destek