...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1769 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Posof-Şavşat Yol Yapım Çalışmaları Başlıyor

15 Ağustos 2016 - 1.856 kez okunmuş
Ana Sayfa » Şavşat»Posof-Şavşat Yol Yapım Çalışmaları Başlıyor
Posof-Şavşat Yol Yapım Çalışmaları Başlıyor

Posof-Şavşat Yol Yapım Çalışmaları Başlıyor

Şavşat Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk,
Çalışmaları Yerinde İncelemek Üzere Arsiyan Dağına Gitti

Posof Belediyesi ve Posof Kaymakamlığı’nın girişimleriyle başlanan Posof-Şavşat yol yapım çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Şavşat Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk, çalışmaları yerinde incelemek üzere Arsiyan dağına gitti. Arsiyan dağında Posof Kayma-kamı Ufuk Özen Alibeyoğlu ve Posof Belediye Başkanı Cahit Ulgar ile bir araya gelen Başkan Öztürk, yolun Şavşat bölümün de yapılması gerekenler hakkın-da bilgi verdi.

Şavşat Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk, çalışmaları yerinde incelemek üzere Arsiyan dağına gitti. Arsiyan dağında Posof Kaymakamı Ufuk Özen Alibey oğlu ve Posof Belediye Başkanı Cahit Ulgar ile bir araya gelen Başkan Öztürk, yolun Şavşat bölümünde yapılması gerekenler hakkında bilgi verdi.
Şavşat bölümündeki yollar da sadece genişletmelerin yeterli olacağını söyleyen Başkan Öztürk; “Biz belediye olarak elimizden geldiği kadar çalışmaları başlatıyoruz. Yapılacak olan yolun Posof ve Şavşat’ın çok eskilerden bu yana gelen dostluğunu pekiştireceğini düşünüyorum. İnşallah en kısa zamanda çalışmaları tamamlayıp bu yolu hizmete sunarız” dedi.
Posof Belediye Başkanı Cahit Ulgar, Ilgar Dağı’na Mahkûm Edildik
Posof Kaymakamlığı ve Posof Belediyesi’nin ortak girişimleri sonucu İl Milletvekili Orhan Atalay’ın desteği ve İl Özel İdaresinin programa almasıyla yol iyileştirme çalışmaların başlatıldığını belirten Posof Belediye Başkanı Cahit Ulgar, “İyileştirme çalışması yapılan Posof -Şavşat yolumuz yaz aylarına yönelik turizm amaçlı bir yoldur. Serhat ilçemizin tek çıkış noktası Ilgar Dağı Geçidi’dir. Sınırı bekleyen ilçe halkı olarak yılardır Ilgar Dağı’nın arkasında adeta mahkûm edildik. Ülkemizin hiçbir ilçesi bizin gibi tek bir yol gü-zergâhına mahkûm edilmemiş-tir” dedi.
Ulgar konuşmasının devamın da, yol ile ilgili bazı menfaat gruplarının engellediğini ileri sürerek, “İlçemize bağlı Kol köyümüze 15 kilometre mesafe-li Şavşat yolunu açtırmak için yıllardır çalışmamıza rağmen bazı menfaat gurupları kişisel menfaatleri uğruna bu yolun yapılmasına engel olmaya kalktılar. Zor kış şartlarında alternatif yolu olmayan bölge halkı da ilçemizi terk edip büyük şehir-lere göç ettiler. Kişisel menfaatler ön planda olmasaydı belki de bu kadar göç vermezdik. Geç kalınmış bu yolun yapımın da emeği geçen başta İl Millet-vekilimiz Sayın Prof. Dr. Orhan Atalay’a, İl Valimize, İlçe Kay-makamımıza, İl ve İlçe Özel İdare Müdürlüğü personeli ve İl genel meclis üyelerimize sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Hayırlı, uğurlu olsun” diye konuştu.
Çalışma yapılan yolu birlikte denetleyen Şavşat ve Posof Belediye Başkanları yaptıkları incelemenin ardından birlikte hatıra fotoğrafı çekildiler.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

TemaFabrika
Teknik Destek