...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1758 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Mahalle Sakinleri Bozuk Yollarının Yapılmasını İstediler

19 Ağustos 2016 - 1.172 kez okunmuş
Ana Sayfa » Şavşat»Mahalle Sakinleri Bozuk Yollarının Yapılmasını İstediler
Mahalle Sakinleri Bozuk Yollarının Yapılmasını İstediler

İlçemiz Yavuzköyü Taşbaşı Mahallesinde İkamet Eden Bayanlar Kaymakam Ambarcı’dan Bozuk Yollarının Yapılmasını İstediler

16 Ağustos 2016 Salı günü ilçemize bağlı Yavuz köyü Taş başı Mahallesi sakinleri Raciye Yazıcı, Ayten Yazıcı, Nadime Yazıcı, Ayser Karahancı, Selbiye Durmuş, Saltanat Durmuş, Nazime Yağlı ve Hüsniye Pöhrenkçi bozuk olan mahalle yollarının yapımı için Şavşat Kaymakamı Mesut Gazi Ambarcı’yı ziyaret ettiler. Ziyarette mahalle sakinleri Kaymakam Ambarcı’ya “Mahalle yolumuz açık havada tozdan, yağmurlu havada çamurdan geçilmiyor.” Diyerek yollarının yapılmasını istediler.
Kaymakam Ambarcı Yolun Yapımı İçin Bayanlara Söz Verdi
Şavşat Kaymakamı Mesut Gazi Ambarcı Yavuzköyü Taşbaşı Mahallesinin yolunun yapımı için şuanda ödeneğin olmadığını belirterek; Önümüz deki yıl bozuk olan yolun yapılmasını programa alınacağının sözünü verdi. Ambarcı; “Köylere Hizmet Götürme Birliği Projesi çerçevesinde köylerimizin tüm sorunlarını çözme gayretindeyiz. Yavuzköyü Taşbaşı Mahallesin de yaşayan vatandaşlarımızın kullandıkları yolu kısa zamanda programa alıp yapımını sağlayacağız.” dedi.

Taşbaşı Mahallesinin Sorunlu olan Yol Dönemin Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e de İletilmişti
2013 Yılında dönemin Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ilçemize gelerek Yavuz köyünde Şavşat Evini ziyaret etmiş ziyaret sırasında aynı mahalleden 90 yaşındaki Ekrem Yazıcı dönemin Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e mahallesinin 800 metrelik yolun yapılmasını istemişti. O tarihten sonra mahallenin 100 metrelik mesafesi ancak yapılabildi.
Kaymakam Mesut Gazi Ambarcı’yı Mahallerine Davet Ettiler
Taşbaşı Mahallesinde ikamet eden bayanlar ziyaretin sonunda Kaymakam Mesut Gazi Ambarcı’ya ilgilerinden dolayı teşekkür ederek, kendilerini kahvaltı yapmak için köylerine davet ettiler.
Mahalle sakinleri gazetemize yaptıkları açıklamada Şavşat’ta örnek gösterilen turizm ve Şavşat Kültürüne katkıları olan Yavuz köyünde mahalle yollarının düzenli yapılması, gelen ziyaretçileri de olumlu yönde etkileyeceği ve ilçemizin turizmine de ayrı bir anlam vereceği göz önünde bulundurulmalıdır.”dediler.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

TemaFabrika
Teknik Destek