...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1758 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Pınarlı Köylüleri MUHTEŞEM Bir Gece Yaşadı

06 Nisan 2016 - 1.091 kez okunmuş
Ana Sayfa » Öne Çıkanlar»Pınarlı Köylüleri MUHTEŞEM Bir Gece Yaşadı
Pınarlı Köylüleri MUHTEŞEM Bir Gece Yaşadı

Pınarlı Köylüleri MUHTEŞEM Bir Gece Yaşadı

İstanbul Pınarlı Köyü Kültür Ve Dayanışma Derneğinin 2016 Gecesi Büyük Bir Coşku İle İstanbul’un Tarihi Eğlence Mekanı Gar Gazinosunda Yapıldı

Geceye Pınarlı Köyü Dernek Başkanı Yücel Özcan ve diğer Şavşat Köyleri Dernek Başkanları, yöresel sanatçılar, İstanbul’da yaşayan Pınarlı Köylüleri ve çok sayıda Şavşatlı katıldı.

Eğlence gecesinin açılış konuşmasını Dernek Başkan Yücel Özcan yaptı. Özcan, yaptığı konuşmada; “Sevgi dolu yüreklerinizle bize güç kattınız, elbette bu gecede eksiklerimiz olacaktır. İstanbul’un tam ortasında, tarihi bir salonda akın akın gelen köylülerim ve dostlarım, bu güzel gecemize hoş geldiniz. Şavşat için, Artvin için her türlü sorunu birlikte aşacağız. Sizlerin bu alandaki katkılarınız bizim için çok değerlidir.’ diyerek sözlerini tamamladı.

Gece yöresel sanatçı Pınar Yıldız’ın müzik ziyafetiyle başladı. Eğlencenin ilerleyen saatlerinde ise katılımcılar Uğur Ural’ın halk oyunları ekibi folklor gösterisiyle eğlendirdiler.

Geceye damga vuran an ise Pınarlı Köyü Kadınlar korosu ve halk oyunu ekibiydi. Ekipten Özlem Altun Cerattepe’de maden çıkarılması ile ilgili şirket sahibi Mehmet Cengiz hakkında bir şiir okudu, ardından HES ve Doğa katliamlarına dair kadınlar türküler söylediler.

Cerattepe ve HES konusundan rahatsız olan tüm Artvinli ve Şavşatlılar gibi geceye katılan yüzlerce davetli de ıslık ve sloganlarla Kadınlar Korosuna destek verdi. Gece, yöresel sanatçıların söylediği şarkı ve türkülerle son buldu.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

TemaFabrika
Teknik Destek