...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1780 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Örnek Bir Ziyaret Ve Bu Ziyaretin Kazanımları

21 Mayıs 2016 - 766 kez okunmuş
Ana Sayfa » Yazarlar»Örnek Bir Ziyaret Ve Bu Ziyaretin Kazanımları
Örnek Bir Ziyaret Ve Bu Ziyaretin Kazanımları

Örnek Bir Ziyaret Ve Bu Ziyaretin Kazanımları

Günlerden 2 Mart Çarşamba günüydü. Şavşat Yavuzköy İsmail ve Naime Yılmaz Yaşlılar Yaşam Yerleşkesi’ndeki 13.günümdü. Yerleşkenin çok amaçlı salonunda günün gazetelerimi okumaktaydım. Salona bir grup hanımlar girdiler. Bu hanımların başını çeken İlçemiz Kaymakamının muhterem eşleri Esma Ambarcı Hanımefendi ve beraberinde Belediye Başkanının eşleri Nurgül Öztürk,  İlçemiz Milli Eğitim Müdürü’nün eşleri Serpil Yokuş Hanımefendi, ayrıca Şavşat hanımlarının oluşturduğu “Gönül Elçileri Grubu” ve bu grubun başkanı Deniz Balcı Durmuş beraberliğinde genç ve dinamik hanımefendiler.

Başta sayın kaymakamımız Mesut Gazi Ambarcı’nın muhterem eşleri Esma Ambarcı kendisini tanıttılar. Öğretmen olduklarını vurguladılar. Ve “Muhterem hocam hem sizleri hem de konakladığınız yerleşkeyi ziyarete geldik” diyerek orada olan bizleri onure ettiler. Keza Belediye Başkanımız Sayın Sinan Öztürk’ün eşleri Nurgül Hanımefendi ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet Emin Yokuş’un eşleri Serpil Yokuş Hanmefendi ve de Gönül Elçileri Grubu Başkanı Deniz Balcı Durmuş hanımefendi “amacımız hem burada konaklayan sizleri ziyaret etmek hem de konakladığınız mekanda rahat edip huzurlu bir hayat yaşayıp yaşamadığınızı incelemeye geldik” diyerek nazik nazik ziyaretlerini açıklamış oldular.

Yerleşkenin birim ve ünitelerini adım adım gezdiler. Müessese Müdürü ve Müdür Yardımcısından yerleşkenin nasıl işletildiği üzerine bilgiler edindiler.

Burada yaşayan insanların burada daha da huzurlu yaşayacaklarına inandılar.

İnceleme ve araştırmaları sonunda Kaymakamımızın eşi Esma Hanımefendi özet halinde düşünce ve kanaatlerini sorduk.

Cevabı mesajları; buraya yaşlılar yeri demek istemiyorum. Emeklilere verilen en yüce değerdir diyorum. Ve eşi benzeri olmayan bir yer olarak nitelendiriyorum değerlendirmesini yaptılar.

Belediye Başkanımız Sinan Öztürk’ün eşleri Nurgül Hanımefendiye soruldu. Cevabı mesajında; burayı çok beğendim. Çok özendim. Sizin buradaki yaşamınıza ve Şavşat ilçemizin de sakin şehir oluşuna eşdeğer buldum dediler.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Emin Yokuş’un eşleri Serpil Yokuş ise muhteren hocam böyle güzel ve cenneti mekan bir zeminde sizleri görmekten haz duydum ve mutlu oldum dediler.

Gönül Elçileri Kadın Grubu Başkanı Deniz Balcı Durmuş ise; her yönüyle müzeyyen bir konut içinde yaşayanlara hayırlı olsun dediler.

Görünen o ki, Yavuzköyü Yaşlılar Yaşam Yerleşkesi konumu olarak yerleşke olarak kalmıyor, turistik özellik de taşıyor.

Başta Kaymakam Bey’in eşi Esma Hanımefendi, Belediye Başkanımızın eşi Nurgül Hanımefendi, İlçe Milli Eğitim Müdürümüzün eşi Serpil Hanımefendi ve Gönül Elçileri Grubu Başkanı Deniz Hanımefendi dörtlüsünden isteğim, Şavşatlı kadınlara kitap okuma alışkanlığı kazandırılırsa, her Şavşatlı kadının elinde ve evinde kitap olduğunu duyarsam o ölçüde de kıvanç duyacağım. Olay yazılarımın konusu olacaktır. Şavşatlı kadınlara da kitap okuma alışkanlığını yakıştırıyorum.

Ev hanımları kitap okuma alışkanlığı edinilirse hem kendilerini yetiştirirler. Ve hem de aile ortamında yetiştirdikleri çocuklarına iyi örnek olacaklardır. Annem kitap okuyor, ben de okuyayım diyecektir.

Bu güzel yarışmanın başını öğretmenimiz Esma Ambarcı, Nurgül Öztürk, Serpil Yokuş ve Deniz Balcı Durmuş çekeceklerdir. Şimdiden kendilerine başarılar diliyorum.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika
Teknik Destek