...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1758 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Orman Ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Artvin’e Geliyor

04 Aralık 2015 - 1.214 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Orman Ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Artvin’e Geliyor
Orman Ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Artvin’e Geliyor

Orman Ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Artvin’e Geliyor

Artvin’de Yusufeli Yeniden Yerleşim Yerleri’nin Temel Atma Merasimi Gerçekleştirilecek

Bakan Veysel Eroğlu, 4 Aralık 2015 Cuma günü Artvin’e geliyor. Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Artvin Yusufeli’nde inşa edilecek olan “Yeniden Yerleşim Yerleri Alt Yapı Çalışmaları” nın temel atma merasimini gerçekleştirecek.

Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından yapımı devam eden Yusufeli Barajı’nın suları altında kalacak Yusufeli ilçesinin yeniden yerleşim yerlerinin temellerini atacak olan Prof. Dr. Veysel Eroğlu;  “Muhteşem bir şehir olarak yeniden inşa edeceğimiz Yusufeli İlçemiz yeni yerinde göl manzaralı olacak” diye konuştu.

Prof. Dr. Veysel Eroğlu, 4 Aralık Cuma günü saat 09.30’da Mehmet Sosanoğlu Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenecek olan temel atma merasimi ile yeni Yusufeli İlçesini Artvin’e kazandıracak.

Türkiye’nin En Çılgın Akan Nehrine Yeni Bir Gerdanlık

Çoruh Nehri’nin daha önce çılgınca boşa aktığını ifade eden Prof. Dr. Veysel Eroğlu “Çoruh’ta Muratlı, Borçka ile Deriner Barajı ve HES’i inşa ederek halkımızın hizmetine sunduk. Şimdi ise Türkiye’nin en çılgın akan bu nehrine yeni bir gerdanlık daha takıyoruz. DSİ tarafından yapımı devam eden Yusufeli Barajı ve HES projesi tamamlandığında Türkiye’nin en yüksek, Dünyada ise kendi kategorisinde 270 metre yüksekliği ile Çin’de yer alan Xiowan (292 metre) ve Gürcistan’da yer alan Inguri (272 metre) barajlarından sonra en yüksek 3. baraj olacak” dedi.

Altyapı Çalışmaları Yaklaşık 77,5 Milyon Liraya İhale Edildi

Dev bir proje olan Yusufeli Barajı ve HES’in göl alanı içerisinde kalacak Yusufeli ilçe merkezinin Yusufelili kardeşlerimizin arzu ettiği yerleşim alanına taşınacağını vurgulayan Prof. Dr. Eroğlu “İlçe yeniden inşa edilirken orada yaşayan vatandaşlarımızın fikirlerini yok saymıyoruz. Onların da memnun olacağı şekilde ilçeyi en güzel şekilde yeniden tesisedeceğiz” ifadelerini kullandı.

Muhteşem Bir İlçe Olacak

Yollarla diğer donatılarla burayı en güzel ilçe haline getireceklerinin altını çizen Prof. Dr. Veysel Eroğlu “Şu anki Yusufeli’nin yerleşim yerinden daha uygun bir yerde ilçeyi yeniden inşa edeceğiz. Yeni yerinde göl manzaralı Yusufeli, ekonomisi, ekolojisi, sosyal yapısının daha modern hale gelmesiyle daha da gelişecek” diye konuştu.

 

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Artvin Yusufeli’nde inşa edilecek olan “Yeniden Yerleşim Yerleri Alt Yapı Çalışmaları” nın temel atma merasimini gerçekleştirecek. Prof. Dr. Veysel Eroğlu, 4 Aralık Cuma günü saat 09.30’da Mehmet Sosanoğlu Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenecek olan temel atma merasimi ile yeni Yusufeli İlçesini Artvin’e kazandıracak. Yusufeli ilçe merkezinde temel atma töreni için geniş çapta hazırlıklar gerçekleştiriliyor.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika
Teknik Destek