...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1730 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Orman İşletme Müdürlüğü Çam Fidanı Dağıttı

23 Mart 2016 - 1.617 kez okunmuş
Ana Sayfa » Öne Çıkanlar»Orman İşletme Müdürlüğü Çam Fidanı Dağıttı
Orman İşletme Müdürlüğü Çam Fidanı Dağıttı

 Orman İşletme Müdürlüğü Çam Fidanı Dağıttı

21 Mart Dünya Ormancılık Günü Ve Orman Haftası Nedeniyle İlçemiz Orman İşletme Müdürlüğü Çam Fidanı Dağıttı.

Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftası nedeniyle Şavşat Orman İşletme Müdürlüğü tarafından çam fidanı dağıtım etkinliği gerçekleştirildi. Şavşat Orman İşletme Müdürü Mustafa Kesici ve Müdür Yardımcısı Murat Durmuş, fidan dikiminin özendirilmesi, yeşil dokunun, ormanların korunması bilincinin aşılanması noktasında Dünya Ormancılık Haftası kapsamında başta kamu kurulumlarına, sivil toplum kuruluşlarına ve Yavuzköy Yaşlılar Yaşam Yerleşkesi’nde çam fidanı dağıttı.

Sağlıklı yaşamın koruyucuları ormanları, ağaçları korumak ve yeşil dokuyu genişletmek amacıyla Şavşat Orman İşletme Müdürlüğü olarak çalışmalara aralıksız devam ettiklerini belirten Mustafa Kesici şunları söyledi: “Kamu kuruluşlarımız başta olmak üzere vatandaşlarımızı fidan dikmeye özendirilmesi ve ağaçlandırma çalışmalarına katkıda bulunmaları amacıyla bir çalışma yaptık. Yeşil dokuyu, ormanları, doğayı korumak hepimizin görevi. Ormanı diktiğimiz kadar korumak zorundayız.

Ormanı dikmek, korumak, yaşatmak hepimizin boynumuzun borcu. Biz o inançla yaşıyoruz daha nice geleceklere gölgesinde konaklayabileceği ağaçlar bırakmalıyız. Bu nedenle fidan dağıtımı gerçekleştirdik. Gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakmak için; ormanları korumayı, iyileştirmeyi ve işletmeyi gaye edinerek, büyük bir heyecan ve gayretle yaz kış, gece gündüz demeden çalışan mesai arkadaşlarımızın dünya ormancılık gününü kutluyor, emekli olanlara sağlık, vefat edenlere ve bu uğurda şehit olanlara Allah’tan rahmet diliyorum. Orman teşkilatı mensupları olarak bizler; “Daha Yeşil Artvin”, “Daha Yeşil Şavşat”,  “Daha Yeşil Türkiye” ve “Daha Yeşil Dünya” gayesiyle canla başla çalışıyoruz. “dedi.

Şavşat Orman İşletme Müdürü Mustafa Kesici’nin konuşmasının ardından Müdür Yardımcısı Murat Durmuş da Orman Haftası nedeniyle kısa bir açıklama yaptı. Durmuş yaptığı kısa konuşmasında, “Ormancılık faaliyetleri sadece bir günle sınırlı değil, dünya var oldukça artarak devam etmesi gereken bir faaliyettir. “Dünya Ormancılık Günü ve Ormancılık Haftası’nın amacı ise mevcut ormanlarımızın muhafazası ve geliştirilmesi ve bu zenginliğimizin gelecek kuşaklara aktarılarak onlara güzel bir emanet bırakılması için toplumda bir farkındalık oluşturulmasıdır” dedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

TemaFabrika
Teknik Destek