...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1730 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Okul Servisleri Denetlendi

05 Kasım 2015 - 815 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Okul Servisleri Denetlendi
Okul Servisleri Denetlendi

Okul Servisleri Denetlendi

Denetlemeye İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil Şube Müdürlüğü Artvin’de öğrenci taşımacılığı yapan Servisleri denetledi.

Denetlemeye İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil Şube Müdürü Ramazan Kutlu, İl Milliyet Şoförler Odası Başkan Yardımcısı Murat Öztürk, Müdürlüğü ve 38 Nolu Personel ve Öğrenci Taşıma Kooperatifi Başkanı Mikail Yılmaz ve servis sürücüleri hazır bulundu.

Yenimahalle yolu üzerinde Şelale Düğün Salonu önünde yapılan denetimlerde belgesi eksik olanlara yapılması gerekenlerle ilgili liste verildi ve denetleme ile ilgili bir tutanak tanzim edildi. Denetleme sonrası öğrenci servisi sürücülerine ve araç sahiplerine hitaben kısa bir konuşma yapan Artvin Trafik Tescil Şube Müdürü Ramazan Kutlu,  öğrenci taşımanın çok ciddi ve ağır bir iş olduğunu, araçlarıyla yarının büyüklerini taşıdıklarını unutmamalarını hatırlatarak; “Bugün burada öğrenci servislerini denetlemede bulunduk” ifadelerinde bulundu.

Emniyet Kemerlerinizi Mutlaka Takın

İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil Şube Müdürü Ramazan Kutlu; “Kanuna, mevzuata uygun belge ve donanımlarının var olup olmadığına baktık. Şunu unutmayın ki, siz aslında yarının büyüklerini taşıdığınızı unutmayın. Size emanet edilmiş canlar taşıdığınızın bilincinde olmalısınız. Koltuk sayısı kadar öğrenci alın. İlkokul ve ortaokul öğrencileri için görev yapan rehber, çocukların araçlara binmesinden, inmesinden, güvenliğinden sorumludur. Emniyet kemerlerinizi mutlaka takıyorsunuz.

Kılık Kıyafet İşinize Gösterdiğiniz Saygıyı İfade Eder

Kılık kıyafetiniz sizin işinize gösterdiğiniz saygıyı ifade eder. Ciddi bir iş yaptığınızı, öğrenci servisi olduğunuzu gösterin. Hız kurallarına riayet edin. Bazı yerlerde hız kesiciler konuluyor. Hız kesicileri önce beynimize koymalıyız. Yüksek sesle müzik dinleyerek araç kullanmayın. Çünkü bu sizin dikkatinizi dağıtır. Aralıktan itibaren kış lastikleri takma zorunluluğu var. Aslında hava sıcaklıkları 7 dereceye düştüğünde kış lastikleri takma zamanıdır. Kazasız belasız bir sezon geçirmenizi diliyorum” dedi.

24 Yıldır Öğrenci Taşımacılığı Yapıyorum

38 Nolu Öğrenci ve Personel Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Mikail Yılmaz, 24 yıldır öğrenci taşıma işi yaptığını, daha sonra kooperatif kurarak bu işi ciddi platforma taşıdıklarını, bugüne kadar ciddi hiçbir kaza yaşamadıklarını ve araçların modelleri Türkiye standardının üstünde olduğuna vurgu yaparak; “ Her yıl rutin olarak yapılan Öğrenci servisi denetlemesi yapıldı. Biz kooperatif olarak yaptığımız işin çok önemli bir iş olduğunun bilincindeyiz. Ben 24 yıldır öğrenci taşımacılığı yapıyorum. Allah’a şükür, bugüne kadar hiçbir olumsuz olay yaşamadık” ifadelerine yer verdi. Mikail Yılmaz;” Biz servislerimizle geleceğin valisini, vali yardımcılarını, milletvekillerini, bakanlarını, avukatlarını, doktorlarını, öğretmenlerini taşıdığımızın bilincindeyiz. Biz servislerimizle “a” dan “z” ye hazır bir şekilde çalışmaktayız. Kanunda ve mevzuatta ne varsa bizim araçlarımızda vardır. Model olarak son model, güvenli araçlarımızla hizmet veriyoruz. Ben öğrencilerimizi evladımız olarak görüyorum. Onları sabah aldığımız gibi evlerine, annelerine götürüyoruz.  Bugün yapılan denetimlerde ufak tefek eksiği olan arkadaşlarımız oldu. Onlarda bir iki gün içinde bu eksikliği giderecekler. Biz işimizi ciddi bir şekilde yapıyoruz. Allah’ın izniyle bundan sonra da aynı titizlikle devam edeceğiz” dedi.

Yarının Önemli İnsanlarını Taşıyorsak İşimizi Ciddiyetle Yapmak Zorundayız

İl Milli Eğitim Destek Hizmetleri Şube Müdürü Gürsel Seçkin; ”öğrenci servislerinin kanun ve mevzuatını herkes biliyor. Öğrenci sayısına göre öğrenci servislerimiz var. Az önce Trafik Tescil Şubesi Müdürümüz ve Kooperatif Başkanımız çok güzel bir şey söylediler. Burada geleceğin, yarınların önemli insanlarını taşıyorsak, işimize daha çok dikkat etmeli. Biz bunun için denetimlerimizi yapıyoruz. Yarınlarımızı çok önemsiyoruz” dedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika
Teknik Destek