Dolar : Alış : 5.5398 / Satış : 5.5497
Euro : Alış : 6.1414 / Satış : 6.1524
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin25°CGök Gürültülü Sağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 15 Kategoride 1494 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Öğretmenlik Onurlandırıcı Bir Meslek: Öğretmenlik mesleğine girişimin 63. Yıldönümü:

08 Aralık 2017 - 377 kez okunmuş
Ana Sayfa » Yazarlar»Öğretmenlik Onurlandırıcı Bir Meslek: Öğretmenlik mesleğine girişimin 63. Yıldönümü:
Öğretmenlik Onurlandırıcı Bir Meslek: Öğretmenlik mesleğine girişimin 63. Yıldönümü:

Öğretmenlik Onurlandırıcı Bir Meslek: Öğretmenlik mesleğine girişimin 63. Yıldönümü:

Bu gün saat 10’dan sonra cep telefonumu cebime ya da kabına koymamışım. 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle telefonum durmadan çalışıyor. Telefon ederek Öğretmeler Günümü kutlayanların büyük bir çoğunluğu söze sevgili öğretmenim diye başlıyor. Bunların yüzde dok-sanını öğrencilerim teşkil ediyor.

Bir kısmı öğretmen olmuş. Doktor olmuş, hukukçu olmuş. İdareci olmuş. Ev hanımı olmuş, ebe, hemşire, sağlık memuru olmuş. Çiftçi olmuş, çoban olmuş. Ya da bir sanatın sahibi olmuştur.

Her biri ayrı ayrı yerlerden telefon açıyorlar. Merhaba sevgili öğretmenin diyorlar. Kendilerini tanıtıyorlar. Öğretmenimin Öğretmenler Gününü kutluyor, ellerinden öpüyoruz diyorlar. Ben kendilerini görmeyip sadece seslerini duyuyorum. Onlar da benim sesimi duyuyorlar. Ben onların, onlar benim sesimi duymaktan bir heyecan, bir sevecenlik ortamı yaratılı-yor. Her iki tarafta mutlu oluyor. Bu öyle bir heyecan verici mutluluk ki;  bu mutluluğun içinde gelmiş geçmiş yılların beraberlikleri var. Bu beraberliklerin güzel ve cazip tarafları var. İşte bu yaşamın figürleri bütünleşiyor. Anılara yansıyor. Geçmişin o güzellikleri yeniden canlanıyor. Yeniden kökleşiyor, yeniden filizleşiyor.

Öğrencilerim olsun, beni seven bilcümle dostlarım olsun, arkadaş ve akraba çevrelerim olsun: benim Öğretmenler Günümü kutlayanların sayısı 24 Kasım gününün 24 saati içinde seksen yediyi buldu. Bu kutlamayı yapanların hepsine en derin sevgi ve saygılarımı sunuyorum. En derin şükranlarımı iletiyorum.

Öğretmenler Gününü kutlamak amacıyla bana telefon açıp ta iletişim sağlayamamış olan dostlarıma da , sevenlerime de, öğrencilerime de sevgilerimi gönderiyorum.

Önemli günler, bayramlar, düğünler, cenazeler, hayatın insanları hatırlatan ve de buluşturan ortak bahçeleridir.

İşte bu hayat bahçelerinde zaman zaman buluşacağız. Buradan öteye en iyi ve en güzel günlerde yine  beraber olmamı dilek ve temennilerimle.

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

reklam_alan2

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika