...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1758 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Öğretmenler Günü

29 Kasım 2016 - 849 kez okunmuş
Ana Sayfa » Yazarlar»Öğretmenler Günü
Öğretmenler Günü

Öğretmenler Günü

Bugün 24 Kasım öğretmenler günüdür. Kutlu osun. Aslında sevgili öğretmenlerimiz için sadece bu günü değil senenin bütün günlerini kutlasak yine az gelir. Her Kasımın son haftasında onları konuşur, anarız, ama üzülerek söylemek gerekirse onları tam olarak anlamaktan uzağız. Ben o kadar istememe rağmen öğretmen olamadım, şartlar el vermedi sağlığı seçtim. Ne yapalım kısmet değilmiş.

Bugün dünyamızda hangi yetiştirilmiş insan, üretici bir insan, yapıcı bir insan, insanlığı düşünen bir insan, dürüst bir insan, ahlaklı ve faziletli bir insan ve en önemlisi insan gibi bir insan gördük ise bu sevgili öğretmenlerimizin eseridir.

Öğretmen yanan bir mum gibidir, etrafını ışıtır ve aydınlatır. Karanlıkları kovar aydınlığı getirir. Ancak bu uzun ve yorucu maratonun sonucunda yıpranır, erir ve bitkin düşer. Ama mum gibi eriyip yok olmaz, getirdiği her aydınlık, kovduğu her karanlık onun şevk ve gayretini daha da artırır. Azim ve gayretiyle öğretmen yıpranır fakat maddi yıpranmaya karşılık bilgi, ilim ve irfan yönünden yenileşme ve gençleşme süresi içindedir. Öğretmen sevgi timsali, sevgi kahramanıdır. Her şeyi sevgi, hoşgörü ve anlayışla çözümlemeye, her karan-lığı sevgiyle aydınlatmaya çalışır. Çoğu zaman anlaşılamaz, ama yıl-lar geçince her yetişen insan onun bu uğurda sevgi ve şefkat yönünden ne kadar kahramanlık yaptığını anlar. Öfke, kin ve nefret duygularının eğitimde yeri olmadığını bilen bu yüce kişiler bize sevgi ve saygıyı öğretir. Sevgi ve sevilmenin ne kadar kutsal bir duygu olduğunu benimsetir.

Gökyüzünde ki yıldızlar gibidir öğretmen, ışıl ışıl parıldar ve bize yol gösterir. Gündüz güneş,  gece yıldız olur bize aydınlık yarınlarda nasıl yürüyeceğimizi müjdeler. Fatihler, Yavuzlar, Mustafa Kemaller öğretmen sayesinde ülkelerini kurtarmış onlara her türlü sevgi ve saygı göstererek onları sömürge olmaktan alıp çıkarmışlardır, ilerletmişlerdir. Bu yüzden Atatürk-Muallimler yeni nesil sizin eseriniz olacaktır diyerek bize ışık ve rehber olmuştur.

Ülkemizin en büyük şansı iyi bir eğitim ordusuna sahip olmasıdır. Unutulmamalıdır ki kalem her zaman kılıçtan üstündür. Biz bir uygarlık ve medeniyet kurmuşsak bunu öğretmenlerimize borçluyuz. Bu vesileyle bizi yetiştiren bize emeği geçmiş bütün öğretmenlerimizin öğretmenler gününü bir defa daha kutluyor ölenlere rahmet, yaşayanlara da sağlık, mutluluk ve esenlikler diliyorum. Bana emeği geçen bütün öğretmenlerimin öğretmenler gününü kutlarken, özellikle şimdi rahmetli olmuş ilkokul öğretmenimi rahmetle anıyorum. Öğretmenim Şavşat Pınarlı köyünden Züfer KILIÇ. Bütün öğretmenlerin öğretmenler günü kutlu olsun. Sağlıklı ve esen kalın.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika
Teknik Destek