...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 15 Kategoride 1565 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Öğrencilere Kitap Ayracı Dağıtıldı

08 Aralık 2017 - 1.488 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Öğrencilere Kitap Ayracı Dağıtıldı
Öğrencilere Kitap Ayracı Dağıtıldı

Öğrencilere Kitap Ayracı Dağıtıldı

Şavşat Kaymakamlığı Ve Şavşat Toplum Sağlığı Merkezince Sağlıkta Farkındalık Oluşturmak, Kitap Sevgisini Aşılamak, Okuma Oranını Artırmak Amacıyla Öğrencilere Kitap Ayracı Dağıtıldı.

Şavşat Kaymakamlığı ve Şavşat Toplum Sağlığı Merkezince Sağlık konusunda bilinçli nesiller yetiştirip sağlıkta farkındalık oluşturmak, okuma alışkanlığını geliştirmek için  ilçemizdeki tüm ilk ve orta öğretim okullarında öğrenim gören öğrencilere kitap ayraçları dağıtıldı.

Kitap ayracı dağıtım etkinliğine Şavşat Kaymakamı Emre Yalçın, Şavşat Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı Dr. Aybike Kınık Uysal, Şavşat İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Evran, Sağlık çalışanları, ve öğretmenler katıldı.

Şavşat Kaymakamı Emre Yalçın, Sağlık Okur-Yazarlığını Artırma Projesi ile ilgili olarak yaptığı açıklamada; “Öğrencilere kitap okuma alışkanlığını kazandırmak için bir proje başlattık. Şavşat Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı Dr. Aybike Kınık Uysal ve diğer sağlık çalışanları ile beraber bir araya gelerek görüş alış verişinde bulunduk. Çocuklarımızın okuma alışkanlığı kazanması ve sağlık konusunda bilinçlenmesi için hazırladığımız bu projemizi uygulamaya geçirdik. Öğrencilerin gerek okul başarısı gerekse kitap okuma oranlarının artmasında bu projelerin önemli bir yeri olduğunu düşünüyorum.” dedi.

Şavşat Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı Dr.Aybike Kınık Uysal ise; “Şavşat Kaymakamlığının katkılarıyla sağlık konusunda bilinçli nesiller yetiştirip, sağlıkta farkındalık oluşturmak için “Etiket” çalışmamızın devamı niteliğinde kitap ayraçlarımızı tasarlayıp “Sağlık Okur-Yazarlığını Artırma” projemizi tamamladık. Okuma alışkanlığını geliştirirken sağlık konusunda da bilinçlendirmek için çocukların ilgisini çekip akıllarında kalabilecek “Süt İç, Sağlıklı Ol, İçmeyenlere örnek ol”, Hareketsiz Kalma, Spor Yap”, Günde En Az İki Kere Dişlerimi Fırçalıyorum, 6 Ayda Bir Diş Hekimine Gidiyorum” sloganlarının yazılı olduğu kitap ayraçlarımızı Şavşat ilçemizde ilk ve orta öğretim öğrencilerimize dağıttık.” dedi.

Konuyla ilgili olarak öğrenci velileri ise okumanın öğrencinin sosyalleşmesi kendini ifade edebilmesi, derslerinde ve hayatta başarılı olabilmesi üzerinde olumlu yönde bir etkisi olduğunu söyleyerek, bu projenin hazırlanmasında emeği geçen başta Şavşat Kaymakamı Emre Yalçın’a Şavşat Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı Dr.Aybike Kınık Uysal’a, hemşireler Ayfer Büyük’e ve Semra Altun Demir’e, ebeler Fatma Köse, Keziban Aydemir’e ve emeği geçenlere teşekkür ettiler.

 

Tüm yüzleri güldüren etkinlik sonrasında öğrenciler kendilerine hediye edilen kitap ayraçları için emeği geçenlere teşekkür ettiler.

Program öğrencilerin ellerindeki kitap ayraçlarıyla beraber hatıra fotoğraf çekimiyle son buldu.

Bu haberi değerlendirin
[ Oylayan kişi sayısı: 0 Ortalama Puan: 0]

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika
Teknik Destek