...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 15 Kategoride 1627 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Nihat Acar Şavşat Belediyesi Başkanlığı için Aday Adaylığını Açıkladı

11 Eylül 2018 - 1.572 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Nihat Acar Şavşat Belediyesi Başkanlığı için Aday Adaylığını Açıkladı
Nihat Acar Şavşat Belediyesi Başkanlığı için Aday Adaylığını Açıkladı

Şavşat Belediye Başkanlığı için Adaylığını Açıklayan CHP İlçe Başkanı Nihat Acar, Seçimi Şavşat Halkıyla Birlikte Kazanacaklarını Söyledi

 

Nihat Acar’ın, CHP İlçe Başkanlığı’nda yaptığı aday adaylık açıklamasına CHP Artvin İl Başkanı Ahmet Biber, Şavşat Belediyesi eski Başkanı Naci Köroğlu, İl Yönetim Kurulu Üyesi Orhan Atan, Belediye İş Sendikası Rize Artvin Temsilcisi Yaşar Kaspar, Şavşat Kadın Kolları, Gençlik Kolları ve parti üyeleri katıldı. Adaylığı ile ilgili konuşan Nihat Acar, şunları söyledi; “Partimizin çok değerli mensupları, Çok zor koşullarda birlikte görev yapmaktan onur duyduğum yönetici arkadaşlarım, Değerli basın mensupları, Hepinizi saygıyla, muhabbetle selamlıyorum. Hepiniz hoş geldiniz. Çok zor, fakat bir o kadar da onurlu bir kamu hizmetinden emekli olduktan sonra, Cumhuriyetimizin kurucusu olan Cumhuriyet Halk Partisi’nde siyaset hayatıma başladım. Seçim kazanmanın çok zor gözüktüğü, sağ partilerin kalesi olarak bilinen Meydancık Beldesi’nde Belediye Başkanlığı seçimini büyük farkla kazanarak belediye başkanı oldum. Nüfus yetersizliği nedeniyle belde belediyesinin kapatılma-sına kadar burada yaptığımız hizmetler pek çok ilçe belediyesinin bile kolay kolay yapamayacağı hizmetler olarak hal-kımızın takdirini kazanmıştır. Bildiğiniz gibi Belediye Başkanlığı hizmetinden sonra, 2015 yılında yapılan Genel Seçimler arifesinde, ilçemiz de yaşanan yönetim kurulunun topluca istifa etmesi üzerine, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezinin ve İl örgütümüzün bana vermiş olduğu ilçe başkanlığı görevini partimin bana vermiş olduğu bir emir, bir görev olarak kabul ettim. Hamdolsun ki; o tarihten itibaren Cumhuriyet Halk Partisi Şavşat İlçe Örgütü ve ilçe baş-kanı olarak girdiğimiz, 7 Haziran, daha sonra I Kasım Millet Vekili Genel Seçimlerinin ardından 16 Nisan Anayasa Referandumu ve en son 24 Haziran Genel Seçimleri olmak üzere, üst üste DÖRT seçimde de partimizi hem ilçe merkezi sınırları içerisinde, hem de ilçe genelinde birinci parti yapmanın haklı gurur ve mutluluğunu yaşadık.

AKP’nin ülke genelinde zafer kazandığı bu seçimlerde, hem AKP’nin, hem MHP’nin milletvekili adaylarının ve ilçe başkanlarının köylerinde Cumhuriyet Halk Partisini birinci parti yapmış olan bir ilçe örgütünün başka olmanın haklı gururunu yaşıyorum. Bu Başarı Birlik ve Beraberlik İçinde Çalışmanın Başarısıdır, Değerli arkadaşlar, bu başarı elbette ki sadece benim başarım değildir. Bu başarıda tüm yönetim kurulu üyesi arkadaşlarım, kadın kollarımızın, gençlik kollarımızın ve bize inanarak bizimle birlikte gönüllü olarak çalışan çok değerli partili arkadaşlarımızın emekleri ve katkıları vardır.

Sevgili yol arkadaşlarım, bildiğiniz gibi parti Genel Merkezimiz önümüzdeki Yerel Seçimlerde yine bir vurgun yememek, yerel seçimlerde partimizi başarıya ulaştırmak için çalışmaları biraz daha öne çekmiş bulunmaktadır. Bu bağlamda yerel seçimlerde aday adayı olacak kişilerin şimdiden müracaat etmeleri ve çalışmaları başlatması istenmektedir. Değerli arkadaşlar, biliyorum ki; ülkemizin her tarafında olduğu gibi, ilçemizde de yerel yönetimlerde görev almak isteyecek, bu işi en güzel şekilde başarabilecek pek çok saygıdeğer arkadaşımız vardır. Bu aslında bizim partimizin bir zenginliğidir.

Değerli arkadaşlarım, kabul ederseniz, hem belediyecilik deneyimi, hem de ilçe başkanı olarak başarısı ortada olan bir kardeşiniz, bir arkadaşınız, bir ağabeyiniz olarak önümüzdeki Yerel Seçimler Sürecinde partimizin tabanından gelen yoğun istekleri karşılamak üzere Cumhuriyet Halk Partisi Şavşat Belediye Başkanlığına aday adayı olmayı bir görev kabul ettim. Değerli partili dostlarım, değerli basın mensupları Ben, ailemden ve devlet memurluğundan almış olduğum terbiye ile parti disiplinine inanan bir insanım. Bu anlamda, partim yerel seçimler sürecinde hangi yöntemi uygun görürse, (ön seçim, temayül yoklaması, genci merkez yoklaması veya daha başka yöntem) ben partimin uygun göreceği hangi yöntem olursa olsun o yöntemle partimin Aday Adayı olacağımı sizlerle paylaşmak istiyorum. Bu vesileyle, iki dönemdir birlikte köy köy, mahalle mahalle, ev ev çalışma yürüttüğüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyor, haklarını helal etmelerini rica ediyorum.

Hangi görevde, hangi noktada olursam olayım, her zaman ve her yerde partimin em-rinde olmaya, partimle birlikte çalışmaya ve Cumhuriyet Halk Partisi İktidarında yaşamak için ne gerekiyorsa yapmaya hazır olduğumu sizlerle paylaşıyor, hepinize saygı ve sevgiler sunuyor teşekkür ediyorum” dedi.

CHP Artvin İl Başkanı Ahmet Biber; “Biz Ülkemiz İçin Her Zaman En Büyük Fedakarlıkları Yaptık”

CHP İlçe Başkanı Nihat Acar’ın konuşmasının ardından CHP Artvin İl Başkanı Ahmet Biber’de kamışına yaparak, Nihat Acar’a başarılar diledikten sonra seçimi kazanmanın en önemli koşulunun her zaman birlik, beraberlik, azim ve kazanmaya gönülden inanarak gece gündüz demden, çalışarak, gerçekleri halka ev ev dolaşarak anlatmak olduğunu söyledi. Türkiye’nin çok zor dönemden geçtiğini de anlatan Biber, buna sebep olanlar kim? 16 yıldır yaptığımız tüm uyarılarımızı hiç dinlemeyen, muhalefeti küçümseyenler, şimdi dış güçlerin oyunu diyerek Milli Birlik çağrıları yapıyorlar!.

Bundan bile nasıl fayda sağlayacakları hesaplarını yapıyorlar. Biz, ülkemiz için her zaman en büyük fedakarlıkları yaparız. Tarih boyunca fedakarlığı hem vefakar, cefakar Türk Halkı yapmıştır, bundan sonra da yapacaktır. Ama bu günlere nasıl geldik sorusunu olarak, buna sebep olanlardan da mutlaka hesap soracaktır. Bunun için yerel seçimlerde bunları çok çok iyi anlatmamız gerekiyor, dedi.

Bu haberi değerlendirin
[ Oylayan kişi sayısı: 0 Ortalama Puan: 0]

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika
Teknik Destek