...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 15 Kategoride 1649 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Naime İsmail Yılmaz Huzurevi Ve Yaşlılar Bakım Evi Ziyaret Edildi

20 Ekim 2017 - 1.310 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Naime İsmail Yılmaz Huzurevi Ve Yaşlılar Bakım Evi Ziyaret Edildi
Naime İsmail Yılmaz Huzurevi Ve Yaşlılar Bakım Evi Ziyaret Edildi

Naime İsmail Yılmaz Huzurevi Ve Yaşlılar Bakım Evi Ziyaret Edildi

Artvin İl Sağlık Müdürlüğünce, Şavşat Naime-İsmail Yılmaz Yaşlılar Yaşam Yerleşkesine Ziyaret Gerçekleşti

Artvin İl Sağlık Müdürüğünce, Şavşat Naime-İsmail Yılmaz Huzurevi ve Yaşlılar Bakımevi’ne Ziyaret Gerçekleşti.

Bu kapsamda “21 Eylül Dünya Alzheimer Günü”, “29 Eylül Dünya Kalp Günü”, ve “1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü” münasebetiyle ilimizde 4 Ekim 2017 tarihinde Şavşat Toplum Sağlığı Merkezi tarafından Şavşat Naime Yılmaz Huzurevi ve Yaşlılar Bakımevi’nde bir etkinlik düzenlendi.

Düzenlenen etkinlikte “Sağlık için Hareket et” temalı 30 dakikalık yürüyüş, ardından dinlenme salonlarında yaşlıları zorlamayacak şekilde ısınma hareketleri, hafif egzersiz, ayakta duramayanlar için oturarak egzersiz yapıldı.

Etkinlikte Şavşat Kaymakamı Emre Yalçın, Şavşat Belediye Başkanı Sayın Ahmet Sinan Öztürk, Huzurevi Müdürü Atanur Gümüş, Kurum amirleri ve bakımevinde ikamet eden büyükler yer aldı.

Bilindiği üzere dünyada olduğu gibi ülkemizde de sağlık-la ilgili konularda Bakanlığımız öncülüğünde önemli gün ve haftalarda gerçekleştirilen faaliyetler aracılığıyla toplamda farkındalık oluşturulması amaçlanıldı.

Artvin it Sağlık Müdürlüğü tarafından etkinlikte yapılan açıklamada; “Fiziksel aktivite yaşlanmayı geciktirir, kalbimizi korur, ömrü uzatır. Her yaşta her koşulda yapılabilecek fiziksel aktivite mutlaka vardır. Gün içinde yapılan en az 20 dakikalık egzersiz

(yürüyüş ya da basit aktiviteler) ve sağlıklı beslenme yaşlılıkta genel sağlık ve hayat kalitesi için önemlidir. Yaşlılara önerilen ideal fiziksel aktivite yürümedir. Sağlıklı beslenmenin önemli olup özellikle günde kişi başı yaklaşık 500 gram meyve yemenin kanser önleyici ve antioksidan etkisi bulunmaktadır” konularına vurgu yapıldı.

Bu haberi değerlendirin
[ Oylayan kişi sayısı: 0 Ortalama Puan: 0]

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika
Teknik Destek