...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1780 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Müzik Pınarı Ekibinden Sağlık Çalışanalarına Canlı Yayında Büyük Jest

06 Ocak 2021 - 168 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Müzik Pınarı Ekibinden Sağlık Çalışanalarına Canlı Yayında Büyük Jest
Müzik Pınarı Ekibinden Sağlık Çalışanalarına Canlı Yayında Büyük Jest

Canlı Yayın Ses Getirdi İş Adamlarından Artvin Ve Karadeniz Bölgesindeki Hastanelere Solunum Cihazı Sözü Geldi

Mavi Karadeniz Tv kanalında program yapan gazeteci, program yapımcısı ve sunucusu Nurbay Usta’nın hazırlayıp sunduğu “Müzik Pınarı” programı bu hafta program formatını değiştirerek doktor ve hemşire kıyafetleri giyerek “Müzik Pınarı Sağlı Çalışanlarına Özel” olarak yaptı.

CANLI YAYIN SES GETİRDİ İŞ ADAMI SALİM USTADAN HASTANELERE SOLUNUM CIHAZI SÖZÜ

Sağlık çalışanlarına özel yapılan canlı yayın büyük bir ses getirerek yayını takip eden Artvinli hemşerimiz Bursa da Referans grup Yönetim Kurulu Başkanı İş adamı (Gönül adamı) Salim Usta Programa mesaj çeker Artvin ve Karadeniz bölgesinde ki hastanelere koronavirüs sürecinde çok lazım olacak olan solunum cihazı ve daha değişik sağlık malzemeleri Bursa ilinde kendilerinin oluşturmuş olduğu iş adamlarından oluşan “Dostlar Grubundaki” arkadaşları ile verebileceklerini ifade etti.

 

Salim Usta ve Bursa da ki İş adamlarının bu yaklaşımı İlk Sağlık Müdürlüğü tarafından ve sağlık çalışanları İle bütün vatandaşlarca büyük bir takdir topladı.

Programda yapımcısı ve sunucu Nurbay Usta ve Programda katılan sanatçıları “Bütün sağlık çalışanları ve tüm halkımız adına Salim Usta sizi alkışlıyoruz” diyerek alkışladılar.

 

Program sunucusu ve sanatçılarının tamamı Sağlık çalışanları kıyafetleri ile çıkarak bir farkındalık oluşturdular. Sunucu ve sanatçılarının doktor, hemşire kıyafetleri ile yayına çıkarak bütün konuşmalarını ve türkülerini sağlık çalışanlarına gönderdiler.

Nurbay Usta yapmış olduğu konuşma oldukça dikkat çekerken yayına mesaj çeken çok sayıda sağlık çalışanı memnuniyetlerini dile getirerek, “İnşallah bu ve benzeri programlar sayesinde duyarlılık artar ve yükümüz azalır diye ifade ettiler.

Yaklaşık 2 ay önce Koronavirüse yakalanan ve çok ağır bir süreç geçiren Nurbay Usta, “Bu bir yalnızlık hastalığıdır. Herkesin dikkatli olması gerekir. Ateşi sağlık çalışanları tutuyorlar. Bu savaşta önde onlar gidiyor. En yakınlarımızın bile uzak durduğu bizlere sağlık çalışanları bakıyor. Tedavimizi ekmeğimiz suyumuzu iğnemizi ilacımızı onlar yapıyor onlar getiriyor. Ne kadar teşekkür etsek azdır. Bu süreçte herkesin sağlık çalışanlarının yanında olması gerekir” şeklinde konuştu.

Yapılan program özellikle yayını takip eden Karadeniz bölgesi yerel basının da yer bularak güzel duygularla konu işlendi.

Yayına Türk Halk Müziği sanatçısı Türkü Kız Solmaz Akgül ve müzisyen sanatçılar Armağan Ekinci ve Mülkü Özar Şişmanda okumuş oldukları bütün türküleri sağlık çalışanlarına gönderdiler. Programda daha önce şehit sağlık çalışanları tarafından çekilen bir klip ile doktorlar tarafından seslendirilen ve bütün sosyal paylaşım sitelerinde büyük ses getiren “Ne ağlarsın benim zülfü siyahım/Buda gelir buda geçer ağlama” türküsünü Türkü Kız Solmaz Akgül ve Armağan Ekinci birlikte seslendirmeleri de büyük takdir topladı.

Yine aynı Müzik Pınarı ekibi bu ve benzeri konuları sürekli programların da gündeme taşıyarak daha öncede İstanbul da 37 Polisimiz şehit edildiğinde yayına Polis kıyafetleri ile Askerimiz Afrin’e girdiğinde Asker kıyafetleri ile çıkarak büyük bir farkındalık oluşturmuşlardı.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

TemaFabrika
Teknik Destek