...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1764 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Müdürler Kurulu Toplantısı Yapıldı

06 Kasım 2015 - 818 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Müdürler Kurulu Toplantısı Yapıldı
Müdürler Kurulu Toplantısı Yapıldı

Müdürler Kurulu Toplantısı Yapıldı

İl Milli Eğitim Müdürü Abdulcelil Kahveci’nin başkanlığında Milli Eğitim Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda il merkezindeki eğitim kurumu müdürlerinin katılımıyla müdürler kurulu toplantısı yapıldı.

Müdürler Kurulu Toplantısı’nda Destekleme ve Yetiştirme Kursları, YGS / TEOG sınavları, projeler, rehberlik faaliyetleri, değerler eğitimi ve hizmet içi eğitim faaliyetleri konuları ile ilgili önemli kararlar alındı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak, eğitim öğretim yılının başında bütün okullara ihtiyaçları doğrultusunda kaynak ve donatım malzemesi desteğinin sağlandığını vurgulayan Abdulcelil Kahveci, Bakanlığımızın proje tabanlı eğitim ilkesinden hareketle uygun dersliğe okullarımızda proje derslikleri ve fikir atölyeleri oluşturacaklarını belirtti. Toplantının başında Destekleme ve Yetiştirme Kurslarına değinen Kahveci; “Destekleme ve Yetiştirme kursları kapsamında kurs merkezi olan tüm okullarımız faaliyete başladı, emeği geçen bütün öğretmenlere ve idarecilere teşekkür ediyorum. İlimizde bu kurslarda merkezde 127 olmak üzere toplamda 742 öğretmen görev alıyor ve 9.259 kişi kurslardan istifade ediyor. Bakanlığımızın web sayfasında yayımladığı test ve deneme sınavları ile EBA’dan en verimli şekilde istifade edilmelidir” dedi. FATİH Projesi kapsamında öğretmen eğitimlerinin de devam ettiğini sözlerine ekleyen Kahveci, akıllı tahtaların ve tabletlerin aktif kullanımını sağlamak amacıyla tüm altyapı ve donanım çalışmalarının hızla devam ettiğini ifade etti.  İl Milli Eğitim Müdürü Abdulcelil Kahveci, Rehberlik faaliyetleri kapsamında, okullardaki rehber öğretmenlerin ve sınıf rehber öğretmenlerinin bireysel rehberlik çalışmalarına ağırlık vermeleri gerektiğini söyledi. Problem tarama anketleri vb. uygulamaların öncelikli olarak yapılmasının önemine değindi. Toplantının bir diğer konusu ise öğretmenlere yönelik yapılacak olan hizmet içi eğitim faaliyetleri oldu. Artvin Çoruh Üniversitesi’nde yapılacak olan, Yapılandırmacı Yaklaşım Eğitimleri, Yaratıcı Drama, Aktif Öğrenme Yöntemleri, Akran Arabuluculuğu gibi eğitimlerle öğretmenlerin mesleki gelişimlerine katkı sağlanacağı ifade edildi. İl Milli Eğitim Müdürü Abdulcelil Kahveci, 2015-2016 eğitim öğretim yılında ilimizde yapılacak olan eğitim projeleriyle ilgili bütün okul yöneticilerini bilgilendirdi. İl Milli Eğitim Müdürlüğünce uygulanmakta olan “Engelleri Birlikte Aşalım” Projesi kapsamında engellilerin günlük yaşamlarını kolaylaştırmayı hedefleyen “Projenle Bir Engeli de Sen Kaldır” Proje Yarışması, lise öğrencileri arasında “Engelsiz Yaşam” adlı öykü yarışması ve “Engelli Olmak / Engelleri Paylaşmak” konulu resim ve afiş yarışmaları yapılacak olup, öğretmenlerin kendi tecrübelerine yönelik ‘Başarı Öyküleri’nin derlenerek kitaplaştırılacağını belirtti. Oluşturulan bu kitabın tüm eğitim kurumlarına, engellilerle ilgili kurum ve derneklere ücretsiz verileceğini ifade etti.

24 Kasım Öğretmenler Günü anısına, unutulmaya yüz tutmuş yazın türü ve iletişim araçlarından olan mektup ve tebrik kartlarıyla ilk öğretmenine veya sevdiği bir öğretmene duygularını anlatmak isteyen 7’den 70’e herkesin katılabileceği ‘Ahde Vefa: İlk Öğretmenim’ adlı projenin içeriği toplantıda görüşüldü.

Toplantıda “Değerler Eğitimi” ile ilgili olarak milli ve manevi değerlerimizin öğrencilere davranış olarak aktarımı konusunda okullarda yapılan uygulamalar istişare edildi.

Abdulcelil Kahveci, yapılan  bu toplantıda, 2016-2017 eğitim öğretim yılında ilimizde Bilim ve Sanat Merkezinin açılacağının müjdesini verdi.

Toplantı, gündem maddeleri doğrultusunda okul müdürlerinin değerlendirmeleriyle sona erdi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

TemaFabrika
Teknik Destek