...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1764 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Minik Satranççılar Başkan Hekimoğlu’nu Ziyaret Ettiler

02 Aralık 2015 - 1.131 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Minik Satranççılar Başkan Hekimoğlu’nu Ziyaret Ettiler
Minik Satranççılar Başkan Hekimoğlu’nu Ziyaret Ettiler

 Minik Satranççılar Başkan Hekimoğlu’ nu Ziyaret Ettiler

Türkiye Satranç Federasyonu turnuvaları kapsamında Artvin’de düzenlenen ve Küçükler Satranç İl Birinciliği’ne katılan Arhavi Belediyesi Gençlik Spor Kulübü satranç takımı, almış oldukları başarıların ardından Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu’na teşekkür ziyaretinde bulundular.

Başkanlık makamında gerçekleşen ziyarette İlçe Milli Eğitim Müdürü Yasin Yılmaz, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hasan Hüsnü Özcan, Fatih Sultan Mehmet İlk/Ortaokulu Müdürü Süleyman Hilmi Güney, Mehmet Nazif Günal İlkokulu Müdürü Yılmaz Altanlar, Polis Memuru ve satranç eğitmeni Hamza Albayrak, minik satranççılar ve veliler yer aldı.

Arhavi Belediyesi koordinesi ile yarışmaya katılan ekip, il genelinde 130 yarışmacının katıldığı yarışmada sporcular, 12 dalda verilen 1.lik madalyalarının 10 tanesini ve toplamda 23 madalyayı alarak ilçeye döndüler. Alınan bu başarılı sonuçların ardından başkanlık makamına gelen ekip, Başkan Hekimoğlu tarafından tebrik edildi. Yarışmaya katılıp önemli bir sonuçla ilçeye dönen minik satranççılara Başkan Hekimoğlu madalyalarını verdi. Küçük yaşlardan itibaren santraca ilgi duyan öğrencilerin yetişmesinde emeği olan Polis Memuru ve satranç eğitmeni Hamza Albayrak’a teşekkür eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Yılmaz, Başkan Hekimoğlu’na da sporculara vermiş oldukları desteklerden ötürü teşekkürlerini iletti. Alınan bu başarılı sonuçla göğsümüzü kabarttıklarını dile getiren Başkan Hekimoğlu, yarışmaya katılıp önemli bir sonuçla dönen minik satranççıları tebrik ettiğini belirtti. Çocukların bu tür faaliyetlerde yer almalarının hem kendi gelişimleri, hem de ilçe adına çok önemli olduğunu belirten Başkan Hekimoğlu, eğitmen Hamza Albayrak’a emekleri için teşekkür etti. 23-29 Ocak 2015 tarihlerinde Antalya Manavgat’ta yapılacak olan Çocuklar Türkiye Satranç Şampiyonası için gerekli koordinelerin belediyemiz tarafından tekrar yapılacağını belirterek başarılarının devamını diledi. Sözü devralan Antrenör Albayrak; “Vermiş olduğumuz eğitimler sonucunda Artvin’deki şampiyonada sporcularımız göğsümüzü kabarttılar. Dereceye girerek madalya alan öğrenciler, federasyonun imkânları doğrultusunda Antalya Manavgat’ta düzenlenecek olan Çocuklar Türkiye Satranç Şampiyonası’na katılma hakkı elde etmiş oldular. Bizim için her türlü imkânı seferber eden, hiçbir sorumluluktan kaçmayıp aksine ilçede satranç sporunun yayılması adına özen gösteren Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu’na çok teşekkür ediyorum” dedi.

Hoş sohbetin ardından minik satranççılar ve velileri, Başkan Hekimoğlu’nun misafirperverliğinden ötürü teşekkürlerini iletti. Ziyaret toplu çekinilen fotoğraflarla sonlandırılmış oldu.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

TemaFabrika
Teknik Destek