...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 15 Kategoride 1649 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Minik Mucitler Projelerini Sergilediler

26 Mayıs 2017 - 1.031 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Minik Mucitler Projelerini Sergilediler
Minik Mucitler Projelerini Sergilediler

Minik Mucitler Projelerini Sergilediler

İlçemiz Köprüyaka Yatılı Bölge Okulu (YBO) Öğrencileri TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarında Projelerini Sergilediler

Tübitak ve Milli Eğitim Bakanlığı Ortaokul ve Ortaöğretim Kurumlarının proje ortağı olarak yürüttüğü TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarları kapsamında Şavşat Köprüyaka Yatılı Bölge Okulu öğrencileri hazırlamış oldukları projelerini sergilediler.

Öğrencilerle yakından ilgilenen Kaymakam Mesut Gazi Ambarcı, “Geleceğin mucitlerinin hazırladıkları projeleri incelemekten büyük keyif aldım. Gerçekten oldukça yaratıcı projeler hazırlamışlar. Onları tebrik ediyor ve bundan sonraki çalışmalarında başarılar diliyorum. Şavşat Kaymakamlığı olarak yavrularımızın her zaman yanında olduk ve olmaya devam edeceğiz. Öğrencilerin yapmış olduğu birbirinden farklı icatları çok başarılı buldum. Bizler her zaman böyle faydalı ve başarılı projelerin düzenlenmesine destek verdik. Bundan sonra da destek vermeye devam edeceğiz. Bu çalışmayı yapan Okul yönetimini, öğretmenlerini ve öğrencilerimizi tebrik ediyorum.” diye konuştu.

Bilimsel düşünmenin önemine değinerek bilimin, genç bireylere kazandırılması gerektiğine dikkat çeken Ambarcı; bilim fuarının, öğrencilerdeki bilimsel heyecan ve yaratıcılık özelliklerinin gelişmesine katkı sağlayacağını ileri sürdü.

Projeleri hazırlayan öğrenciler sergiyi gezmeye gelenlere oluşturulan stantlar başında bilgiler vererek projelerin nasıl hazırlandığını ve topluma kat-kılarını büyük bir özgüvenle anlatmaları dikkat çekti. Çanakkale zaferinden, uzaya giden astronotlara, yöresel yemeklerden, günlük tüketmiş olduğumuz zararlı maddelere çevre dostu olma yolunda geri dönüşümü sağlamak için yapılan çalışmalar, Matematikte formüllere, çeşitli yağlı boya resim çalışmalarına ve daha fazlasını bu sergide sundular.

Okul Müdürü Özgür Uzun ’da Geleceğimizin teminatı öğrencilerimizin bu şekilde başarılı çalışmaları hepimizin geleceğe umutla bakmasını sağladı. Okulumuza ve öğrencilerimize her zaman destekleri olan Kaymakamımız Sayın Mesut Gazi Ambarcı’ya İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Erkan Evran’a ve diğer idarecilerimize okulumuzun öğretmen öğrenci ve bütün çalışanlarına çok teşekkür ediyorum” dedi.

Tubitak 4006 Bilim Fuarı Köprüyaka YBO da 3 gün süre ile açık kalacak.

Bu haberi değerlendirin
[ Oylayan kişi sayısı: 0 Ortalama Puan: 0]

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika
Teknik Destek