...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1769 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Milletvekili İsrafil Kışla’dan Artvin’e Doğalgaz Müjdesi

11 Ağustos 2016 - 1.855 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Milletvekili İsrafil Kışla’dan Artvin’e Doğalgaz Müjdesi
Milletvekili İsrafil Kışla’dan Artvin’e Doğalgaz Müjdesi

Milletvekili İsrafil Kışla’dan Artvin’e Doğalgaz Müjdesi

AK Parti Artvin Milletvekili Dr. İsrafil Kışla, uzun süredir Artvin’in beklediği müjdeli haberi verdi. Artvin’in beklediği doğalgaz yapım ihalesi ilana çıktı.

Artvin’in uzun zamandır beklediği hatta uğruna imza kampanyaları başlatılan Doğalgaz için AK Parti Artvin Milletvekili Dr. İsrafil Kışla’dan müjdeli haber geldi. Kışla yaptığı açıklamada Artvin’i doğalgaza kavuşturacak olan hat döşeme ihalesinin 6 Eylül 2016’da gerçekleştirileceğini belirterek ihalenin süresinin de 720 gün olacağını ifade etti. Kışla’nın açıklamasına göre Artvin 2018 yılının sonlarına doğru doğalgaza kavuşacak ve doğalgazın şehir şebekesine bağlanması çalışmaları da bu tarihten itibaren başlayacak. Bu açıklamaya göre Artvin’in doğalgaz ile tanışması 2018 yılının sonları 2019 yılının başları olacak.

Artvin Doğalgaza Kavuşuyor

AK Parti Artvin Milletvekili Dr. İsrafil Kışla ilimizin doğalgaza kavuşacağına dair müjdeli haberi verdi. Yaptığı açıklamada ilimizi doğalgaza kavuşturacak olan ihalenin 6 Eylül’de gerçekleştirileceği belirtildi. İhalenin Ankara Bilkent Plaza’da, 06.09.2016’da yapılacağını belirten Dr. Kışla; “Yapılacak olan Ardahan-Artvin doğalgaz hattı toplam 110.750 metre uzunluğunda olacak ve 10 inch çapında borular kullanılacak. Ayrıca ihaleyi alacak olan firmanın iş teslimini 720 gün içerisinde teslim etmesi gerekiyor. İnşallah en geç 720 gün sonra Artvin doğalgaza kavuşacak” dedi.

Artvin’de Hava Kirliliği 2018’den Sonra Temizlenecek

AK Parti Artvin Milletvekili Dr. İsrafil Kışla’nın verdiği doğalgaza kavuşma müjdesinin ardından doğalgaz belirsizliği son bulmuş oldu. Bir süredir Artvin’de bir kesim tarafından yapılan spekülasyonlarda doğalgaz ihalesinin rafa kalktığı ve Artvin’e doğalgazın getirilmesinden vazgeçildiğine dayalı gerçek dışı bilgilerde Vekil Kışla’nın bu açıklamasından sonra son bulmuş oldu. Artvin’de temiz ısınma kaynağı olacak olan ve kış aylarında yaşanan hava kirliliğini sona erdirecek olan doğalgazın ilçelerde de yine aynı tarihlerde ulaştırılması bekleniyor. Yeşil Artvin’in havasını daha da temiz hale getirecek olan doğalgazın ilimize gelmesi ile birlikte artık kalitesiz yakıtların kullanılması da azalmış olacak. Birçok resmi ve özel kurum ile apartmanlarda doğalgaz kullanımına geçilmesi ile birlikte kış aylarında ciddi anlamda yaşanan kötü görüntülerde son bulacak.

Milletvekili Kışla’nın yaptığı bu açıklama ile şimdiden ilimizi doğalgaz heyecanı sararken, Artvin halkı şimdiden doğalgaza kavuşmanın hayallerini kurmaya ve planlarını da buna göre yapmaya başladı.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler : ,
TemaFabrika
Teknik Destek