...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1780 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Meydancık ve Yöre Köyleri Ankara’da Kahvaltıda Buluştu

07 Şubat 2023 - 24 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Meydancık ve Yöre Köyleri Ankara’da Kahvaltıda Buluştu
Meydancık ve Yöre Köyleri Ankara’da Kahvaltıda Buluştu

Ankara’da yaşayan İmerhev’lilerin kurmuş olduğu Meydancık ve Yöre Köylerini Kalkındırma Yardımlaşma Kültür
ve Turizm Derneği tarafından 04 Aralık 2022 Pazar günü organize edilen kahvaltı yemeğine büyük bir ilgi oldu.

Ankara’da yaşayan İmerhev’lilerin kurmuş olduğu Meydancık ve Yöre Köylerini Kalkındırma Yardımlaşma Kültür ve Turizm Derneği tarafından 04 Aralık 2022 Pazar günü organize edilen kahvaltı yemeğine büyük bir ilgi oldu. Dernek adına bir konuşma yapan Başkan Bekir Demir, konukları selamlayıp, “hoş geldiniz” dedikten sonra, salon da muhteşem bir fotoğraf gördüğünü ifade etti.

Dernek adına bir konuşma yapan Başkan Bekir Demir, konukları selamlayıp ,“hoş gel-diniz” dedikten sonra, salonda muhteşem bir fotoğraf gördüğünü ifade etti. Bekir Demir yaptığı konuşmanın devamında; Ankara da bulunan Meydancık ve Yöre Köylerini Kalkındırma Yardımlaşma Kültür ve Turizm Derneği tarafından gerçekleştirilen bu organizasyonda rekor katılım olduğunu, yemeğe 320(üç yüz yirmi) hemşerimizin katıldığını kontenjan dolduğundan dolayı katılmak isteyen yaklaşık 56 (elli altı) hemşerimizin maalesef katılamadığını belirtti.

Kahvaltıya eski Milletvekilleri, bürokratlar, çok sayıda iş-adamı ve Artvinli hemşerilerimiz katıldı.

Hoş bir sohbet havasında geçen kahvaltı etkinliğinde Dernek yerinin mülkiyetinin alınmasında bağışta bulunan iş adamlarına plaketleri verildi. Plaket takdimini Ankara Artvinliler vakfı Başkanı ve Eski Millet Vekili Metin Arifağaoğlu tarafından yapıldı.

Başkan Bekir Demir; Derneğin 2010 yılı Nisan ayında kurulduğunu, kiralık yerde faaliyetlerini sürdüren derneğin, 2019 yılında Çankaya Kızılay Mahallesi, Fevzi Çakmak Sokak 8/35 nolu mülkiyetini satın alarak kendi ofisine kavuşmuştur. Dernek kuruluş tarihi itibariyle, MEB iş birliği ile çeşitli dallarda kurslar düzenleyerek 90 Kursiyeri-ne MEB Çankaya Halk Eğitim Müdürlüğü onaylı kurs bitirme sertifikasını vermiştir. 2023 Ocak ayı itibariyle de üniversite öğrencilerine burs verilmeye başlanılacağını belirten Demir, toplulukların geleneklerini, kültürünü ve varlıklarını sürdürebilmeleri için mutlak suretle dayanışma ve güç birliğini sağlanmalarını gerektirdiğini, bunun yeri de Sivil Toplum Kuruluşları ve Dernekler olduğunu, güç birliğinin sağlanması için de hemşerilerimizin dernek etrafında toplanmaları ve faaliyetlerine destek olunması temennisinde bulundu. 

Bekir Demir, “İki yıl pandemi nedeniyle ara verilen piknik ve sosyal etkinlikleri hemşerilerimiz öylesine özlemiş ki bu durum ifadelere sığmamaktadır. Kahvaltı sonrası bütün katılımcılar yöresel halk oyunları ekipleri ile birlikte Akordeon eşliğinde doyasıya bar tutup horon oynadılar. 

Başkan Demir; kahvaltı sonrası tüm katılımcılara teşekkür etti.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler : , ,
TemaFabrika
Teknik Destek