...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1758 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Meydancık Derneği Hedeflerini Yüksek Tutuyor

10 Ağustos 2019 - 139 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Meydancık Derneği Hedeflerini Yüksek Tutuyor
Meydancık Derneği Hedeflerini Yüksek Tutuyor

Merkezi Ankara’da Bulunun İmerhevlilerin Kurduğu  “Meydancık ve Yöre Köylerini Kalkındırma Yardımlaşma Kültür ve Turizm Derneği Başkan Bekir Demir  ve Yönetim Kurulu Üyeleri Boş Durmuyor

Merkezi Ankara’ da bulunun İmerhevlilerin kurduğu “Meydancık ve Yöre Köylerini Kalkındırma Yar­dımlaşma Kültür ve Turizm Derneği Başkanı Bekir Demir ve yönetim kurulu üyeleri boş durmuyor. Göreve geldikten sonra dernek tüzük ve amaç­ları doğrultusunda çok büyük faaliyetlere imza atan ve hiz­metler gerçekleştiren Dernek Başkanı Bekir Demir Derne­ğin büyümesi, güçlenmesi ve yaşaması için tüm İmerhevli­lerin derneğe sahip çıkması gerekir” dedi. 

DERNEK BAŞKANI BEKİR DEMİR’DEN ÖNEMLİ HİZMETLER

Göreve geldikten sonra bir­lik ve beraberliğe çok büyük önem veren Dernek Başkanı Bekir Demir, Meydancık ve yöre köylerinin güzelleştiril­mesi ve tanıtılması, eğitim, çevre, sağlık ve kültür gibi temel ihtiyaçlarının karşılan­ması ve çeşitli sorunlara karşı çözüm bulunabilmesi için hem­şerilerinin dernek çalışmaları­na destek vermelerini ve daya­nışma içinde olmalarını ifade etti. Dernek Başkanı Bekir Demir ve Yönetim Kurulu üyeleri; “Ankara da bulunan hemşerilerimizin dayanışma­sını sağlamak için çeşitli faali­yetlerde bulunduk. Yöre köyleri ve muhtarları ile dayanış­ma içerisine girerek daha güçlenmesi ve aktifliğinin artırılmasını hedefledik. Köylerle ilgili plan ve proje geliştiril-mesi için öncülük yapıyoruz. Cenaze işlemlerinde yardımcı olmak ve taziyelerde bulunma faaliyetlerimiz en üst düzeyde gerçekleştiriyoruz. Üniversite öğrencilerine burs temini yaparak mağduriyetlerinin azaltılmasını sağladık. Hemşerile­rimiz ile devamlı diyalog içerisinde olmak ve onları her türlü faaliyetlerimizden haberdar etmek konusu üzerinde titizlikle duruyoruz. Altı ayda bir dernek faaliyet ve tanıtım bülteni çıkararak basında da
söz sahibi olduğumuz göster mek için çalışmalar yapıyoruz. Syf.l’deki Haberin Devamı
Derneğimiz bünyesinde mesleki kurslar ve etkinlikler düzenleyerek kültürümüzün yaşatılması, birlik ve beraberli­ğin artırılmasını sağlamak için Artvin diğer ilçe dernekleri ile diyalogları geliştirerek Meyda­ncık Derneğini faaliyetlerde de söz sahibi yapmak. Demek hiz­met binamızda zaman zaman köylerle ilgili sorun ve çözüm­lerini konuşarak neticelendir­mek gibi faaliyetlerde yer alı­yoruz ” dedi .Bekir Demir demek bünye­sinde yapılan hizmetlerle ilgili olarak “Derneğimize hizmet binası kazandırdık. Bu hizmet binamızda, MEB Çankaya Halk Eğitim Akşam sanat Okulu işbirliği ile ‘Gürcü Dili ve Edebiyatı’ kursunu açarak sertifika almalarını sağladık. Derneğimizde Müzik Öğret­meni Güven Demir tarafından Akordeon kursu verilerek kül­türümüzün yaşatılması nokta­sında önemli bir çalışma yapmış olduk. Halk oyunları usta öğretmeni Ertekin Demir tara­fından Halk oyunları faaliyetle­rini gerçekleştirerek yöre oyun­larımız yaşatılmasını sağladık. Derneğimiz bünyesinde arıcık ve bahçecilik kursu açılarak yöre arıcılığını ve tarımını ge­liştirme konusunda çok önemli bir yol alarak 35 kursiyerimi­ze sertifikalarının verilmesini sağladık. Dernek faaliyetleri­mizin daha üst düzeyde devam ettirebilmemiz için hemşeri­miz Cumhurbaşkanı Baş Da­nışmanı Sayın İsrafil Kışla ‘yı makamında ziyaret ederek fikir alış verişinde bulunduk.” dedi. Hizmet için çok güçlü bir kadrosunun olduğuna dikkat çeken Bekir Demir, “Üye ve köylerimizinde katkı ve des­tekleri ile her türlü sorunun ve sıkıntının üstesinden gelerek yöremize yakışır faaliyetler içerisinde olacağız.”dedi. Dernek Başkanı Bekir Demir, derneklerin sadece bir tabela derneği olarak kullanılmaması gerektiğini belirterek, “insanlar arasında birlik ve beraberliği sağlanma­sında derneklerin büyük fayda­lan olacaktır. Dernek başkanı olarak ben ve yönetim kurulu üyelerimiz, Meydancık ve yö­resi için yapılması gereken her türlü hizmeti yapmaları ve bu­nun yanında, insanların mutlu­luklarını, üzüntülerini paylaş­malı, insanlar arasında birlik ve beraberliği sağlamalıdır. Bu noktada bize ve yönetim kuru­lumuza ciddi görevler düşüyor. Demek çatısı altında her türlü kültürel ve sosyal faaliyetleri gerçekleştireceğiz” dedi.

BÖYLE GÜZİDE BİR TOPLULUĞUN BİRARAYA GELMİŞ OLMASI ÇOK GÜZEL”

Gazetemize açıklamalar da bulunan Dernek Başkanı Bekir Demir, “Derneğimizin açılışından beri demek faaliyet­leri içerisindeyiz. Böyle güzide bir topluluğun bir araya gelmiş olması çok güzel. Katılan ve faaliyetlerimiz içerisinde yer alan herkese ve dernek bünye­sinde olmayıp da derneğimize destek olan kamu kurum, ku­ruluşlara ve şahıslara ayrı ayrı güzel duygularımızı gönderiyor, Meydancık ve İmerhev sevdalı­larının bizi yalnız bırakmadık­ları için şahsım ve demek yöne­tim kurulu adına sonsuz teşek­kürlerimi sunuyorum dedi.

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika
Teknik Destek