...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1780 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Maratoncu Talat Alkan’a Kulübü Artvin Spor’dan Teşekkür Plaketi

25 Kasım 2015 - 880 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Maratoncu Talat Alkan’a Kulübü Artvin Spor’dan Teşekkür Plaketi
Maratoncu Talat Alkan’a Kulübü Artvin Spor’dan Teşekkür Plaketi

Maratoncu Talat Alkan’a Kulübü Artvin Spor’dan Teşekkür Plaketi

Artvin Spor Kulübü Yönetimi, 27. İstanbul-Avrasya Maratonu’nda 35 bin kişi arasında 29.  olan ve büyük bir başarı kazanan Artvinli Maratoncu Talat Alkan’ı tebrik ederek plaket verdi.

Artvin Spor Kulübü Yönetimi’nin basın mensuplarıyla buluştuğu toplantıda, Yönetim kurulu Üyesi Nurettin Albayrak Artvin’i başarıyla temsil eden ve çok önemli bir derece ile Artvin’e dönen Maratoncu Alkan’a plaket verdi.

Talat Alkan’a Her Zaman Desteğimizi Vereceğiz

Artvin Spor Kulübü Başkan Yardımcısı İrfan Yıldırım, Maratoncu Talat Alkan’ı kısa bir süre önce kulüplerine transfer ettiklerini ve böyle bir değere sahip çıktıklarını hatırlatarak; “ biz Artvin Spor Kulübü olarak bundan sonra daha çok bireysel ve salon sporlarına önem vereceğiz. Çünkü özellikle futbol takımı, çok büyük maliyet gerektiriyor. Bir futbol takımının sezonda en az 100 ile 150 bin TL gibi bir gideri var. Eğer bu bütçeniz yoksa bunu asla yapamazsınız. Ancak maraton, tekvando, boks gibi sporları rahatlıkla yapabiliriz.

İmkanı Olan Herkesi Sporcularımıza Kulübümüze Desteğe Davet Ediyoruz

Biz Artvin Spor Kulübü Yöneticileri olarak, cebimizden bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. Ancak biz holding sahibi değiliz. Bizim de bir yere kadar imkânımız olabiliyor. Onun için özellikle Artvinli olan değerli büyüklerimizden, Artvin’i tanıtacak, Artvin’e önemli artılar kazandıracak, başarılı sporcularımıza, bunun için var olan kulüplerimize destek vermelerini rica ediyoruz. Bakın Talat Alkan Avrasya koşusunda 29. olmuşsa, bu Artvin’in hanesine yazılıyor. Avrasya Maratonu, dünyanın 8. Büyük Uluslararası Maraton koşusudur. 37. si yapıldı. Burada dünyanın en hızlı atletleri, maratoncuları koşuyor.

Talat Alkan 29. Olmuş Kendi Gurubunda Türkiye Şampiyonu Olmuştur

Bunların arasında 29. Olabilmek olağanüstü bir başarıdır. Biz, kendisini sizlerin huzurunda yürekten kutluyoruz. Bunun için Kulüp adına ödül vereceğiz. Bunun yanında başarı plaketini takdim ediyoruz. Bundan sonraki tüm yarışlara kendisini göndereceğiz.  Eğer hedefini 2017 Güney Kore Dünya Maraton Şampiyonası’nda Altın madalya olarak belirlemişse bize onu alkışlamak ve desteklemek düşer. Bundan sonra Kulüp olarak, Belediye Başkanımız sayın Mehmet Kocatepe’yi, Valimiz sayın Kemal Cirit’i ve diğer bürokratlarımızı ziyaret edeceğiz. Gençlerimize destek vermeye devam edeceğiz.  Basınımızdan Artvin sporu ve kulüplerimizle ilgili destek bekliyoruz. Birlikte Artvin için çok güzel şeyler başarabilir, güzel haberlere birlikte imzamızı atabiliriz. Geldiğiniz için çok teşekkür ediyorum”  Dedi.

  1. İstanbul-Avrasya Maraton Koşusu’nda 29. Olarak Artvin’e dönen Talat Alkan; “ Benim Avrasya Maraton yarışmasına bu 4. Kez katılışım. Daha önce 50. 39. 36. Olmuştum. İlk kez böyle bir derece elde ettim. Bakın bir şeyin üzerine sürekli vurgu yapıyorum. Ben dopingsiz yani enerji takviyesi almayan Türkiye’de aktif olarak koşan tek sporcuyum. Ben tamamen doğal besinler alarak koşuyorum.

 Takviye Besinler Almadan Koşan Sporcuyum

Bütün sporcular bazı takviyelerle koşuyor.  Şunu düzeltelim, doping derken, o yasaklanmış maddeleri kast etmiyorum. Onlar zaten ihraç sebebi ve suç olup, cezası da ağırdır. Benim kast ettiğim, yasak olmayan bazı ürünlerdir. Bir enerji içeceği bile bir çeşit dopingdir.  Ben organik sporcu olarak Güney Kore’de dünya şampiyonu olup, Altın Madalyayı alacağım. İstiklal Marşı’mızı Güney Kore’de Seul’de okutacağım. Bu benim nihai hedefimdir.

Artvin Spor Kulübü Yöneticilerine Çok Teşekkür Ediyorum

Bu arada Artvin Spor Kulübü Yöneticilerine çok teşekkür ediyorum. Bugün beni onure ettiler, çok duygulandım. 10 yıldır koşuyorum.. Hep yalınız ve çok zor koşullar altında koşmaya çalıştım. Artvin Spor Kulübü ile moral kazandım. Hedefine ulaşacağım inancım katlanarak arttı. Belki de 37. Avrasya Maratonundaki 29. culuk bunun bir tezahürüdür, yansımasıdır. 15 kilometrelik mesafeyi 57 dakikada koşmuşum. Aslında ben bunu 52 dakikada koşabilirdim. Çünkü yarışma bittiğinde bende yorgunluk, bitmişlik yoktu. Gayet rahat koştum.

Bundan sonra 3-5 Ocak 2016 tarihinde Adana maraton Koşusuna katılacağım.  Nisan Ayında Bursa’da yapılacak maraton koşusu, ardından Eylül 2016 Avrupa Maraton Şampiyonası var. Bütün bu yarışmalara katılarak aynı zamanda 2017 yılında Güney Kore’de yapılacak olan Dünya maraton Şampiyonasına da hazırlanmış olacağım. Burada benim başarım olacaksa Artvin’in Türkiye’nin başarısı olacak.  Bütün gücümle bunun için çalışacağım. Ben beynen buna çoktan hazırım. Bedensel olarak hazırlanabilmem için gerekli besin ve antrenmanlarım için desteğinizi bekliyorum. Allah nasip ederse sağlığım elverdiği sürece, her bir adımım şampiyonluk için olacak. Artvin ve Türkiye en güzeline, en iyisine şampiyonluklara layıktır, diyor, hepinize teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

TemaFabrika
Teknik Destek